[ad_1]

در تاریخ 8 ژانویه ، آیت الله خامنه ای تصمیم بسیار مهم و جدی ای برای ایرانیان در همان زمان اتخاذ کرد: رهبر معظم انقلاب فتواممنوعیت واردات واکسن Covid تولید شده در ایالات متحده و انگلستان به ایران. این تصمیم او فوراً نتیجه داد: حمل 150،000 واکسن از فایزر ورود به ایران به لطف کمک مالی برخی از نیکوکاران ، بلافاصله لغو شد.

تصمیم خامنه ای جدی است زیرا دقیقاً واکسنهای تولید شده در ایالات متحده و انگلستان است – فایزر، نوین است آکسفورد / آسترازنکا – آنها تنها مواردی هستند که تاکنون توسط مقامات بهداشت بین الملل به طور واقعی آزمایش شده اند (برخلاف واکسن های تولید شده در چین و روسیه ، که هنوز اعتبار آنها آزمایش نشده و مراحل آزمایشی آنها همچنان به عنوان یک رمز و راز باقی مانده است).

مایک رایان ، مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی در موارد اضطراری بهداشتی ، تصمیم ایران را به شدت محکوم کرد و آن را “انگیزه سیاسی” خواند. تصمیمی که یکی از کشورهایی را که بیشتر در معرض آسیب همه گیر قرار دارد تحت تأثیر قرار دهد و هزاران ایرانی بی گناه را به قتل برساند.

تصمیم خامنه ای تأیید غیرمستقیم چیزی است که ما همیشه آن را محکوم کرده ایم: هیچ تحریم ایالات متحده علیه داروسازی وجود ندارد. اگر تاکنون رژیم ایران داروهای لازم را برای معالجه جمعیت خود تهیه نکرده است ، دلایل آن سه دلیل زیر است:

  1. پاسداران بخشی از بازار دارویی ایران را کنترل می کند و قصد ندارد سود خود را تقسیم کند.
  2. رژیم ایران شرایط تحمیل شده توسط FATF را برای مبارزه با پولشویی در لیست سیاه خود رعایت نکرده است ، به همین دلیل شرکت های خارجی (از جمله داروسازی) هنگام تجارت با تهران خطر طرفدار پولشویی را دارند و تحت تأثیر تحریم های ثانویه قرار می گیرند.
  3. رژیم ایران بیشترین علاقه را دارد که بگوید تحریم ها برای ادامه کار از واردات دارو جلوگیری می کند راوی “تروریسم بشردوستانه” و “تروریسم اقتصادی”.

بنابراین خامنه ای حق داشتن واکسن های ایمن و موثر را برای شهروندان ایرانی سلب می کند. در واقع ، تنها “تروریسم پزشکی” رهبر معظم ایران است ، که مقصر است که ادامه دادن یک روایت ایدئولوژیک گمراه کننده ، فقط برای اهداف سیاسی ، بر نجات مردم خود را ترجیح می دهد. ناگفته نماند که با توجه به سطح بالای فساد در رهبری ایران ، این احتمال وجود دارد که مقامات ارشد جمهوری اسلامی مخفیانه با واکسن های غربی واکسینه شوند و مردم عادی را با واکسن های سطح سوم با تأثیرات چشمگیر بر سلامت ملی روبرو کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *