[ad_1]

تصویر پیش فرض

نیویورک ، 9 ژانویه – (Adnkronos) – کارول جانسون ، معمار آمریکایی ، پیشگام زنی در معماری منظر ، نظریه پرداز که تأثیر زیادی در طراحی فضای سبز برای کمک به شکل دادن و احیای دوباره شهرها داشت ، در بوتبای مین در سن 91 سالگی درگذشت – ساله. اعلامیه ناپدید شدن پس از تشییع جنازه امروز توسط نیویورک تایمز منتشر شد. وی از سال 1966 تا 1973 استاد دانشگاه هاروارد بود و در آنجا فارغ التحصیل شد.

جانسون پس از افتتاح شرکت معماری منظر خود در کمبریج ، ماساچوست ، در سال 1959 ، در زمانی که عملا زن معمار منظر در ایالات متحده و سراسر جهان وجود نداشت ، با طراحی پارک های عمومی متعدد و پردیس های دانشگاهی ، تجارت خود را به طور قابل توجهی گسترش داد. با پروژه های بزرگ ، به ویژه در بوستون و واشنگتن. به عنوان مثال ، پارک یادبود جان اف کندی ، واقع در امتداد رودخانه چارلز در کمبریج ، که در ماه مه 1987 برای بازدید عموم افتتاح شد ، امضای وی را دارد.

استودیوی وی کارول آر جانسون و همکاران ، که از سال 1970 تا 2011 فعال بود ، سخت در بوستون و اطراف آن کار می کرد ، اما مهمترین پروژه های او فاصله زیادی دارند. از پروژه های مهم وی می توان به غرفه ایالات متحده برای 67 در مونترال اشاره کرد ، جایی که جانسون با باکمینستر فولر و کمبریج هفت همکار همکاری داشت. کاهش تأثیر بصری پالایشگاه نفت شورون در پرت آمبوی ، نیوجرسی (1975) و ایستگاه بل دریاچه کیوگا در منطقه دریاچه های انگشتی نیویورک (1981). او بین دهه 1980 و 1990 میلادی ، طراحی کانال کانال لچمیر در شرق کمبریج ، پارک اولد هاربر در دورچستر و پارک یادبود جان مارشال را در واشنگتن طراحی کرد. وی همچنین برنامه های بهبود دانشگاه را برای ده ها دانشگاه از جمله هاروارد ، ولزلی ، دانشگاه دوک ، کالج ویلیامز ، کالج بوستون ، کالج رولینز و کالج آگنس اسکات هدایت کرده است. وی همچنین محل اقامت در رودخانه میستیک را طراحی کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *