[ad_1]

واریز عکس

توسط جیمز هانسن

شاید بخاطر اضطرابی که در غرب ایجاد می کند ، به سختی بخاطر داشته باشیم که از نظر جغرافیایی ، روسیه آسیایی بیش از اروپا است. کرملین نمی تواند ابتدا به اروپا فکر کند ، نه زمانی که این کشور دارای مرز مشترک 3400 کیلومتری با چین باشد – با منابع طبیعی بسیار ضعیف چین از یک طرف و تعداد بسیار کمی از روس ها با منابع بسیار کم بهره برداری از چین. دیگران. در همین حال ، از زمان سفر مائو تسه تونگ به مسکو برای دیدار با استالین و جلب حمایت برای ساختن سوسیالیسم در جمهوری خلق چین که تازه تاسیس شده است ، چاقو تغییر دست داده است.

در داووس در سال 2015 ، شش سال پیش ، ایگور شووالوف ، معاون نخست وزیر وقت روسیه گفت که هموطنان به جای اینکه سر خود را در برابر خارجی ها خم کنند ، به خود اجازه می دهند از گرسنگی بمیرند: “در حقیقت ، ما از انواع محرومیت ها رنج خواهیم برد.” وی سپس فاش كرد كه روسیه برای تقویت ذخایر ارزی كه تحت تأثیر تحریم ها علیه اوكراین و سقوط قیمت های نفت قرار دارند ، از چین خواستار حمایت فوری خواهد شد.

اکنون بحران کوید دنیای جدید و وحشتناکی را برای روسیه آشکار کرده است که در آن تقاضای نفت تبخیر شده است و احتمالاً هرگز به شکوه سابق خود باز نخواهد گشت. طی یک دهه گذشته ، بیشتر چینی ها صادرات نفت مسکو را خریداری کرده اند که یک دارایی حیاتی برای کل مدل اقتصادی روسیه است. تابستان سال گذشته ، تجارت روسیه با چین کسری شد و هیچ نشانه ای از تعادل چینی ها وجود ندارد.

بدون رشد شدید تقاضای بین المللی برای نفت ، جمعیت روسیه با کاهش بیشتر استاندارد زندگی در حال حاضر پایین روبرو خواهد شد. علی رغم سلیقه شوالوف برای محرومیت روس ، مشکلات اقتصادی این کشور واضح است و احتمالاً بهتر این است که مردم در خیابان ها به انتقاد از ثروت و فساد در اطراف پوتین بپردازند تا همدردی با معترض ناوالنی که کمتر شناخته شده است.

دلیل آشفتگی های مردمی هرچه باشد ، روشن است که کرملین روی عصبی است. سرکوب اعتراض به سطحی رسیده است که حتی اتحادیه اروپا – کمتر از یک شیر در سیاست خارجی – مجبور به محکومیت ، هر چند محتاطانه ، در اصل تأکید می کند که پاسخ “این کار انجام نشده است …” ، دولت روسیه سکوت محتاطانه ای را به منتقدان ارائه داد ، در غیر اینصورت انتقام نامحدود را تاکنون تهدید کرد.

آیا باید از آن ترسید؟ این نکته جالب است: احتمالاً نه. روند اقتصاد روسیه – به شدت وابسته به نفت – کارت ها را تغییر می دهد. برای اولین بار پس از مدت ها ، به نظر می رسد روسیه ، یتیم اقتصادی چین بیش از اروپا به اروپا نیاز دارد. چگونه می توان شیر گاز را در زمستان بست ، در حالی که پول حاصل از فروش آنها بیش از حد نیاز است؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *