[ad_1]

خشم بین المللی برای ناوالنی که در مسکو دستگیر شد ، در حالی که برای جولیان آسانژ ، برای سالها زندان در لندن ، هیچ کس خشمگین نبود.

توسط Karine Bechet-Golovko.

دیشب ، الکسی ناوالنی در مسکو فرود آمد و به گفته سرویس فدرال روسیه برای اجرای احکام ، به دلیل تخلفات بیشمار از شرایط اقامت در فرودگاه بازداشت شد. ایالات متحده و بسیاری از کشورهای ماهواره ای آن از جمله فرانسه و ایتالیا فوراً خواستار آزادی “زندانی سیاسی” شدند که به جرم کلاهبرداری و اختلاس محکوم شد. ناوالنی که دیگر در آلمان مفید نبود ، به روسیه بازگشت ، جایی که اکنون تنها علاقه او به حامیان مالی خود ، با توجه به عدم توانایی در سازماندهی جنبش های توده ای ، علاقه قربانی است. زنده یا مرده. آیا او حتی متوجه آن شده است؟

در حالی که ناوالنی تمایلی به بازگشت خود به روسیه نداشت ، آلمان پرونده پرونده خود را به روسیه ارسال کرد. از طرف دیگر ، قهرمان ما ، “قربانی مسمومیت پوتین” ، نمی خواست سوابق پزشکی او تحویل داده شود. با کمال تعجب ، او به راحتی می توانست ثابت کند که برای مسمومیت تازه درمان شده است. یا نه … سپس ، دیروز بعد از ظهر در برلین ، افسران پلیس پروازهای خود را به مسکو در ناوالنی و همسرش بررسی کردند. البته ، ما می توانیم در او احساس نگرانی برای ایمنی … یا تمایل به ایمنی در آغاز.
علاوه بر این ، در همان زمان ، آلمان اعلام کرد که معتقد است روسیه آنچه را که لازم است برای روشن کردن آنچه اتفاق افتاده انجام خواهد داد و در هر صورت روسیه باید تحقیق کند.

لازم به یادآوری است که ناوالنی به خاطر بسیاری از فعالیتهای سیاسی خود ، بلکه به جرم کلاهبرداری و اختلاس محکوم نشده است.. برای یک “مبارز آزادی” یا “اولین مخالف پوتین” معروف با 2٪ آرا خیلی خوشایند نیست.

اعضا و همکاران وجوه مختلف ناوالنی و پلیس نیز به فرودگاه ونوکوو رفتند. اگر مردم ، چند صد نفر و مسافران زیادی بودند ، نمی توان گفت که بازگشت جنگنده بزرگ باعث جابجایی جمعیت محبوب شده است که اولویت های دیگری دارند. برای جلوگیری از سر خوردن ، بعد از ظهر دسترسی به فرودگاه به دارندگان بلیط محدود شد و چندین رهبر دستگیر شدند.
سرانجام هواپیمای ناوالنی ، به دلیل مشکلات فنی در ونوکوو ، رسماً به هواپیماهای دیگر مسکو ربوده شد ، مانند سایر هواپیماها.

ناوالنی در بدو ورود به مسکو

ناوالنی به محض اینکه به کنترل گذرنامه نزدیک شد پس از آنکه وقت داشت در مورد رژیم “میهن پرستانه” مصاحبه کند ، دستگیر شد.
اکنون شاهد سیرک معمول “آزاد کردن مخالفین مخالف هستیم!” هرچند در همان زمان ، سرنوشت جولیان آسانژ به هیچ وجه این شعور خوب جهانی رسانه های غربی را آشفته نکرده است. وزارت امور خارجه با صدور بیانیه رسمی لحن زیر را تنظیم کرد:
“ایالات متحده تصمیم روسیه برای دستگیری الکسی ناوالنی را به شدت محکوم می کند. ما با نگرانی عمیق متذکر می شویم که بازداشت وی آخرین مورد از تلاش های ساکن کردن ناوالنی و سایر مخالفان و صداهای مستقل است که مقامات روسیه را مورد انتقاد قرار داده اند. “

متعاقباً ، با کمال تعجب ، آنها گفتند که او از همه چیز بی گناه است و “دموکراسی ، حقوق بشر” نیز باید آزاد شود. و غیره. هنوز شرم آور است که می توان ایده هایی را که در ابتدا بسیار زیبا بودند بی اعتبار کرد …(کسانی که از قتل عام ها و نسل کشی ها در سراسر جهان ، از یمن گرفته تا فلسطین و افغانستان ، همیشه در مورد “حقوق بشر” صحبت می کنند. اد.)
بایدن ، و همچنین تداوم ، از جانب بایدن ، مشاور امنیتی وی ، توئیتی را به اشتراک می گذارد که همچنین فراموش می کند قوه قضاییه در روسیه وجود دارد و مطلوب است که او به تعهدات خود در قبال خود عمل کند. در هر صورت ، در صورتی که هنوز شک داشته باشیم که روابط بین ایالات متحده و روسیه قطعاً بهبود نخواهد یافت ، ما می فهمیم.

انبوه عکاسان در مسکو برای ناوالنی

کشورهای کاملاً مطیع اروپایی از رقص دور نمی مانند ، اصلاً چگونه می توانند؟ جمهوری های بالتیک ، که در صفوف روسوفوبیا در داخل اتحادیه اروپا قرار دارند ، بیانیه مشترکی را نه تنها دستگیری ناوالنی را محکوم کرده اند ، بلکه فرصتی عالی برای تحریم های بیشتر علیه روسیه یافته اند.

از طریق صدای پارلمان اروپا ، اتحادیه اروپا جنجال را به دست می گیرد و به نظر می رسد یک اصل قانونی جدید صادر می کند – مصونیت قضایی برای افرادی که از بیمارستان خارج می شوند در حالی که فرانسه احساس نگرانی ، اضطراب ، هوشیاری می کند (و همچنین وزیر دی مایو برای ایتالیا ، ویراستار). چه فرصتی است که ببینیم این طرف حقوق بشر چه اتفاقی خواهد افتاد ، که برای برخی خوب است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به دنبال این واکنشها ، که مانند یک ماشین روغن کاری شده به دنبال یکدیگر می آمد ، از این کشورها خواست که به قوانین بین المللی احترام بگذارند ، قانون ملی کشورهای مستقل را نقض نکنند و این کار را نکنند. فرانسه را در آفریقا مثال بزنید ، آنها دروغ می گویند ، اما … تجارت آنها.

در آلمان ، ناوالنی هدف خود را انجام داد: اجازه دادن به موج جدیدی از اتهامات علیه روسیه برای نشان دادن این کشور به عنوان کشوری تروریستی که از سلاح های شیمیایی علیه افراد استفاده می کند. نقش مخالف مهاجری که با “رژیم” می جنگد مطمئناً بسیار راحت تر است ، اما قبلاً توسط کودورکوفسکی عهده دار آن شده است. در حالی که ناوالنی نمی تواند قیامهای دسته جمعی را سازماندهی کند (همانطور که در مورد این مورد وجود دارد) ، حامیان مالی وی تنها علاقه مند به حمله به روسیه و بازی در نقش یک قربانی “رژیم” در زندان هستند.

کارینه بچت-گولوکو

منبع: Associationfrancoruse.fr

ترجمه: جرارد تروسون

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *