[ad_1]

واکسن Covid-19 نه تنها از نظر بهداشتی ، لجستیکی و صنعتی بلکه از نظر ژئوپلیتیک نیز است. و اولین کسی که آن را درک می کند ، به نظر می رسد تنها گزینه های موجود در بازار داروهای غربی ، یعنی چین و روسیه است. به ویژه ، تحریک شدید چندین کشور اروپایی پس از تحویل واکسن Pfizer BioNTech ، اولین موردی که توسط نهاد نظارتی اروپا EMA پذیرفته شد ، با تاخیر روبرو شد ، که در آخرین لحظه اعلام شد ، بر نقش رقبای روسی و چینی ها تاکنون مورد توجه قرار نگرفته است. و گلوبال تایمز ، رئیس کهکشان اطلاعات حزب کمونیست چین ، با ابراز خرسندی خاطر نشان می کند که مجارستان به دنبال تأیید آژانس داروهای ملی برای واکسن اضطراری تولید شده توسط Sinopharm است. همچنین به این دلیل که دولت به رهبری ویکتور اوربان که مدتهاست به خواسته های چین حساسیت خاصی نشان می دهد ، با این شرکت چینی به توافق رسیده است.

واکسن Sinovac چینی ، معروف به CoronaVac ، تنها کسی است که امروزه در برزیل به رهبری ژایر بولسونارو مورد استفاده قرار می گیرد ، به این دلیل که واکسن دیگر مورد تأیید برزیل – واکسنی که AstraZeneca تولید کرده است – به دلیل تأخیر در تحویل هنوز وارد نشده است. پکن تمرکز زیادی روی تعدادی از کشورها دارد که در رقابت واکسن نیز مهم هستند اما از اهمیت بالایی برخوردار نیستند. وی پیش از این آنها را به اندونزی ، پرو ، فیلیپین ، پاکستان و صربستان فرستاده است. دیگر نقاط اصلی دیپلماسی واکسن چینی خاورمیانه و شمال آفریقا است: بحرین ، امارات متحده عربی و مصر از جمله کشورهایی هستند که با Sinopharm یا Sinovac توافق نامه امضا کرده اند. روسیه به نوبه خود واکسن Sputnik V خاص خود را دارد و از جمله کشورهای عرضه شده الجزایر ، آرژانتین ، عربستان سعودی و حتی برزیل است. وی در مقاله فایننشال تایمز توضیح داد ، پکن و مسکو خوب بودن محصولات خود را در همه جا تکرار می کنند ، اما در غرب سو by ظن هایی توسط گربه وجود دارد که نه موسسه روسی Gamaleya و نه چینی Sinopharm و Sinovac همه داده های مربوط به محصولات خود را منتشر نکرده اند.

با این حال مسئله این است که یک بازی سیاسی بسیار مهم در مورد واکسن ها در حال انجام است ، همانطور که توسط مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تدروس آدانوم Gebrais ، که در معرض توزیع مساوی واکسن ها است ، اشاره کرد. به گفته تدروس ، جهان به دلیل خودخواهی کشورهای ثروتمند در آستانه “شکست اخلاقی فاجعه بار” است. در روزهای اخیر ، تدروس از کشورهای ثروتمند خواسته است که از انعقاد توافق نامه های دوجانبه با شرکت های دارویی دست بردارند زیرا این طرح ها ابتکار عمل سازمان ملل را تضمین می کند که کشورهای فقیر نیز واکسن دارند. تدروس چند روز پیش گفت: “این رفتار” به طور بالقوه قیمت را برای همه افزایش می دهد و به این معنی است که در کشورهای فقیرترین و حاشیه نشین بیشترین خطر را ندارند.

فقط در این جبهه ، پکن ادعا می کند که یک قهرمان عرضه عادلانه است. به عنوان مثال گلوبال تایمز یادآوری می کند که کانادا “به اندازه کافی واکسن سفارش داده است تا از هر شهروند کانادایی پنج بار محافظت کند” و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور برکنار شده ، در ماه دسامبر یک دستورالعمل امضا کرد که در آن واکسن برای آمریکایی ها در اولویت قرار گرفت. GT می نویسد: “چین ، آماده كمك به كشورهای بیشتری است كه به كشورهای غربی وابسته هستند و این بازارها را فقط به بازارهای داخلی خود ترجیح می دهند.” با این حال ، در مورد اثر این واکسن ها تردید وجود دارد. به عنوان مثال ، تخمین زده شده است که واکسن Sinovac چینی 91.3٪ در ترکیه ، 65٪ در اندونزی و 50.4٪ در برزیل موثر باشد. همچنین در برزیل ، تنظیم کننده چراغ سبز برای استفاده اضطراری واکسن روسی روشن نکرده است ، زیرا نتایج آزمایش مرحله III هنوز در دسترس نیست. مسکو به نوبه خود گفت این به معنای تسلیم شدن نیست. askanews

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *