[ad_1]

ایران موشک ها را در خلیج عمان آزمایش می کند. گفته می شود نیروی دریایی تهران با پشتیبانی سایر واحدهای ارتش تمرینات خود را آغاز کرده است.

پیش از این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک پایگاه موشکی زیرزمینی را در سواحل خلیج فارس به کار گرفت. ایران پس از ادامه تنش با ایالات متحده و دولت دونالد ترامپ در حال خروج ، این مانورها را به صورت سیستماتیک انجام می دهد.

در همین حال در تهران به مناسبت سالگرد ترور ژنرال کاظم سلیمانی در ژانویه 2020 ، اعتراضات ضد آمریکایی شدت گرفت. مشاور رهبر عالی ایران از واشنگتن خواست كه از حركات كاذب پرهیز كند و گفت: ارتش ایران قادر است ناوهای هواپیمابر را در ستاره ها و راه راه ها غرق كند. این عملیات همچنین در بحبوحه تنش های جدید بین المللی بر سر از سرگیری برنامه هسته ای تهران است که در اوایل سال 2021 غنی سازی اورانیوم تا 20 درصد را در سایت فردو آغاز کرد و ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه رژیم آیت الله وضع کرد.

نتانیاهو: “ما اجازه نمی دهیم ایران سلاح هسته ای داشته باشد”

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو خشن است. وی در توئیتر خود نوشت: “اگر ایران تصمیم به غنی سازی اورانیوم گرفته باشد ، دلیلی غیر از تولید سلاح هسته ای وجود ندارد.” آژانس انرژی هسته ای آغاز عملیات برای غنی سازی سایت فردو را تأیید کرد و کمیسیون اروپا که به شدت خواهان توافق هسته ای با ایران بود ، با اظهارنظر ابراز نارضایتی کرد: “این یک خروج قابل توجه از تعهد هسته ای ایران به توافق هسته ای با عواقب جدی است. منع گسترش سلاح های هسته ای “، پیتر استانو ، سخنگوی امور خارجه اتحادیه اروپا گفت.

توافق هسته ای 2015 ایران را نقض می کند

بر اساس توافق هسته ای سال 2015 ، ایران توافق کرد غنی سازی اورانیوم را در ازای کاهش تحریم ها محدود کند. قرار بود سایت فردو به مرکزی برای تحقیق و توسعه تبدیل شود ، اما در حالی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت یک طرفه از این توافق خارج شود (و تحریم های جدیدی را علیه ایران وضع کند) ، نقض پیمان تشدید شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.