[ad_1]

سنای آمریکا روند استیضاح علیه رئیس جمهور پیشین را آغاز خواهد کرد دونالد ترامپ هفته 8 فوریه. این را رهبر اکثریت اعلام کرد چاک سومر به اتاق سنا. این سناتور زمان جلسات اتاق را تأیید کرد و تصریح کرد که روز دوشنبه ، 25 ژانویه ، اتاق اسناد را به سنا ارسال خواهد کرد: تمام اسناد رسمی که جلسه دادرسی را آغاز می کنند روز بعد برگزار می شوند.

این تصمیم نتیجه سازش بین دموکرات سومر و رهبر جمهوری خواه است میچ مک کانل، که درخواست کرده بود دادگاه در اواسط فوریه به تعویق بیفتد تا ترامپ بتواند دفاعیات خود را آماده کند. در همین حال ، سنا می تواند به جلسات خود برای تأیید وزرای منصوب شده توسط رئیس جمهور جدید جو بایدن و ادامه بحث در مورد بسته کمک جدید برای بیماری همه گیر کوید ادامه دهد.

در همین حال ، ترامپ و یک وکیل دادگستری یک طرح شکار ارائه داده اند جفری روزن، دادستان کل کشور ، پس از استعفا اقدام کرد ویلیام بارو با استفاده از قدرت وزارت قانونگذاران گرجستان را مجبور به لغو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور کرد. این موضوع توسط نیویورک تایمز و با اشاره به چهار رئیس سابق دولت ، که خواستار ناشناس ماندن بودند ، فاش شد.

وكیل مورد نظر ، جفری كلارك ، به رئیس جمهور وقت اطلاع داده بود كه او ادعاهای خود را در مورد كلاهبرداری به اشتراک می گذارد و آماده است به جای انكار شدن توسط روزن ، به درخواست تحقیق و تفحص پاسخ دهد. اما روسای ادارات در یک کنفرانس به اتفاق آرا تهدید کرده بودند که اگر روزن برکنار شود ، استعفا می دهند. براساس این NYT ، تنها این تأثیر باعث می شود ترامپ پاره نشود ، محاسبه اینکه جنجال بر سر استعفای دسته جمعی رأس وزارتخانه ، ادعاهای بی اساس وی درباره انتخابات تقلبی را تحت الشعاع قرار می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *