[ad_1]

سنای آمریکا روند را شروع می کند استیضاح علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق در 8 فوریه. ده روز پیش ، ترامپ او رسماً متهم شد توسط اتاق آتش سوزی حمله به كنگره در 6 ژانویه توسط طرفداران وی انجام شد. سنا همچنان دوشنبه 25 ژانویه ساعت 19:00 به وقت آمریکا اتهامات خود را علیه ترامپ مطرح می کند. در این میان ، او به انجام برخی از وظایف مهم مانند رای دادن به اعضای کابینه معرفی شده توسط رئیس جمهور فعلی جو بایدن ادامه خواهد داد و در مورد پروژه خود برای بهبود اقتصادی پس از بحران ویروس کرونا بحث خواهد کرد.

تصمیم برای شروع از 8 فوریه نتیجه سازش بین جمهوری خواهان و دموکرات ها است. در ابتدا ، جمهوری خواهان با توضیح اینکه وکلای ترامپ فقط پنجشنبه گذشته استخدام شده اند و برای آماده سازی زمان نیاز دارند ، خواستار به تعویق افتادن دادگاه به 15 فوریه شدند. از طرف دیگر ، دموکرات ها می خواستند در اسرع وقت موضوع را به پایان برسانند و به کار ریاست جدید بایدن بپردازند. پرزیدنت بایدن تلاش کرد تا تخلف کند. روز جمعه ، او گفت که اگر سنا به کار خود ادامه دهد موکول می شود.

اتاق نمایندگان او تصویب کرده بود ایجاد دادگاه برای استیضاح ترامپ در 13 ژانویه ؛ اکنون این عمل به سنا منتقل شده است ، که باید فرایند را انجام دهد و سپس به حذف آن رای دهد ، که در صورت موافقت حداقل دو سوم سناتورها انجام می شود. دموکراتها به “دامن زدن به قیام” صدها طرفدار خود ، که در 6 ژانویه ، متهم شده اند ، متهم شده اند حمله کرده بودند کنگره آمریکا انتخاب بایدن را به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده تأیید می کند.

ترامپ تنها رئیس جمهور ایالات متحده است که برای دومین بار استیضاح شد. اولین بار در اوایل سال 2020 اتفاق افتاد. برای فشار بر رئیس جمهور اوکراین برای شروع تحقیقات علیه جو بایدن[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *