[ad_1]


:

19 Gennaio 2021

“شما آنچه فکر می کنید درست است انجام می دهید و اجازه می دهید قانون عقب باشد.”

از جمله اراذل و اوباش حرفه ای ترامپ که عصر روز 6 ژانویه به کاپیتول حمله کردند و از او در سالن های کنگره پرسه زدند ، با خزهای عجیب ، ژاکت با کت و سپر ضد شورش فیلمبرداری کرد ، آرون مستوفسکی بود. پسر قاضی دادگاه عالی بروکلین ، که در جامعه یهودیان ارتدکس مشهور است.

این دادگاه که در سال 1789 تاسیس شد ، یکی از آخرین تجدیدنظرها علیه رای نهایی است. هر ساله ، نه قاضی (یک رئیس جمهور و هشت قاضی قاضی دیگر) ، از ماه اکتبر تا ژوئن ، حدود 80 پرونده مورد اختلاف را که از دادگاه های بدوی است ، از مجموع 8000 دادخواست ، انتخاب می کنند. دیوان عالی کشور بر قوه مجریه و مقننه کنترل دارد و اگرچه غیرسیاسی است اما می تواند سیاست را به عنوان قانونی تصویب شده در کنگره شکل دهد.

توجه زیادی به چگونگی جایگزینی دادگاه در جایگزینی قاضیانی که سابقه کار در آنها را دارند صورت گرفته است. رئیس جمهور ، با موافقت مجلس سنا ، قاضی جدیدی را تعیین می کند ، یک واقعیت بحث برانگیز ، زیرا انتخاب دادگاه برای حمایت از او به نفع رئیس جمهور است.

در سال 1930 ، رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت با دادگاه عالی درگیر شد ، که چندین ماده از قرارداد جدید را مغایر قانون اساسی اعلام کرد ، از جمله قانون ملی توان بخشی صنعتی. که مخالف توزیع مجدد عادلانه ثروت بود. وی در اقدامی متعارف به نام “فقط تغییر در زمان برای جلوگیری از 9 مورد” ، وی موفق شد دادگاه را با قرارهایی به دلخواه خود پر کند.

از سال 1940 تا 1980 ، دیوان عالی کشور پیشگام جنبش حقوق مدنی بود ، در سال 1954 حکم داد که تفکیک نژادی در مکان های عمومی خلاف قانون اساسی است ، تا اینکه در سال 1973 یک قانون تاریخی تصویب کرد که به زنان اجازه می داد این کار را انجام دهند. سقط جنین

برچسب:

سیاست

گربه:

عدالت ، تاریخ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *