[ad_1]

یک گروه عراقی مسئولیت حمله هواپیمای بدون سرنشین به ریاض ، پایتخت عربستان سعودی را به دلیل روابط پادشاهی عرب با گروه تروریستی داعش-داعش بر عهده گرفت.

روز گذشته ، مقامات سعودی اعلام کردند که یک حمله موشکی را با پهپاد علیه پایتخت این کشور رهگیری کرده اند.

در این راستا ، از طریق الف بیانیه مطبوعاتی تیپ الواد الحق عراقی که در همان روز آزاد شد ، مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و گفت كه این حمله را به تلافی حمایت بی قید و شرط ریاض از داعش كه بی ثبات كردن منطقه غرب آسیا بود ، انجام داده است.

“به دنبال اصرار کشورهای عربی در خلیج فارس برای ادامه جنایات خود علیه مردم منطقه و حمایت مداوم آنها از باندهای تبهکاری مانند داعش ، جنگجویان مقاومت عراق به قول خود عمل کردند و به کاخ الیاماما حمله کردند. [nel sud della capitale saudita] و اهداف دیگر در ریاض “، در بیانیه الواعد الحق آمده است.

گروه مقاومت عراق همچنین تأکید کرد که حمله خود انتقام از حمله انتحاری بود که پنجشنبه گذشته در بغداد رخ داد ، جایی که گروهی از تروریست های سعودی کمربندهای انفجاری خود را فعال کردند و حداقل 32 عراقی را کشتند.

در اوایل روز ، ریاض یمن را به انجام حمله متهم کرد. با این حال یحیی ساری سخنگوی ارتش یمن در بیانیه ای گفت توییتر، این اتهام را رد کرد. وی گفت: “نیروهای یمنی طی 24 ساعت گذشته عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز انجام نداده اند.”

چندین گروه عراقی مانند جنبش مقاومت اسلامی (کتائب حزب الله) امنیت عربستان سعودی و متحدانش را تأمین کرده اند ، بودجه مالی گروه های تروریستی را برای بی ثبات سازی منطقه تأمین کرده و بدین ترتیب حضور نظامی آمریکا در این کشور را توجیه کرده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *