[ad_1]

آنگلا مرکل وی در مجمع جهانی اقتصاد مداخله کرد تا پیامهای روشنی به چین ، بلکه به ایالات متحده ارسال کند. بیماری همه گیر “اعتیادی را که در سطح جهانی در آن زندگی می کنیم برجسته کرد. حتی واضح تر شده است که ما باید تنوع را انتخاب کنیم و انزوا بی فایده است. ” صدراعظم که حاضر به تأکید نیست ، حتی تأکید کرد که “ساعت چند جانبه گرایی فرا رسیده است”.

آغاز مجددی که رئیس جمهور فرانسه به آن امیدوار است امانوئل مکرون، وی همچنین در پیوند ویدیویی به مخاطبان انجمن گفت که “ما به چندجانبه گرایی جدید نیاز داریم.” مدیر الیز این را به خاطر آورد دونالد ترامپ “او جلوی آن را گرفته بود” و گفت که متقاعد شده است که اکنون “ما به یک ائتلاف جدید نیاز داریم”.

آن مرکل و ماکرون که وی را به عنوان رئیس جمهور جدید معرفی کردند جو بایدن “امیدهای زیادی” برای از سرگیری روابط بین الملل ، ادای احترام به یکی از اولین تعهدات دولت جدید ایالات متحده در سطح بین المللیو. و صدراعظم ابراز تمایل WTO ، سازمان تجارت جهانی ، “برای م becomeثرتر شدن پس از فلج سالهای اخیر”. در عوض ، ماکرون بر محدودیت های مدل کنونی سرمایه داری تأکید کرد. وی گفت ، در قلب اقتصاد سرمایه داری ، “نابرابری ها” را باید از شرایط اجتماعی ، جغرافیایی و اقلیمی آغاز کرد.

با این حال ، برخلاف اقیانوس اطلس ها که از وی انتقاد کردند ، مرکل از گزینه بستن توافق طولانی مدت بین اتحادیه اروپا و چین در ماه دسامبر ، قبل از روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده دفاع کرد. “متقابل بیشتر و دسترسی بیشتر به بخشهای با فناوری پیشرفته” و حقوق کار بهتر را تضمین می کند. انتخاباتی که امروز توسط رئیس بوندستاگ مورد انتقاد قرار گرفت ، ولفگانگ شویبل، در مصاحبه با جمهوری.

پرونده دیگری که مرکل و هر دو روی آن اورسولا فون در لاین، همیشه مربوط به این مجمع ، که معمولاً در داووس برگزار می شود ، آنها بر دیجیتالی شدن اصرار داشتند ، اما این می تواند باعث ایجاد اختلاف در واشنگتن شود.

مرکل گفت که بحث ، که سالها با OECD در جریان است ، “باید برای مالیات بر فن آوری های دیجیتال” ادامه یابد. فون در لاین ، به یاد می آورد حمله خرابکارانه به تپه کاپیتول در هفته های اخیر ، وی تأكید كرد كه “همه گیری همه گیر روند دیجیتالی شدن را تسریع كرده است”. برای وزیر دفاع سابق آلمان ، “دهه 1920 باید دهه اروپا باشد که دیجیتالی شدن است. اما جنبه های تاریکی وجود دارد: حمله به کپیتول هیل ما را به یاد قدرت خورنده سخنان نفرت و اخبار جعلی انداخت. “

بنابراین ، فشار شماره یک مدیرعامل اروپا علیه Big Tech: “ما باید قدرت عظیم Big Tech را محدود کنیم. آنچه آفلاین غیرقانونی است باید بصورت آنلاین غیرقانونی باشد. و ما به شفافیت بیشتر الگوریتم ها نیاز داریم. ” وی نتیجه گرفت که رسانه های اجتماعی باید در قبال محتوا مسئول باشند. فون در لاین اقدامات مهمی را که قبلاً در اروپا امضا شده است ، یادآوری می کند ، که در حال حاضر محدودیت ها و قوانین بیشتری را برای Big Tech اعمال می کند و از محرمانه بودن و حاکمیت داده ها بهتر محافظت می کند.

مرکل در خطاب به پکن همچنین گفت که چندجانبه گرایی با دو شرط مرتبط است: “ما به شفافیت احتیاج داریم” در مورد بیماری همه گیر ، “که هنوز وجود ندارد” ، به ویژه “در مورد منشا ویروس کرونا”. وی افزود که ایالات متحده به WHO پیوسته و فرستادگان سازمان بهداشت جهانی برای جمع آوری داده ها “از قبل در چین هستند” خوب است.

صدراعظم همچنین گفت كه چندجانبه گرایی فقط یك توافق نامه تجاری نیست: “او گفت كه او موافق است ، اما وقتی مدل های سیاسی مختلفی وجود داشته باشد ، این س remainsال باقی می ماند كه حد” دخالت “در حقوق اساسی چیست. مرکل با اشاره صریح به نقض سیستماتیک حقوق بشر در چین هشدار داد که “چند جانبه گرایی همچنین یک جامعه انسانی است که به طور کلی وجود دارد و ما همچنین باید بتوانیم این تبادل را انجام دهیم.”

مرکل گفت: “در برنامه بهبود ، ما گفتیم که نمی خواهیم” مثل همیشه “کار کنیم ، می خواهیم اولویت های بسیار مشخصی تعیین کنیم” ، تقریباً با دو سوم منابع درگیر در سرمایه گذاری آب و هوا و دیجیتال سازی. برای رئیس دانشگاه روشن است که “سرمایه گذاری باید به آینده نگاه کند ، آینده نگر باشد ، زیرا ما می خواهیم پایدارتر و پایدارتر باشیم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *