[ad_1]

“توافق نامه پیش از عرضه” بین اتحادیه اروپا و AstraZeneca برای واکسن ها علیه Covid ، که طی چند ماه آینده به کشورهای عضو تحویل داده می شود ، سرانجام امروز توسط کمیسیون اروپا در بروکسل منتشر شد. اما شرکت داروسازی انگلیس و سوئد ، با استناد به اسرار تجاری ، خواستار تهیه و بدست آوردن بسیاری از متن های متن ناخوانا شد و آنها را با نوار مشکی پوشاند. بعد از ظهر کمی زرد ظاهر شد که متوجه شد برخی از جملات پنهان را می توان با استفاده از برنامه Acrobat پاک کرد. کمیسیون بعداً متن منتشر شده را به نسخه جدیدی تغییر داد که در آن ضمیمه کار نمی کرد. اما در همین حال ، مشخص شد (بندهای 7.4b ، 7.4c و 7.4d) کل مبلغی که اتحادیه اروپا متعهد شده است (300 دلار از واکسن AstraZeneca که قبلا خریداری شده است) (و بخشی از آن را هم قبلا پرداخت کرده است) پرداخت کند. رقم کلی که قبلاً مخفی بود ، 870 میلیون یورو است.

از قرارداد همچنین به نظر می رسد که کمیسیون پیش پرداخت 336 میلیون را تعهد کرده است ، با اولین قسط 227 میلیون (2/3) پنج روز پس از لازم الاجرا شدن قرارداد در 27 اوت پرداخت می شود. این پول برای تأمین هزینه ساخت ظرفیت تولید ضروری AstraZeneca مورد نیاز برای تولید سهام “دوزهای اولیه” (بزرگ شده در متن) در نظر گرفته شده برای کشورهای عضو ، بلافاصله پس از چراغ سبز برای قرار دادن واکسن در بازار اتحادیه اروپا که دیروز وارد شد بقیه قرارداد (بند 5.4) تأیید می کند که دو گیاه AstraZeneca در انگلستان در میان گیاهانی که واکسن های در نظر گرفته شده برای اتحادیه اروپا تولید می شود ، همراه با گیاهان اروپایی وجود دارد. و این شامل یک عبارت بسیار دقیق (بند 13.1) است که در آن شرکت داروسازی اعلام می کند که “هیچ تعهدی از نظر قراردادی یا غیر آن در قبال هر شخص یا شخص ثالث” ندارد “که در تضاد یا ناسازگاری باشد.” با شرایط توافق نامه با اتحادیه اروپا یا اینکه می تواند “از انطباق کامل با تعهدات مندرج در توافق نامه” در مورد “دوزهای اولیه اروپا” واکسن جلوگیری کند.

اینها دو نکته در تناقض با مدیر عامل AstraZeneca ، پاسکال سوریو است که ادعا می کند زنجیره تولید انگلیس از اتحادیه اروپا جدا است و طبق قراردادی که سه ماه زودتر از قرارداد امضا شده ، مکلف است واکسن های خود را به انگلستان برساند و این یک مزیت است. مسئله ای که از طرف دیگر مبهم باقی مانده است ، حتی به دلیل اینکه احکام پنهان اجازه توضیح بیشتری نمی دهد ، مسئله بند “معقول ترین تلاش” است که بارها در قرارداد آمده است. سوريوت با اعلام كاهش زياد (60٪) مقدار دوزهايي كه بايد در اواخر ماه مارس به كشورهاي عضو تحويل داده شود ، به دليل مشكل توليد در يك كارخانه در بلژيك ، با استناد به اين بند ادعا كرد كه واقعاً در آنجا بوده است. هیچ تعهدی برای نتیجه دادن به دوزهای اولیه ، بلکه فقط تعهد شرکت برای “انجام هر کاری ممکن” است.

کمیسیون در عوض استدلال می کند که الزام نتیجه گیری روشن است که “بهترین تلاش” “فرمول استاندارد” این نوع توافق نامه است ، مربوط به این واقعیت است که مجوز واکسن در زمان امضای قرارداد هنوز نسبتاً دور بوده و صد در صد مطمئن نبود مقامات جامعه امروز توضیح دادند که شرکت موظف است تمام تلاش خود را انجام دهد ، به این معنا که متغیری مستقل از اراده تولید کننده (مجوز واکسن) دارد که می تواند تلاش های آن را خنثی کند. اما علاوه بر این ، باید اطمینان حاصل کند که شرایط قرارداد مربوط به متغیر تحت کنترل خود را افزایش می دهد ، یا افزایش ظرفیت تولید آن به منظور ارائه تعداد دوزهای توافق شده (و قبلا پرداخت شده) ، در مهلت های تعیین شده. آنچه مسلم است این است که ما وقت نداریم که به قضات متوسل شویم تا تفسیری بدون ابهام از “بهترین تلاش ها” انجام دهیم و بدانیم که چه کسی درست است. این حکم “همانطور که در ایتالیا می گویند ،” برای پدر مرده “، مدتها پس از دوره حساس چند ماه آینده ، که طی آن واکسیناسیون دسته جمعی اضطراری در کشورهای عضو انجام می شود ، صادر خواهد شد. اتحادیه اروپا و AstraZeneca در حال حاضر محکوم هستند: محکوم به درک یکدیگر و یافتن راه حل در اسرع وقت. askanews

ilfogliettone.it را در فیس بوک دنبال کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

اگر اصلاح ، پیشنهاد یا نظری دارید ، به آدرس [email protected] بنویسید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *