[ad_1]

واشنگتن – طغیان احکام “لغو خواهد شد دونالد ترامپ“بعد از ده روز جو بایدن فعالیت قانونگذاری جنون آمیز را از این چهارشنبه ، 20 ژانویه ، روز بازیگری ، حتی قبل از شروع به کار ، آماده می کند 1.9 تریلیون مانور برای مبارزه با پوک و رکود اقتصادی – نیاز به تصویب کنگره دارد – رئیس جمهور جدید با قدرت از ابزار احکام اجرایی برای لغو بسیاری از اقدامات سلف خود تا پایان ژانویه استفاده خواهد کرد.

بایدن از اولین روز تحلیف خود اظهار داشت که ورود مجدد ایالات متحده به توافق نامه های پاریس برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و سازمان بهداشت جهانی را امضا خواهد کرد. این امر به اصطلاح ممنوعیت مسلمانان ، که ترامپ ورود آن را به بسیاری از کشورها ، به ویژه مذهب اسلامی ممنوع کرده است ، از بین خواهد برد. این ماسک را در تمام ساختمانهای عمومی و وسایل نقلیه فدرال که 50 ایالت ایالات متحده را به هم متصل می کنند اجباری می کند. این مسدود کردن اخراج ها را برای کمک به کسانی که شغل و درآمد خود را از دست داده اند طولانی می کند. تمدید بیشتر برای پرداخت سود وام های دانشجویی ارائه می شود. وی به آژانس های فدرال كه كنترل مرزی به آنها بستگی دارد دستور می دهد تا جمع آوری فرزندان خردسال جدا شده از والدین در جریان دستگیری مهاجران غیرقانونی را تسهیل كنند.

مطبوعات از لیست طولانی احکام ریاست جمهوری انتظار می رفت رون کلاین، رئیس دفتر آینده کاخ سفید. از جمله لوایحی که بایدن می خواهد در ده روز اول به کنگره بفرستد ، اصلاح قانون مهاجرت است که اجازه می دهد 11 میلیون مهاجر غیرقانونی تسویه شوند ، این کار از کسانی شروع می شود که از کودکی به آمریکا آمده اند.

مورد اخیر پروژه ای است که در گذشته توسط هر دو مورد پشتیبانی قرار گرفته است جورج بوش هر دو از باراک اوباما، اما موفق به کسب اکثریت آرا در کنگره نشد. برخی از اقداماتی که بایدن می خواهد بازگشت واضح به ریاست جمهوری خود را نشان دهد دارای ارزش سیاسی و نمادین است ، اما منوط به تصویب مجلس است. با این حال ، سریع ترین مواردی است که با هدف لغو احکام اجرایی ترامپ انجام می شود: استفاده از همان ابزار برای قانونگذاری سریع که نیازی به رای گیری در مجلس یا سنا ندارد. ده روز اول دستورات اجرایی همچنین شامل بازگرداندن برخی از دستورالعمل های دولت اوباما برای کاهش انتشار کربن از وسایل نقلیه و نیروگاه ها و همچنین مسدود کردن مجوزهای حفاری در زمین های متعلق به دولت فدرال است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *