[ad_1]

دولت جدید دموکراتیک ایالات متحده ، به رهبری جو بایدن ، خود را معرفی می کند و روشن می سازد که هیچ چیز در ماهیت سلطه طلبی عمو سام تغییر نخواهد کرد.

در واقع ، آنتونی بلینکن وزیر خارجه جدید این کار را کرد اعلام کرد دیروز در اولین سخنرانی خود ، پس از سرمایه گذاری که “به رهبری کشورش” در سراسر جهان نیاز است “و قول داد که آن را تأمین کند.

“جهان اکنون به شدت ما را زیر نظر دارد. آنها می خواهند بدانند که آیا می توانیم ملت خود را شفا دهیم. آنها می خواهند ببینند که آیا ما با مثال خود هدایت می شویم ، یا اگر ما برای دیپلماسی با متحدان و شرکای خود ارزش قائل هستیم که چالش های بزرگ ما را برآورده کنیم. ملت. زمان “، معرفی Blinken.

“ارزشهای ایالات متحده نجیب و نیرومند است و ما بار دیگر به آنها متعهد خواهیم شد. به رهبری ایالات متحده در سراسر جهان نیاز است و ما به نتیجه خواهیم رسید زیرا جهان بسیار بیشتر در حل مشکلات و مقابله با چالش ها وقتی ایالات متحده در آنجا باشد ، “دیپلمات به یاد می آورد.

بلینکن همچنین تأکید کرد که ایالت آمریکای شمالی “هنوز ظرفیت بیشتری نسبت به سایر کشورها” برای “بسیج دیگران برای پیشرفت” دارد و افزود که “وزارت امور خارجه برای همه این موارد ضروری است”.

سخنان وزیر امور خارجه زمانی بیان شد که دولت بایدن چندین تصمیم سیاست خارجی از دوران ترامپ را متوقف یا در نظر گرفت. بنابراین ، چندین توافق نامه سودآور فروش اسلحه برای امارات و عربستان سعودی حداقل به طور موقت به حالت تعلیق درآمده و خروج نیروها از عراق و افغانستان در دست بررسی است.

اندکی پس از مراسم ، بلینکن در گفتگو با خبرنگاران ، اظهار داشت که دولت در حال بررسی جزئیات توافق صلح ایالات متحده و طالبان است که در فوریه سال 2020 امضا شد و آماده بازگشت به تعهدات مربوط به توافق هسته ای 2015 با دولت ایران است. استعفا داد ، اما درصورتی که تهران مجدداً به طور کامل به مفاد پیمان عمل کند.

وی همچنین “بررسی کامل” روابط واشنگتن و مسکو را آغاز کرد گزارش ها AP

یکی از مسائلی که بلیکین به خصوص نگران آن است شناسایی هووت ها به عنوان “یک سازمان تروریستی” است ، اقدامی که مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا تنها 10 روز قبل از پایان دولت ترامپ اعلام کرد. این دیپلمات یادآور شد: “ما بسیار فوری و بسیار دقیق آن را بررسی می کنیم” ، در حالی که کارشناسان هشدار دادند که این اقدام باعث تشدید بحران انسانی در یمن خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *