[ad_1]

تقریباً 6 ماه پس از انفجار در بندر بیروت ، لبنان با یک بحران روبرو است ، شروع با بهبود و مقاومت شهروندان

پایتخت لبنان تا دهه 2000 مونت کارلو در شرق محسوب می شد. شهری حیاتی ، مهد تمدن و ملوانان فنیقی. مجازات انتقام با تخریب کامل قسمت شمال شرقی شهر تعیین شد ، که در آگوست سال گذشته در اثر انفجار عظیم شامل 2،750 تن نیترات آمونیوم ایجاد شد ، که سالها بدون کنترل ذخیره شده بود. تعداد این فاجعه بسیار زیاد بود: 204 نفر جان خود را از دست دادند ، حدود 7000 نفر زخمی شدند و 300،000 نفر بی خانمان شدند.

مقاومت بیروت برای نجات اقتصاد و غلبه بر همه گیری

پس از خسارات بزرگ اقتصادی ناشی از موج تکان دهنده جنگ در سوریه ، بحران شدید دولت و بیماری همه گیر ، این کشور به زانو در آمده است. در این زمینه ، تاب آوری شهروندان نیروی مهمی برای پایتخت لبنان است.

عدنان نعمه ، دانشجوی لبنانی که به پادوا نقل مکان کرد برای مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد و اکنون در خانه ، آنچه را که از پنجره خود می بیند و با تمایل به بازسازی شهر بازگو می کند.

من در ایتالیا بودم که انفجار مهیب اتفاق افتاد. اکنون من در بیروت هستم ، از پنجره خود نگاه می کنم و سوراخ خاکستری بزرگی را می بینم که جای اسکله زمانی بزرگ را گرفته است ، که توسط صدها کانتینر و کشتی تجاری آغشته شده است. عواقب آن وحشتناک بود: از دست دادن بندر تجاری که 70٪ منبع درآمد کشور است، باعث ایجاد یک بحران اقتصادی فوری شده و اوضاع را بدتر کرده است. در روزهای اخیر ، دولت تدابیر سختگیرانه ای را برای محدود کردن موارد و ارائه درمان برای همه وضع کرده است. میل به رستگاری و تولد دوباره چنان زیاد است که هر یک از ما عادت های خود را تغییر داده ایم. با این حال ، مردم خسته شده اند و بیکاری در حال افزایش است.

امیدوارم بندر به زودی دوباره شروع به کار کند: بیکاری بلافاصله پس از تخریب افزایش یافته است. تا به امروز ، فقط بخش کوچکی از بندر بیروت در حال کار است: کالاها به مناطق دیگر لبنان و بخشی کوچک به بندر مرسین ترکیه هدایت شده اند ، اما لازم است که بندر هرچه سریعتر بازسازی شود تا به بندهای آن بستگی نداشته باشد. کشورهای دیگر

بازسازی به عنوان یک هویت ملی

بازسازی بندر بیروت نه تنها برای احیای تجارت لبنان یک ضرورت است ، بلکه نمادی از هویت ملی است. بندر جدید آینه ای خواهد بود که چهره شهر روی آن منعکس می شود: بیروت ، که علی رغم اعتراضات (هرگز از یک دولت ناپایدار نشنیده است) و همه گیر ، در میان شهروندان خود حمایت می کند.

مردم بیروت بار دیگر مقاومت خود را نشان داده اند“ادامه عدنان”در 21 دسامبر ، من در یک مراسم یادبود به احترام قربانیان شرکت کردم ، و صدها فانوس را به آسمان پرتاب کردم ، نمادی از تولد دوباره. بسیاری از جوانان در حال کار برای ارائه پروژه های بازسازی بندر هستند و انتظار می رود در مدت زمان یک سال دوباره کاملاً کاربردی باشد. شخصیت هایی از دنیای سرگرمی ، مثل خواننده میکا ، آنها جمع آوری کمک مالی را فعال کرده اند؛ اتحادیه اروپا 30 میلیارد یورو کمک کرده است. ترکیه در حال تأمین نیروی کار و منابع است. انجمن های مختلف ، مانند AVSI ، آنها استخدام کردند شهروندان بدون درآمد برای دفع زباله ، در حالی که همچنین آسیب های زیست محیطی را کاهش می دهند. به تدریج ، منطقه شمال شرقی به تعداد زیادی کشتی و کالا باز خواهد گشت. مشکل بزرگ خانواده هایی است که در نزدیکی منطقه آسیب دیده زندگی می کنند. بسیاری از آنها قبلاً در فقر زیادی به سر می بردند و با شروع زمستان به کمک بیشتری نیاز داشتند. در حال حاضر ، سازمان ملل متحد به وعده های خود وفا کرده و خانه ای را برای کسانی که دیگر این خانه را ندارند تضمین می کند تا پایان سال 2021. آینده بیروت درخشان است و ما برای تمام کشورهای جهان نمونه خواهیم بود. “

همچنین بخوانید:

به ما بپیونددر آخر ، بیاموزید که چگونه بدون نگرانی ، تیتر و اخبار جعلی خود را مطلع کنید!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *