[ad_1]

برمه
در اول فوریه ، ارتش یک کودتا، اعلام وضعیت اضطراری به مدت یک سال و دستگیری نخست وزیر بالفعل آنگ سان سوچی و رئیس جمهور وین مینت. ارتش به دلیل ادعای تقلب در انتخابات قانونگذاری نوامبر گذشته که توسط لیگ ملی دموکراسی آنگ سان سوچی به پیروزی رسید ، انگیزه کودتا را ایجاد کرد. برمه قبلاً از سال 1962 تا 2011 رژیم نظامی داشت.

روسیه
در 31 ژانویه ، بیش از 5300 نفر زندگی می کردند دستگیر شد در شهرهای مختلف کشور در طی تظاهرات خواستار آزادی حریف الکسی ناوالنی شد. حریف بود در 17 ژانویه دستگیر شد در بازگشت از آلمان به مسکو ، جایی که پس از اقدام به مسمومیت بهبودی خود را گذراند. بازداشت وی می تواند فردا به سه سال تمدید شود.

پادشاهی متحده-چین
از 31 ژانویه ، میلیون ها هنگ کنگر می توانند برای ویزا اقدام کنید ویژه انگلیسی که به شما امکان می دهد پنج سال در انگلستان زندگی و کار کنید. در پایان این دوره ، آنها می توانند درخواست تابعیت دهند. این اقدام ، که پاسخ لندن به سرکوب مداوم در مستعمره سابق خود است ، افراد دارای گذرنامه انگلیسی و اعضای خانواده آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

سوریه
در تاریخ 31 ژانویه ، حداقل 12 نفر در دو حمله به مناطق تحت کنترل نیروهای ترکیه و متحدان آنها در شمال غربی استان حلب کشته شدند. اولین بمب گذاری با اتومبیل منجر به کشته شدن هفت غیرنظامی در آزاز شد و مورد دیگر نیز 5 شورشی طرفدار ترکیه در نزدیکی الباب را کشت.

سومالی
دست کم پنج غیرنظامی در تاریخ 31 ژانویه در حمله گروه جهادی ، الشباب به هتلی در مرکز موگادیشو کشته شدند. ده نفر دیگر زخمی شدند. این حمله در دو مرحله انجام شد: ابتدا یک بمب اتومبیل و سپس یک حمله مسلحانه به داخل ساختمان.

السالوادور
در تاریخ 31 ژانویه ، سازمان غیردولتی پزشکان بدون مرز پس از حمله به یکی از آمبولانس های خود و زخمی شدن دو اپراتور ، فعالیت خود را در حومه پایتخت سان سالوادور تحت کنترل باندهای تبهکار متوقف کرد. السالوادور یکی از وحشیانه ترین کشورهای جهان محسوب می شود. در سال 2020 ، 1322 قتل ثبت شده است که نسبت به 2398 در سال 2019 کاهش یافته است.

ویتنام
در تاریخ 31 ژانویه ، دبیرکل حزب کمونیست نگوین پو ترونگ حضور داشت دوباره انتخاب شد برای سومین بار در راس کشور. در سالهای اخیر ، ترونگ ، یک محافظه کار 76 ساله طرفدار چین ، علیه فساد و سرکوب شدید علیه مخالفان رژیم مبارزه کرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *