[ad_1]

ایالات متحده
در 27 ژانویه ، رئیس جمهور جو بایدن او اعلام کرده است که طی چهار سال آینده ، ایالات متحده پاسخ جهانی به “تهدید موجود” ناشی از بحران آب و هوا را رهبری خواهد کرد. بایدن از تشکیل جلسه آب و هوا در 22 آوریل ، به مناسبت روز زمین خبر داد و برخی از احکام زیست محیطی را امضا کرد ، از جمله یکی برای تعیین توقف در امتیازات اکتشاف نفت و گاز.

ایالات متحده
وزارت امنیت میهن در تاریخ 27 ژانویه صادر شد هشدار تروریسم در مورد تهدید داخلی توسط افراط گرایانی که انتخاب جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور به چالش می کشند. مقامات امنیتی می گویند حمله 6 ژانویه توسط کنگره ممکن است بسیاری از افراط گرایان را ترغیب به اقدام کند. بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود قول داد که با “برتری سفید و تروریسم داخلی” مبارزه کند.

آلمان
در تاریخ 28 ژانویه ، دادگاهی در فرانکفورت به دلیل قتل والتر لوبکه ، اتحادیه دموکراتیک مسیحی (CDU) طرفدار مهاجر از نظر سیاسی ، استفان ارنست 47 ساله ، نئو نازی 47 ساله را به حبس ابد محکوم کرد.

لهستان
هزاران نفر در تاریخ 27 ژانویه به خیابان های ورشو و سایر شهرهای سراسر کشور آمدند تا ورود به این کشور را محکوم کنند ممنوعیت تقریبا کامل سقط جنین. در اکتبر گذشته ، دادگاه قانون اساسی تحریم شده بود غیرقانونی بودن سقط جنین در مورد ناهنجاری های جدی جنین. خاتمه داوطلبانه حاملگی اکنون فقط در موارد تجاوز جنسی ، محارم یا در خطر بودن جان مادر باردار مجاز است.

روسیه
در 27 ژانویه ، پلیس مسکو در جستجوی دفتر مرکزی بنیاد ضد فساد مخالف الکسی ناوالنی و آپارتمان هایی که همسرش جولیا ، برادر اولگ و سخنگوی کیرا یارمیچ در آن زندگی می کنند. در همان روز ، نهاد ارتباطات از راه دور روسیه علیه شبکه های مختلف اجتماعی ، با اتهام گزارش دادن به تحریک خردسالان برای شرکت در تظاهرات ضد دولتی در 23 ژانویه ، دادرسی را آغاز کرد. ناوالنی در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان به مسکو دستگیر شد.

لبنان
یک مرد در 27 ژانویه کشته و بیش از 220 نفر زخمی شدند درگیری بین معترضین و پلیس آغاز شد در طی اعتراض در طرابلس ، در قسمت شمالی کشور. معترضین برای محکوم کردن بیکاری و تورم برای سومین شب متوالی به خیابان ها آمدند. طبق برخی برآوردها ، حدود نیمی از مردم لبنان به دلیل بحران شدید اقتصادی در فقر زندگی می کنند.

هند
در تاریخ 27 ژانویه ، پلیس دویست کشاورز را که به دست داشتن در شورش هایی که روز قبل به مناسبت عید ملی در دهلی نو آغاز شد ، دستگیر کرد. یک معترض درگذشت و سیصد افسر پلیس زخمی شدند. از 26 نوامبر ، هزاران کشاورز اردوگاهی را در حومه دهلی نو ایجاد کرده اند تا خواستار پس گرفتن سه اقدام تحریم آزادسازی بازار کشاورزی شوند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.