[ad_1]

در چند ماه گذشته ، 2 کشتی تحویل ایرانی و 5 نفتکش ایرانی در سوریه رهگیری شده اند.

روزنامه الماسدار نیوز لبنان (AMN) می نویسد ، حسین آرنوس ، نخست وزیر سوریه گفت که اخیراً هفت تانکر نفتی ایرانی در مسیر SAR رهگیری شدند.

بیانیه رئیس دولت سوریه در 17 ژانویه 2021 در پارلمان این کشور بیان شد. آرنوس توضیح داد که اخیراً دو کشتی با مواد اولیه از ایران در دریای سرخ متوقف شده اند. این منجر به تاخیر بیش از یک ماهه شد. در نتیجه ، به دلیل کمبود روغن ، پالایشگاه بانیاس تولید خود را متوقف کرده و کمبود فرآورده های نفتی در کشور وجود دارد.

آرنوس مشخص نکرد که چه کسی مسئول “حملات تروریستی” است که ورود دو نفتکش را به تأخیر انداخت. وی افزود که در چند ماه گذشته پنج مورد دیگر نیز وجود داشته است. نخست وزیر تأکید کرد که سوریه اکنون چاره ای جز واردات نفت خام بیشتر برای پوشش کمبود سوخت ندارد.

ما به نفت وارداتی اعتیاد پیدا کردیم و مقادیر زیادی ارز خارجی برای پرداخت هزینه کردیم

آرنوس گفت.

وی همچنین معتقد است که ایالات متحده و سایر کشورهای غربی مقصر این وضعیت هستند. اول ، آنها تحریم هایی را علیه سوریه اعمال کردند ، از جمله تحریم هایی که با هدف مقابله با تولید انرژی انجام می شود ، [ma anche cemento e materiali indispensabili per la sopravvivenza e per la ricostruzione. Alle stesse Ong straniere è vietato ricostruire, possono aiutare solo alle riparazioni di edifici danneggiati NdA].

جامعه بین المللی غرب نه تنها تحریم هایی را وضع کرده ، بلکه در از دست دادن کنترل میادین نفتی در قسمت شمال شرقی کشور نیز نقش داشته است. این کارخانه ها روزانه 400000 بشکه نفت تولید می کنند ، اما اکنون توسط نیروهای دموکراتیک سوریه-عرب-کرد کنترل می شود. دولت سوریه در حال حاضر تولیدی دارد که بیش از 20 هزار بشکه نیست. روغن در روز

علاوه بر این ، واشنگتن محدودیت هایی را علیه ایران اعمال کرده و به هر طریقی مانع از عرضه نفت ایران به هر کشوری شده است. در همان زمان ، رسانه های خاورمیانه گزارش دادند که تهران بارها آمریکایی ها را به دزدی دریایی و نقض آزادی ناوبری متهم کرده است.

حوادث سیستم دزدی دریایی که کشتی های ایرانی تحت آن قرار گرفته اند ، به گشت دریایی سرخ نیروی دریایی ارتش ایران مرتبط است. این امر مستقیماً به امنیت نیروی دریایی بازرگانان ایران مربوط می شود ، همانطور که در تاریخ 13 ژانویه توسط رئیس ستاد نیروهای مسلح ایران ، سرلشکر محمد حسین باقری فاش شد.

منبع Topcor.ru

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *