[ad_1]

در حال حاضر بر مانع ترامپ غلبه کنید ، بسیار مهم است که ببینیم جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ، چگونه می خواهد 100 روز اول خود را شرط ببندد ، که همگی برای ارزیابی سیاستهای دولت جدید ایالات متحده امری حیاتی محسوب می شود. نمی توان گفت که در روزهای اولیه هیچ نشانه قابل توجهی از سیاست اقتصادی بایدن وجود ندارد. اولین مراحل تحت پرچمپول هلی کوپتر. به نظر می رسد كه رئیس جمهور جدید آمریكا دریافته است كه تجدید ساختار و آرام سازی كشوری كه با یك جنگ داخلی خزنده برنده شده است ، نمی تواند با دعوت های بلاغی یا سرودهایی كه ستارگان خوانده اند ، انجام شود. بنابراین پیشنهاد می شود که این آمریکای عمیق ، فقیر و مسموم به سمت خود حرکت کند نخبه اقتصادی و فرهنگی ، که ترامپ وحشتناک را با بیش از 74 میلیون رأی ، با مداخلات قابل توجه و مشخص ، حداقل در حال حاضر از نظر توزیع ، پاداش داد.

این کار با قرار دادن چک به ارزش 1400 دلار یا انتقال بانکی برای ده ها میلیون شهروند به طور مستقیم در جیب های آمریکایی انجام می شود. که علاوه بر 600 در نتیجه اندازه گیری قبلی است. تقریباً 88 میلیون آمریکایی باید آن را دریافت کنند ، کسانی که درآمد شخصی زیر 75000 دلار در سال دارند یا درآمد خانواده زیر 112،000 دلار در سال. همانطور که می بینید ، این ایده خیلی جدید نیست ، زیرا ترامپ در جستجوی اجماع ، قبلاً تلاش کرده بود اما توسط خود نمایندگان مجلس جمهوری خواه متوقف شد. این تنها بخشی از برنامه حداکثر حداکثر امداد 1.9 تریلیون دلاری خواهد بود ، البته مهم ، علاوه بر مزایای خانواده ، مزایای ایالت و مدارس ، افزایش مزایای بیکاری ، اقدامات ویروس کرونا و دو برابر شدن حداقل دستمزد فدرال به 15 دلار. در ساعت. یا طرح نجات آمریکا

از طرف خود ، رئیس جمهور سابق فدرال رزرو، جانت یلن ، به عنوان وزیر خزانه داری منصوب شد ، در جلسات سنا برای تأیید پست جدید خود دستور کار خود را روشن کرد و از کنگره خواست هرگونه تردید در مورد افزایش هزینه های عمومی را بدون جلوگیری از ترس از افزایش شدید بدهی عمومی برطرف کند: “بدون اقدامات بیشتر ، خطر یک رکود طولانی تر و دردناک تر ، و سپس زخم های طولانی مدت در اقتصاد وجود دارد. ” بنابراین وزیر جدید خزانه داری آمریکا به خوبی می داند که حتی اقدامات انجام شده توسط ریاست جمهوری جدید برای رفع نابرابری ها و احیای اقتصاد آمریکا کافی نیست.

بولدوزر همه گیر گودال های جدیدی را حفر و تعمیق کرد ، که به شدت نابرابری اجتماعی را در ایالات متحده گسترش داد. وقتی وزیر سابق فابریزیو بارسا در توییتر توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که حمله به کنگره آمریکا بر اساس نابرابری های بسیار عمیقی است که در این جامعه وجود دارد ، وی را به دلیل تلاش برای یافتن بهانه های اجتماعی برای خشونت مورد تمسخر قرار دادند. بارسا ممکن است در استفاده از توئیتر احتیاط نکرده باشد ، که اجازه نمی دهد سخنرانی مفصلی داشته باشد ، اما بسیاری از اقتصاددانان و سیاستمداران هستند که زیرکانه از این حرف حمایت می کنند. به عنوان مثال ، رابرت رایش ، استاد اقتصاد در برکلی و وزیر کار در زمان کلینتون ، که با مصاحبه امور مالی بازرگانی وی اظهار داشت: “سیستم آمریكا به گونه ای ساخته شده است كه طبقات ثروتمند را به ضرر اكثریت ترجیح می دهد. این نابرابری است که میلیون ها رای برای ترامپ به ارمغان آورده است. ” در واقع ، آنها به سطوح غیر قابل تصوری رسیده اند. فقط یک مثال ، اما نه یک مورد: Sundar Pichai ، مدیرعامل Alphabet Google ، نیز محاسبه می کند گزینه های سهام او سالانه 280 میلیون دلار حقوق دریافت كرده است ، كه تقریباً 10 هزار برابر متوسط ​​حقوق در گروه وی است! آیا می خواهید به آنجا پرواز کنیدپول هلی کوپتر رسیدن به آن.

اما جنبه دیگری نیز وجود دارد که از آن مشخص است که صرف گذاشتن پول مردم در جیب آنها باعث ترمیم اقتصاد نمی شود. وال استریت بیش از دوازده سال است که در حال افزایش است. مدتی است که بورس کاملاً واضح از اقتصاد واقعی جدا شده است و این فقط در ایالات متحده نیست. همه اینها با تزریق نقدینگی حاصل می شود فدرال رزرو، از تسکین کمی از بانک مرکزی اروپا در رابطه با منطقه یورو. بانک مرکزی اوراق قرضه خریداری می کند. در نتیجه ، نقدینگی خود را در سودآوری بازار سهام می یابد.

ظاهراً دومی کنار نمی ایستاد و تماشا نمی کرد. برای جذب پول از یارانه های دولت ، به اصطلاح سکه های پنی، یعنی سهامی که ارزش اسمی آنها حتی زیر دلار نیز بسیار کم است ، به طوری که در اختیار پس اندازکنندگان کوچک قرار دارد. نه تنها این ، بلکه انتقال وجوه به بورس سهام و نه خرید کالاها و خدمات ، از سیستم های دیگر سود می برد ، مانند خرید اصطلاحاً. گزینه ها صدا زدن، بنابراین اگر قیمت سهام در انقضا تعیین شده از قیمت خرید بالاتر رود ، می توان سود را در 100 ضرب کرد ، زیرا هر گزینه 100 سهم را جابجا می کند: از اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه تعداد گزینه ها صدا زدن معاملات وال استریت به بالاترین رکورد 22 میلیون دلار رسید. این یک موضوع تکان دهنده نیست ، اما مطمئناً اثرات منفی ناشی از تحریفات فیزیولوژیکی سیستم را تسریع می کند. وقتی سهام سود افزایش می یابد یا درآمد عملیاتی کاهش می یابد ، عملکرد بورس بسیار بهتر است. و اگر هر دو اتفاق همزمان رخ دهد ، این یک یافته واقعی برای بازار سهام است. اما بنابراین ، به گفته برخی ، خطر حباب جدید بازار سهام آشکار است ، حتی اجتناب ناپذیر است.

بیشتر به سیاست اقتصادی دولت بایدن بستگی دارد ، که نباید در یارانه های سخاوتمندانه متوقف شود ، بلکه مداخله مستقیم در اقتصاد را تشویق می کند ، شروع با موضوع اصلی تغییر محیط برای متوقف کردن تغییرات آب و هوا. شدید مقررات زدایی دادخواست دونالد ترامپ درباره انتشار از نیروگاه ها قبلاً توسط دادگاه تجدیدنظر رد شده است. اما چیز دیگری لازم است. فقط در ماه دسامبر ، ایالات متحده 140،000 شغل خود را از دست داد ، که از ماه آوریل رخ نداده است. این بیش از یک شبهه در مورد سرعت بهبود شغل ایجاد کرده است. درست است که از 22 میلیون شغل از دست رفته در ماه های اول ویروس ، بیش از نیمی از آنها بازیابی شده اند. اما داده های ماه دسامبر نشان می دهد که بهبودی در حال حاضر ترمزهای شدیدی داشته است. ترازنامه سال 2020 آن را بدترین سال استخدام در ایالات متحده از سال 1939 تعریف می کند.

سیاست ترامپ در افزایش تعرفه ها شکست خورده است. در واقع ، اقتصاد ایالات متحده با تولید بین المللی و زنجیره ارزش مرتبط است. در این شرایط ، حمایت گرایی تقریباً همیشه بومرنگی است که به خلاف بخشهایی که می خواهد از آنها محافظت کند ، روی می آورد. اما این بدان معنا نیست که دولت بایدن قصد دارد درهای خود را به بازار ایالات متحده باز کند. همین چند روز پیش ، رئیس جمهور جدید فرمانی را برای تحمیل تعهدات جدید به دولت فدرال برای خرید محصولات آمریکایی امضا کرد. جدید آمریکایی بخریداتحادیه اروپا آن را دوست نداشت – همانطور که ایالات متحده توافق نامه سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و چین را دوست نداشت – اما مورد انتقاد دولت کانادا نیز قرار گرفت. در همین حال ، بایدن ، که از طرف بایدن به عنوان وزیر تجارت انتخاب شد ، لحن های بسیار تندی را نسبت به چین به کار برد و به مجلس سنا گفت که می خواهد از همه ابزارهای موجود “برای محافظت از آمریکایی ها در برابر مداخلات چینی” استفاده کند. بنابراین ، اگر از یک سو ، رئیس جمهور جدید طرحی را اجرا کند که طبق گفته صندوق بین المللی پول ، می تواند طی سه سال آینده به رشد اقتصادی 5 درصدی منجر شود ، همراه با سیاست پولی بسیار انعطاف پذیر اگر او توجه بیشتری به قوانین چند جانبه گرایی دارد؛ اگر وی تعهدات خود را در جبهه آب و هوا از سر بگیرد ، به این معنی نیست که اقدامات حمایتی را برای کمک به نقاط ضعف داخلی و اشتغال کشورش کنار می گذارد. این همچنین نشان می دهد که ترامپ بیش از آنکه دلیلی برای عقب نشینی حمایت اقتصادی از سیاست اقتصادی ایالات متحده باشد ، تاثیری دارد. حذف ترامپ برای تغییر کامل موسیقی کافی نیست.

در مورد مسائل اقتصاد واقعی و اشتغال است که انتظار می رود بایدن وقتی این وضعیت را عملی می کند ، آزمایش کند. بهتر بساز که باید در قلب سیاست اقتصادی آن باشد. گفته می شود که فرانکلین دلانو روزولت ، پس از اعلام معروف خود معامله جدید ، یک شهروند با وی روبرو شد که به او گفت: “آقا ، اگر برنامه شما موفقیت آمیز باشد ، شما به بزرگترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل می شوید ، اما اگر شکست بخورید ، بدترین خواهید بود. و روزولت پاسخ می دهد ، “اگر برنامه شکست بخورد ، من بدترین نخواهم بود ، من آخرین نفر خواهم بود.” در روزهای اخیر ، حکایت نیز توسط توسط به یاد می آورد نیویورک تایمز ، نشان می دهد که بنابراین انتظارات زیادی برای آنچه رئیس جمهور جدید در این مورد در اولین سخنرانی خود در پایان ماه فوریه به اتحادیه خواهد گفت ، وجود دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *