[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

روز چهارشنبه ، دونالد ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده شد که دو بار استیضاح شد ، مجلس نمایندگان وی را به دلیل “تحریک قیام” پس از حمله هفته گذشته به پایتخت در واشنگتن ، در حالی که کنگره پیروزی جو بایدن را تایید کرد ، سانسور کرد.

جیمز کلیبرن سخنگوی مجلس دموکرات پیشنهاد کرد: رئیس جمهور ترامپ ممکن است از کاندیداتوری مجدد برای ریاست جمهوری جلوگیری کند ، حتی اگر سنا نتواند وی را با استفاده از بند “قیام” در قانون اساسی ایالات متحده محکوم کند.

“آنچه (ترامپ) هفته گذشته انجام داد ، بدترین کاری بود که رئیس جمهور ایالات متحده انجام داد. کلیبرن به فاکس نیوز گفت: بنابراین او مستحق استیضاح است و باید صادقانه بگویم که باید برای همیشه محکوم شود و از داشتن هرگونه مقام افتخاری در این کشور منع شود.

قانونگذار با اشاره به چهاردهمین متمم قانون اساسی ایالات متحده كه هر كسی را كه “در یك قیام یا شورش شركت كرده باشد” یا ممنوع كرده است ، افزود: “در اینجا گزینه دیگری وجود دارد كه در متمم چهاردهم وجود دارد.” “کمک یا تسلی” به دشمنان ایالات متحده برای اشغال هر اداره عمومی.

كلیبرن همچنان طرفداران ترامپ را كه چهارشنبه گذشته به كاپیتول حمله كردند به “دمیدن شعله های نژادپرستی” متهم كرد و ادعاهای رئیس جمهور بایدن در هفته گذشته را شورشیان کاپیتول آنها “گروهی از اوباش ، شورشیان ، رهبران سفیدپوست” و “ضد یهود” بودند.

کلیبرن گفت: “استفاده از متمم چهاردهم برای برکناری ترامپ از سمت کار خوب است.”

سنا پس از پایان دوره ریاست جمهوری صلاحیت قانون اساسی برای پیگرد قانونی ندارد

پس از استیضاح ترامپ ، سناتور جمهوری خواه تام كاتن گفت كه مجلس سنا هیچ اختیار قانونی ندارد روند استیضاح برای ترامپ پس از ترک دفتر در 20 ژانویه.

“سنا فاقد قدرت تضمین شده توسط قانون اساسی در انجام مراحل استیضاح علیه رئیس جمهور سابق است. Cotton گفت: بنیانگذاران روند استیضاح را برای برکناری مقامات از مناصب عمومی و نه تحقیق در مورد شهروندان خصوصی طراحی کردند.

روز چهارشنبه ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنا ، امیدهای دموکرات ها را برای محکوم کردن ترامپ برطرف کرد و گفت که روند استیضاح جدید تا بازگشت سنا پس از تعطیلات 19 ژانویه آغاز نمی شود.

مک کانل در بیانیه ای گفت: “با توجه به قوانین ، رویه ها و نمونه های قبلی سنا برای روند استیضاح رئیس جمهور ، به راحتی نمی توان قبل از انتخاب هفته آینده بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، دادرسی عادلانه یا جدی پایان داد.”

دادگاه استیضاح علیه ترامپ

خانه چهارشنبه نقل مکان کرد برای استیضاح ترامپ با 232 بله و 197 نه ، با حداقل 10 جمهوری خواه به رئیس جمهور و حزب خود پشت سر می گذارند تا وی را به اتهام “تحریک قیام” سانسور کنند.

تلاش ها برای جلوگیری از کاندیداتوری مجدد ترامپ در سال 2024 به عنوان اولویت اصلی دموکرات ها از زمان رقابت داغ انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر که به گفته ترامپ و حامیانش آلوده به تقلب گسترده در انتخابات است ، قرار گرفته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *