[ad_1]

الکسی ناوالنی ، کارآفرین ، وبلاگ نویس ، فعال سیاسی ، اما مهمتر از همه معروف ترین مخالف پوتین ، گذشته ملی گرایانه و بیگانه ستیزی را پنهان می کند

E تعجب آور است که چگونه الکسی ناوالنی می تواند خواب ولادیمیر پوتین را تا این حد لرزاند.

این مرد که توسط رسانه های بین المللی به عنوان “حریف بزرگ کرملین” توصیف می شود ، توسط سرویس های امنیتی مسکو از نزدیک تحت نظر قرار گرفت تا جایی که متهم به مسمومیت وی شد ، از یک اتفاق نظر مضحک در کشورش برخوردار است. فراتر از کلانشهر مسکو ، جایی که هسته اصلی آن واقع شده است (وی بیش از 20 درصد در سال 2013 نامزد شهرداری شد) ، در بقیه روسیه نام وی تقریباً ناشناخته است اگر فردا رأی دهید ، بعید است بیش از 5٪ باشید. با این وجود دستگیری های مکرر ، تعرض ها ، محاکمات جنایی و آزار و شکنجه های غیرتمندانه ای که دادگستری روسیه سال ها او را مورد ضرب و شتم قرار داده است ، شهرت و اعتبار وی را افزایش داده است ، حتی در بسیاری از روزنامه ها که او را با نلسون ماندلا برنده جایزه نوبل مقایسه می کند ، به حد ناخوشایند می رسد.

اما الکسی ناوالنی دقیقاً کیست؟ یک دموکرات مخلص که علیه خاندان چهار ضلعی تزار پوتین می جنگد یا یک ترانسفورماتور ماهر بدون ایدئولوژی خاص خود ، همانطور که بدخواهان ادعا می کنند؟

کارآفرین ، وبلاگ نویس ، فعال ، مبارز سیاسی ، او چندین بار در زندگی خود تغییر موقعیت داده است ، زیر پرچم های مختلف رژه می رود و با قهرمانان کالیبر دموکراتیک مشکوک معاشرت می کند. گذشته ای پر از سایه ، که امروز بخشی از آن را انکار می کند و بخشی را نیز با تبلیغات سیاسی جدید پنهان می کند. پسر یک افسر ارتش شوروی و یک اقتصاددان درخشان ، ناوالنی در سال 1976 در حومه مسکو متولد شد. وی در دوران کودکی تعطیلات خود را در زالیسیا ، دهکده کوچک اوکراینی که پدرش از آن آمده است ، در چند کیلومتری نیروگاه چرنوبیل گذراند و پس از حادثه هسته ای سال 1986 رها می شود. آغاز یک ستیزه جویی سیاسی طولانی. ناوالنی در جوانی یک ملی گرای سرسخت بود و به حزب یابلوکو پیوست ، که رهبر آن در منطقه مسکو شد. این اوایل دهه 2000 است و حملات بیگانه هراسی وی به مهاجران آسیای میانه باعث خجالت رهبران یابلوکو شده است ، که وی را در سال 2007 برکنار کردند: سال قبل ، او در راهپیمایی سالانه مارسیا روسیه ، کارتل گروه های راست گرایان فوق ملی ، شرکت کرد. ناوالنی برعکس این ادعا را مطرح می کند ، این که اژدر او تصفیه رهبر حزب گریگوری یاولینسکی است ، که وی خواستار استعفا شد.

مهم نیست: زمان آن فرا رسیده است که جنبش سیاسی وی ، Narod ، به معنای “مردم” در روسی ایجاد شود. اما خط سازش برای خارجی ها تغییری نکرده است: وی در ویدئویی خطاب به هواداران خود ، قفقازی ها ، به ویژه چچن ها و گرجی ها را با “سوسک” هایی مقایسه می کند که باید از این طریق حذف شوند. وی مانند هر حاکم در جهان غرب ، می گوید بیشتر جنایات در روسیه توسط خارجی ها انجام می شود و یک سیستم ویزا سخت برای مهاجران از جمهوری های شوروی سابق ارائه می دهد. در سال 2008 ، هنگامی که جنگ در اوستیای جنوبی آغاز شد ، وی خواستار اخراج گرجی های قومی شد. اما شغل یک رهبر جوان پوپولیست آغاز نمی شود ، رقابت بیش از حد در کشوری که ناسیونالیسم را از طلوع زمان در DNA سیاسی خود جاسازی کرده است.

Bulk انتقادات خود را کاملاً تغییر داده و از مبارزات حقوق مدنی و تبعیض ضد همجنسگرایان حمایت می کند

چیز دیگری مورد نیاز است ، تغییر دهید. نوالنی به عنوان یک فرد باهوش ، گفتار عمومی خود را با انطباق با استانداردهای دموکراسی های غربی ، تغییر بنیادی در هدف انتقاد خود ، حمایت از فعالیت های حقوق مدنی و علیه تبعیض همجنس گرایان ، تغییر داد. دیگر مهاجران “سیاه” از آسیای میانه نیستند ، بلکه سیستم حکومتی ولادیمیر پوتین است: او این کار را از طریق وبلاگ خود انجام می دهد ، که فساد کارمندان دولت ، به ویژه در بخش تدارکات عمومی را محکوم می کند.

سوالات وی که به نمایندگی از طرحی به نام RoPil در اینترنت منتشر شده است ، به ویژه در خارج از کشور از طریق سیستم اهدای آنلاین هماهنگی خوبی دارند و وی می تواند هزینه های حقوقی شکایات خود را تأمین کند. وی ، به نوبه خود ، به کلاهبرداری با برادرش اولگ به اتهام اختلاس متهم شد (او ادعا می کند که از کمک های مالی برای اهداف شخصی خود استفاده کرده است) و به 3 سال و 6 ماه محکوم شد. در سال 2018 ، او یک حزب جدید “روسیه آینده” ایجاد کرد ، که در سال 2019 نتیجه عالی در دفاتر شهرداری در منطقه مسکو با رای هوشمند ، که شامل استخدام یک نامزد ضد کرملین برای رای دادن در هر کالج است. یک شکست کوچک برای روسیه متحد پوتین ، که آرا in در پایتخت را نسبت به دور قبلی به نصف کاهش می دهد. اما در همین حال ، بنیاد مبارزه با فساد اداری توسط مقامات منحل شده و آنها این گروه را به عنوان “عامل خارجی” طبقه بندی می کنند و این افسانه معروف را که ناوالنی در واقع یک جاسوس است ، فروشنده CIA است.

آخرین حادثه ای که وی را تحت تأثیر قرار داد ، مسمومیت ادعایی توسط سرویس های مخفی روسیه در آگوست سال گذشته بود: او در پرواز بین تومسک و مسکو در اثر بیماری به او ضربه زد ، وی در کما در بیمارستانی در اومسک بستری شد و در روزهای بعد در برلین ، آلمان بهبود یافت تا اینکه استعفا داد و هفته گذشته به روسیه بازگشت و دوباره به جرم مشروط بازداشت شد. وی باید 30 روز در زندان به سر برد. وی سپس برای به چالش کشیدن ولادیمیر پوتین برای بازی در نقش “دشمن بزرگ ، مورد نوازش غرب ، حتی فراتر از شایستگی های او” باز خواهد گشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *