[ad_1]

دونالد ترامپ “ناپایدار” است و یک رئیس جمهور بی ثبات نمی تواند کد هسته ای داشته باشد. به همین دلیل ، نانسی پلوسی سخنگوی کابینه با رئیس ستاد مشترک مارک میلی صحبت کرد تا “در مورد اقدامات احتیاطی موجود برای جلوگیری از اقدام نظامی رئیس جمهور شکننده یا دستیابی به کدهای پرتاب و دستور حمله هسته ای بحث کند.” . ”

دو روز پس از حمله به کپیتول هیل در کاخ های قدرت در واشنگتن ، یک سوال واحد مطرح می شود: چگونه می توانیم از اینجا به 20 ژانویه ، روز مراسم تحلیف جو بایدن برسیم ، بدون اینکه دونالد ترامپ مشکلات بیشتری ایجاد کند؟ سخنرانی شب گذشته – که در آن او سرانجام شکست خود را با تعهد به “انتقال منظم و روان قدرت” پذیرفت – برای وی کافی است که 12 روز دیگر تحمل کند ، یا برکناری وی با استیضاح یک الزام اساسی است ، همانطور که آیا “تحریک اوضاع به ناآرامی” معنی دارد؟ مطبوعات آمریکایی گزارش می دهند دموکرات ها در مجلس نمایندگان – علی رغم مهلت تعیین شده ، آماده ارائه درخواست جدید برای استیضاح هستند. به گفته کاترین کلارک ، معاون وزیر امور خارجه ، دستیار نانسی پلوسی ، مجلس نمایندگان می تواند هفته آینده به رای گیری درباره مقالات استیضاح ترامپ روی آورد. در همین حال ، خود پلوسی روشن کرده است که “اگر رئیس جمهور ناگزیر و داوطلبانه استعفا ندهد ، کنگره به اقدامات خود ادامه می دهد” ، دادگاه کیفرخواست را آغاز کرد.

در کثیف ترین و چشمگیرترین فینالی که می توانیم تصور کنیم ، ترامپ همچنان که در آن قرار دارد باقی مانده است ، ناشنوا از خواسته های کسانی که استعفا می دهند و استعفا که به طور فزاینده ای به میز او می آیند. طبق گزارش CNN ، پات سیپولونه ، وکیل کاخ سفید نیز در حال بررسی این سمت است.

از حساب توییتر خود ، او به طریقی چندین ساعت گیر کرده بود استیضاح مجازی، رئیس جمهور بار دیگر با مردم خود صحبت کرد: “75 میلیون میهن پرست بزرگ آمریکایی که به من رأی دادند ، ابتدا به آمریکا و دوباره به آمریکا بزرگ بسازیم ، در آینده نیز صدای بزرگی خواهند داشت. به آنها بی احترامی نمی شود ، به هیچ وجه و هر شکلی با آنها ناعادلانه رفتار نمی شود! ” و بیشتر: “برای همه کسانی که تعجب کردند ، من در 20 ژانویه به مراسم افتتاحیه نخواهم رفت.” آخرین رئیس جمهوری که در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نکرد ، اندرو جانسون در سال 189 بود. نیازی به گفتن نیست ، در این مورد ، غیبت به جای رسوایی ، تسکین دهنده بود.

فراتر از اعلامیه ها و واژگونی ها ، فاصله های جانبی باقی می ماند که دو حزب و رأی دهندگان مربوطه را از هم جدا می کند.

طبق مطالعه ایپسوس برای Axiosاز هر 10 جمهوریخواه هشت نفر با برکناری رئیس جمهور ترامپ برای تحریک طرفداران خود برای حمله به کنگره در تلاشند تا شکست انتخاباتی خود را خنثی کنند. آکسیوس خاطرنشان می کند ، چهره ای که حزب جمهوری خواه به حزب دونالد تبدیل شده است ، در توضیح مقاومت رهبران سازمان های سیاسی در برابر استیضاح یا خواستار اصلاحیه 25 است.

به ویژه ، دومی علیرغم استعفای چندین مقام ارشد دولت ترامپ طی چند ساعت گذشته ، از جمله دو وزیر: الین چائو ، وزیر حمل و نقل و همسر رهبر اکثریت ، به طور فزاینده ای نادر به نظر می رسد. میچ مک کانل در مجلس سنا و بتسی دیووس ، وزیر آموزش و پرورش و وفادار به سرمایه دار. سوال این است – همانطور که NyTimes می نویسد – اولین نفری که با این دیدگاه مخالفت خواهد کرد ، مایک پنس معاون رئیس جمهور خواهد بود که باید با حمایت اکثریت رهبران کابینه اصلاحیه را استناد کند و رهبری را که “ناتوان در انجام وظایف خود است” تصدی کند. به گزارش تایمز ، به نقل از منبعی نزدیک به پنس ، علی رغم فشارهای دموکرات ها و برخی جمهوری خواهان ، فرماندار سابق ایندیانا قصد ندارد قدم بردارد.

تقاضا برای برکناری رئیس جمهور توسط نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، که از “وضعیت اضطراری در سطح بسیار بالا” صحبت می کرد ، همانطور که ترامپ “شورش را برانگیخت” ، مطرح شد. آنچه باعث دلسردی پنس و دیگر اعضای دولت می شود ، ترس از این خواهد بود كه چنین عملی سرانجام باعث ایجاد هرج و مرج در واشنگتن شود ، نه اینكه به عنوان یك عامل بازدارنده عمل كند.

فراتر از این ، انگیزه های سیاسی عدم تمایل بسیاری از جمهوری خواهان به اصرار بر خروج زودهنگام رهبر حزب بلامنازع تا کنون کاملاً روشن است. آمارهای نظرسنجی Ipsos برای Axios به خوبی نشان می دهد: 74٪ دموکرات ها ، اما تنها 22٪ جمهوری خواهان ، حوادث روز چهارشنبه را یک اقدام کودتا می دانند. نیمی از کشور (86 درصد دموکرات ها ، اما فقط 15 درصد جمهوری خواهان) می گویند ترامپ باید فورا برکنار شود. این واقعیت که 85٪ جمهوری خواهان مصاحبه شده مخالف خروج اجباری رئیس جمهور هستند ، بر ارزیابی افرادی که در ماه های آینده برای یافتن جایی در آفتاب در GP تلاش خواهند کرد ، جایی که رهبران جایگزین دونالد هنوز برجسته نیستند ، سنگینی می کند.

این سخنرانی برای دموکرات ها کاملاً متفاوت است: برکناری ترامپ از روی کار آمدن با روش استیضاح به معنای دادن دوره ای قدرتمند به تاریخ و همچنین بستن راه وعده های او برای مبارزه است. رهبران دموکرات و قانون گذاران چپ افراطی حزب متحد شده اند و خواستار روند استیضاح فوری در صورت امتناع پنس و وزرا از اقدامات برای برکناری ترامپ از قدرت هستند.

با این حال ، همانطور که رویترز می نویسد ، مشخص نیست که آیا زمان موجود (در واقع 12 روز) برای تکمیل روند استیضاح کافی است. پلوسی تصمیمی را اعلام نکرد ، اگرچه در یک کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه وی به صراحت گفت که دموکرات ها پس از محاصره روز چهارشنبه برای اقدام فشار می آورند.

در صورت تفهیم اتهام در مجلس ، ترامپ باید تحت محاکمه سنا تحت کنترل جمهوریخواهان قرار بگیرد ، اما انتظار می رود جلسات به 19 ژانویه موکول شود. دستیاران مک کانل ، رهبر اکثریت ، نگفتند که اگر مجلس اعضای خود را برای استیضاح بپذیرد ، چه خواهد کرد. این حکم فقط در صورت رأی مطلوب دوسوم سناتورهای حاضر اجرا می شود. مجلس به رهبری دموکرات ها در دسامبر 2019 ترامپ را به لابی گری در مورد رئیس جمهور اوکراین برای تحقیق در مورد بایدن متهم کرد ، اما سنا جمهوری خواه وی را در فوریه سال 2020 تبرئه کرد. – فقط دو رئیس جمهور دیگر در تاریخ کیفرخواست هستند و هیچ کس دو بار متهم نشده است

دموکرات ها پس از کسب دو رأی در جورجیا در روز سه شنبه در حال آماده سازی برای کنترل سنا هستند ، اما سناتورهای جدید جان اوسوف و رافائل وارنوک سوگند نخواهند خورد تا زمانی که ایالت نتایج را تأیید کند. آخرین مهلت این کار 22 ژانویه است ، اگرچه ممکن است تأیید زودتر اعلام شود. ترامپ در ویدئویی که پنجشنبه شب منتشر شد ، از کلمه ای استفاده کرد که چند ساعت قبل غیر قابل تصور بود: “شفا”. صفحه سرمقاله وال استریت ژورنال ، که صدای برجسته ای در تشکیلات جمهوریخواه محسوب می شود ، وی را به استعفا دعوت کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *