[ad_1]

جوزپه كنته فكر كرد با يك “ماتئو رنزي” كوچك از ايتاليا ويوا درگيري شخصي دارد. در چند روز اخیر توسط چندین عضو جنبش پنج ستاره “یک حزب کوچک 2 درصدی” توصیف شده است. اما اگر نظرسنجی ها در جبهه داخلی نشان دهند که در حال حاضر ، ایتالیا ویوا و ماتئو رنزی فقط این نیستند. ایتالیا ویوا و ماتئو رنزی همچنین دوستان یا حداقل آشنایانی دارند که جوزپه کانته و Movimento Cinque Stelle آنها را ندارند. این دوستان یا آشنایان در خارج از کشور نیز خواهند بود ، اما همانطور که در دهه های اخیر چندین بار آموخته ایم ، نظرات آنها می تواند نتایج بسیار مهمی در ایتالیا نیز داشته باشد.

منظور ما البته باراک اوباما و جو بایدن است. هیچ رمز و راز نیست که دموکراتهای آمریکایی نام ماریو دراگی را که نتیجه نهایی بحران دولت است ، دوست دارند. رئیس سابق بانک ایتالیا و بانک مرکزی اروپا یک حرفه ای با کالیبر بین المللی است ، که بسیار مورد توجه و شنیده های رئیس جمهور وقت اوباما است. واضح است که اگر دراگی رئیس شورای باشد ، به متفقین در خارج از کشور اطمینان خواهد داد.

فقط چند قسمت از سال های اخیر را دنبال کنید. توافق نامه جاده ابریشم با چین که توسط دولت سبز زرد امضا شد ، یک نگرانی بسیار شدید بود. نه تنها و نه برای دونالد ترامپ سوداگرایانه بلکه برای دستگاه های آمریکایی نیز که این توافق نامه را نه تنها نشانه همکاری تجاری و زیرساختی بلکه شاخص احتمالی تغییر ژئوپلیتیک ایتالیا به غول آسیایی می داند. با این حال ، به لطف روابط خوب توسعه یافته توسط سرمایه دار بزرگ با جوزپه ، و اطمینان وزیران اقیانوس اطلس جنوب ، در وهله اول وینچنزو آماندولا و لورنزو جرینی ، ترامپ به نظر می رسد تولد دولت جلوروسی مطلوب باشد. ناگفته نماند که دولت راست میانه ، که ماتئو سالوینی متقاعد شده بود که وی با اصرار ترامپ رهبری آن را بر عهده دارد ، با پرونده Savoy مغرضانه رفتار کرد ، که باعث شد لیگ ناگهان توسط جمهوری خواهان غیرقابل استفاده شود.

اما این رابطه ممتاز با ترامپ باعث ایجاد سردرگمی در میان دموکرات های بایدن شده است. به طور خاص ، به دو دلیل: سفر مشهور رومی ویلیام بار ، دادستان سابق روم ، که طی آن وی با رهبران سرویس مخفی ایتالیا برای بررسی جنجال روس گیت دیدار کرد و تردید کونته در نقل قول از ترامپ در رابطه با طوفان کپیتول هیل.

این بدان معنی نیست ، مراقب باشید که بایدن می خواست کونته را “بکشد” یا اینکه رنزی از دستورات کسی از واشنگتن اطاعت می کند. اما مطمئناً دموکرات ها از دیدن دراگی در پالازو چیگی ناراضی نخواهند بود. و رنزي ، كه در هفته هاي اخير به عنوان يكي از كانديداهاي احتمالي رئيس ناتو توصيف شده بود ، به او لطف مستقيم كرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *