[ad_1]

پرزیدنت ترامپ ، چند روز پس از حمله طرفداران وی به پایتخت ، هنگامی که کنگره پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرد ، توسط توییتر و فیس بوک به طور نامحدود ممنوع شد.

دونالد ترامپ جونیور از الون ماسک ، کارآفرین فناوری ، برای ایجاد بستر اجتماعی خود دعوت کرده است که پس از اعلام شدن حذف دائمی پدرش از شبکه های اجتماعی ، “از طریق توییتر” حرکت می کند.

پسر بزرگ ترامپ عصبانیت خود را از “تعصب” توییتر و آنچه که او می گوید “سانسور هدفمند یک طرفه” است ، ابراز داشت و ابراز اطمینان کرد که از همه مردم ، رئیس SpaceX کسی است که می تواند “پس انداز کند”. کلمه در آمریکا “با ایجاد یک وب سایت جایگزین که به” داوران و بازرسان واقعی خنثی “اجازه می دهد تا نظر خود را ابراز کنند ، احتمالاً به پدر خود اشاره دارد.

وی در ویدئویی که روز سه شنبه در اینستاگرام منتشر شد گفت: “این مرد افراد سرنشین دار را به فضا برد. او این کار را به صورت خصوصی انجام داد. او از دولت پیشی گرفت و این کار را بهتر ، ارزان تر ، سریعتر از هر زمان دیگری انجام داد.”

دونالد جونیور گفت که وی بعد از این که کارآفرین برجسته فناوری خود را در برابر آن قرار داد ، ماسک را به عنوان شخصیتی مناسب برای حضور در توییتر می داند. “ساحل غربی ITپس از آنكه آمازون ، پیش از آن گوگل و اپل ، “پارلر” را مسدود كردند ، یك شبکه اجتماعی معتقد به محافظه كار بودن و مورد بازدید حامیان ترامپ ، آمازون ، به دلیل “داور فاكتور آزادی بیان” تبدیل شد.

دونالد جونیور پیشنهاد کرد که ، در صورت ایجاد ، پلتفرم جدید اطمینان حاصل خواهد کرد که هیچ سخنی از نفرت یا درخواست خشونت وجود ندارد ، اما در عین حال بدون رعایت دستور کار “چپ” ابزاری خنثی برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

پسر دونالد ترامپ توضیح داد: “من به دنبال یک کمان ویولن و تار محافظه کار نیستم ، من می خواهم سکویی برای بحث در مورد ایده های من علیه شخص دیگری داشته باشم ، نه فقط جایی که مردم آنچه را که می خواهم بشنوم می گویند.” برای نشان دادن ناامیدی خود از تعدادی از چهره های سیاسی روسیه که علیه “سانسور غول های فناوری آمریکایی” صحبت کرده اند:

پسر رئیس جمهور گفت: “امروز ، روس ها در مورد آزادی بیان به آمریکا سخنرانی می کنند. این خیلی ترسناک است.”

تعلیق دونالد ترامپ

در 8 ژانویه ، دونالد ترامپ متوقف شده است برای همیشه از توییتر و سپس ممنوعیت استفاده از فیس بوک ، در حالی که اخبار اخیر هیچ برنامه ای برای رفع این ممنوعیت را نشان نمی دهد.

این اقدام دو روز پس از حمله به پایتخت آمریكا صورت گرفت ، هنگامی كه پس از اصرار ترامپ در “راهپیمایی به كنگره” و “نجات آمریكا” ، جمعیت معترض به حمایت از ترامپ به تاسیسات حمله كردند.

استیضاح احتمالی برای ترامپ

انتظار می رود مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها است روز چهارشنبه تشکیل جلسه دهد به اظهارات رأی دهید علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ به دلیل حمله هفته گذشته به پایتخت ، هرچند احتمال تصمیم گیری در سنا برای محکوم کردن وی و برکناری وی از سمت کم است.

اگرچه روند دادرسی عمومی قبل از روی کار آمدن جو بایدن در 20 ژانویه شانس کمی دارد که پایان یابد ، اما استیضاح در صورت موفقیت ، می تواند مانع از این شود که ترامپ منصب دولتی دیگری داشته باشد ، از جمله کاندیداتوری برای ریاست جمهوری در سال 2024.

مقالات استیضاح توسط دموکرات ها در مجلس روز دوشنبه ترامپ را به “جنایات و جرایم بزرگ و تحریک به خشونت علیه دولت ایالات متحده” متهم کرد ، از جمله در یک راهپیمایی در 6 ژانویه ، درست قبل از حمله طرفداران وی به پایتخت مخالف تصدیق پیروزی بایدن در کنگره هستند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *