[ad_1]

برخی آن را “فرقه” می نامند. این پایان رادیکالی است که CSO را به گروگان گرفت و بنیان حزب محافظه کار آمریکا را به جنبشی در شکل و شمایل دونالد ترامپ تبدیل کرد. جمعیتی چند رنگی و رنگارنگ – چه از نظر فرهنگی و چه از نظر جغرافیایی – که رئیس جمهور سابق موفق به ادغام در یک “ملت” شد. خود. از پسران مغرور به بالا ، از نظریه پردازان توطئه گرفته تا بنیادگرایان مذهبی ، تا مردم عادی که فریب پیام او را می خورند.

نظریه پردازی “فرقه ترامپ” است جانجا لالیچ، استاد افتخاری جامعه شناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، چیکو. او بنیانگذار مرکز بررسی تأثیر و کنترل است ، او یک بدن برای کنترل اجباری و افراط گرایی ایدئولوژیک است.

او وقتی می شنویم به ما می گوید: “ترامپ مثل یک رهبر فرقه رفتار می کند”. “این وفاداری می خواهد ، بی وفایی ها را مجازات می کند. در کشور ما چنین چیزی اتفاق نیفتاده است. ” در این نسبت ها نیست. “سخنان وی ذهن ها را به هیجان می آورد. او به پیروان خود می گوید: “به اخبار گوش ندهید ، به من گوش دهید.” من نمی دانم که آیا می توانیم در مورد دین صحبت کنیم ، اما معتقدم پیروان مفهوم ماگا (آمریکا را دوباره بزرگ بسازند) را ایدئولوژی شخصی خود می دانند. در واقع ، بزرگ كردن دوباره آمریكا برای آنها به معنای سفیدپوست شدن دوباره آن است. “البته در میان طرفداران افراد رنگین پوست و اقلیت نیز وجود دارد” ، اما این مقادیر اندک است. “


01-jpg

بیش از نیمی از 893 عمل تروریستی انجام شده از سال 1994 تاکنون در ایالت ها توسط گروه های نژادپرست و راست افراطی سازماندهی شده است که به پلیس و نیروهای مسلح نیز نفوذ کرده اند. امروز ، آنها دموکراسی را تهدید می کنند و یکی از اولین موارد اضطراری برای رئیس جمهور بایدن است

به گفته دانشمندان ، افراد وفادار حدود 40٪ از مجموعه انتخابات را تشکیل می دهند. گروه ترکان خشمگینی که در 6 ژانویه در کاپیتول فوران کرد و مقدس ترین مکان دموکراسی آمریکا را هتک حرمت کرد ، پلاستیکی ترین بیان آن بود. به گفته ترامپ میهن پرستان مدافع آزادی و دموکراسی هستند. جامعه ماگا وارد واشنگتن شده و خواستار گرد هم آمدن برای “پایان دادن به سرقت انتخابات” با تضعیف نتیجه ریاست جمهوری جو بایدن و پیروزی است. پنج مرگ ، یک صندلی تخریب شده در کنگره ، ده ها دستگیری و اخراج رئیس جمهور ترامپ از بسیاری از سیستم عامل های اجتماعی ، از جمله توییتر: قربانی که ذهن محافظه کاران میانه رو را به لرزه درآورد اما خشم و ناامیدی طرفداران را تأیید کرد. بسیاری از آنها متقاعد شده بودند که آشوبها به خاطر متجاوزان متهم شده است.

آخرین اقدام ریاست جمهوری بی سابقه. اما ترامپیسم به طور جادویی حل نخواهد شد. این ایده ها نه تنها در گروه های افراطی ریشه دارد ، بلکه ریشه عمیق در بسیاری از کسانی دارد که قبل از دوران ترامپ ، خود را صرفاً جمهوری خواه می خواندند.

در یک فرقه ، ذهن مردم کاملا بسته است»لالیچ توضیح می دهد. “بحث منطقی دشوار می شود ، اعضا همیشه در دفاع هستند. به اطلاعات غلطی که ترامپ منتشر کرد فکر کنید. اگرچه پیروان او در کمون زندگی نمی کنند ، اما از اینترنت و رسانه های مختلف اجتماعی استفاده می کنند. از این طریق یکدیگر را تقویت می کنند.


AGF-EDITORIAL-GFD2892861-jpg

مبارزه با همه گیری ، تغییرات آب و هوایی ، نابرابری های اقتصادی ، مهاجرت. رئیس جمهور جدید می خواهد ورق بزند و بلافاصله تصویر یک نقطه عطف را ارائه دهد. در اینجا مردان و زنانی هستند که وظیفه سریع بودن را دارند

تشخیص سلیقه و رنگ در این دیگ بسیار عمیق دشوار است. وجه مشترک این اعتقاد است که آمریکا در معرض خطر است و تنها کسی که می تواند آن را نجات دهد قهرمان آنها است که توسط نیروهای لازم مانع می شود. افراد عادی زیادی در میان زائران وجود دارند. خانواده ها ، افراد مسن ، جوانان. بسیاری اعتقاد عمیقی به مبارزان طرفدار زندگی دارند. در میتینگ ها ، لباس ها مرسوم است: کلاه قرمز ، پرچم های آمریکا با افتخار تکان می دهند ، مانند شنل پیچیده می شوند یا به ژاکت و ژاکت های عرق افتاده اند. با توجه به اینکه در میان ارکان ترامپیسم یقین وجود دارد که همه گیری ، ابداعی است که برای کنترل جمعیت طراحی شده است ، اکثریت از ماسک استفاده نمی کنند بلکه موضع سیاسی و نه سیاسی دارند. شرارت شر ، برای تمام کابوس رانش سوسیالیست که توسط جناح رادیکال حزب دموکرات نمایندگی می شود ، باقی مانده است.

اما موارد بیشتری وجود دارد. “ترامپ گروه هایی را که سالهاست سازمان یافته اند بیدار کرده است»، بر جامعه شناس تأکید می کند. “او به آنها اجازه عمل داد. و البته ، ما آنها را به وضوح در عمل در 6 ژانویه دیدیم. “

مانند پسران افتخار ، سازمان مسلح تاسیس شده در سال 2016 ، که ترامپ فراخوان معروف دیگر را به “عقب نشینی و نگه داشتن” فرا می خواند ، عقب بمانید ، اما آماده باشید. Boogaloo Bois با پیراهن هاوایی ، شبه نظامیان مسلح ، متحدین نوستالژیک ، تغییرات راست افراطی. افراد متنفذ افراطی هیچ کمبودی ندارند. و نظریه پردازان توطئه QAnon ، که مرتباً در میادین واقعی و واقعی ترامپ حضور دارند ، در حال انتشار نظریه هایی هستند مبنی بر اینکه نخبگان قدرت جنایتکار – متشکل از دموکرات ها بلکه خائنان جمهوری خواه – نیز به یک آیین شیطانی پدوفیلی خواهند پیوست. یک “دولت عمیق” که شامل هیلاری کلینتون منفور و باراک اوباما ، بلکه بیل گیتس و جورج سوروس اجتناب ناپذیر خواهد بود. شمن QAnon ، جیک آنجلی – کلاه ، شاخ و صورت نقاشی شده با رنگ های پرچم – تبدیل به نمایشی ترین تجسم حمله به کنگره شده است.

لالیچ هشدار داد: “در میان رای دهندگان ترامپ افراد شایسته بسیاری نیز وجود دارند که از وقایع تپه کاپیتول شوکه شده اند.” “همه در گروه تندروها قرار نمی گیرند.” با این حال ، نمازگزاران به اصطلاح کرگدن ، جمهوری خواهان “فقط با نام” ، فقط با نام ، را تحقیر می کنند ، زیرا آنها بسیار معتدل هستند و برای گفتگو با دموکرات ها آزاد هستند.

“پایگاه وی معتقد است زیرا ترامپ به زبان او صحبت می کند. در هنگام حمله به کنگره ، وی به مردم خود تکرار کرد: “من شما را دوست دارم ، شما افراد خاص و خوبی هستید.” به طور خلاصه ، این باعث می شد که آنها احساس خوبی داشته باشند. “این به آنها این تصور را می داد که شخصی از موضع قدرت نماینده آنها است“محافظتی که این گروهها قبلاً هرگز نداشته اند.” آنها همیشه در حاشیه بوده اند. ادعاهای آنها قبلاً هرگز مطرح نشده است. حداقل از دهه 1960 ، زمانی که ما جنبشی برای حقوق مدنی ، فمینیسم ، قدرت سیاه داشتیم. اگر قبل از آنها گروه های حاشیه ای بودند ، اکنون احساس می کنند بخشی از یک جنبش توده ای هستند. “


ESPRESSOMUNAFO-20210126091552961-b89c4a7731f93cbc206b21240e3f050b-jpg

ویروس دیگری نیز وجود دارد که ایتالیا را تحت تأثیر قرار می دهد: ویروس ملی. و منظره دردناکی که امروز سیاست ارائه می دهد بزرگترین عملکرد آن است

آنها در مورد رسانه های محافظه کار مانند وب سایت Newsmax اطلاعات کسب می کنند. آنها پارلر را به توییتر ترجیح می دهند. آنها هنوز هم با فاکس نیوز ، ایستگاه تلویزیونی محافظه کار آمریکایی هماهنگ می شوند ، اما از پخش بیش از حد متوسط ​​اجتناب می کنند. آنها ترجیح می دهند آنچه توسط افراد مشهور با شعارهای التهابی مانند شان هانیتی ، تاکر کارلسون یا لورا اینگراهام انجام می شود ، انجام شود. به طور کلی ، آنها تقریباً کاملاً به رسانه های سنتی اعتماد ندارند. آنها از شبکه های تلویزیونی ، روزنامه ها و روزنامه نگاران که حامل اخبار ناپسند اخبار جعلی محسوب می شوند ، اجتناب می کنند. در عوض ، آنها به بلندگوهای رادیویی راست افراطی محبوب مانند راش لیمبو وفادار هستند.

“من معتقدم که افراط گرایان به سایه ای که از آن بیرون آمده اند باز خواهند گشت. با این حال ، به طور کلی ، این یک مشکل طولانی مدت است. ” “ما برای آموزش آمریكایی ها برای تمرین دوباره تفكر انتقادی به برنامه آموزش ملی نیاز داریم. روند تجزیه از قبل در دهه 1950 آغاز شده بود. امروز بسیاری دیگر حتی کتاب نمی خوانند. ضرورت این است که به دنبال مقایسه باشید. “ما نباید محکوم کنیم ، باید گفتگو کنیم ، در غیر این صورت این زخم عمیق تر و پایدارتر خواهد شد.”

یک زخم آشکار ، با توجه به اینکه نزدیک به 80 درصد از هفتاد و چهار میلیون رای دهنده جمهوری خواه – با وجود فقدان شواهد مشخص – معتقدند که انتخابات ریاست جمهوری کاملاً عادلانه نبوده است. در همین حال ، شروع دادگاه استیضاح دوم علیه رئیس جمهور سابق – این بار برای دامن زدن به قیام – زمینه را برای لحظات احتمالی جدید تنش بسیار زیاد فراهم می کند. دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کرد ، اما مطمئناً روی صحنه نیست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.