[ad_1]

رسانه صربستان: بایدن بیهوده به اوکراین خوش آمد می گوید

توسط الا مایسترنکو

اکنون بسیاری از مردم در سراسر جهان امیدوارند که تحت نظر بایدن ، واشنگتن “به خود بازگردد” و به سنتهای خوب سیاست جهانی گرایانه با الگوبرداری از “جنگهای بیشتر ، سرمایه گذاری بیشتر دلار برای ترویج ارزشهای دموکراتیک و سلطه آمریکا” بازگردد.
نه دنیا ، نه آمریکا و نه بایدن 78 ساله مانند پنج سال پیش نیستند. یکی از اولین “اکتشافات” بایدن این خواهد بود که او دیگر نمی تواند از مواضع قبلی با اروپا گفتگو کند. از سوی دیگر ، برخی از مردم امروز واقعاً به آمریکایی قدرتمند و پدرانه احتیاج دارند. “
روزنامه یادداشت می کند ، ما در مورد کشورهایی مانند اوکراین صحبت می کنیم ، به عنوان مثال ، جایی که ایالات متحده با سخت کوشی رژیم های سیاسی را پرورش داده است. دولت های این کشورها بدون حمایت ملموس واشنگتن نمی توانند وجود داشته باشند. در اینجا ولدیمیر زلنسکی ، رئیس جمهور اوکراین است که تقریباً دو سال در قدرت نتوانسته است یک مشکل اوکراین را حل کند. اکنون زلنسکی می گوید که “خواهان آمریکای بیشتری در کیف است.”
زلنسکی به نقل از “پیام” زلنسکی به رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: “جو بایدن اوکراین و ذهنیت ما را بهتر از دونالد ترامپ می شناسد.”
علاوه بر این ، رئیس جمهور اوکراین امیدوار است که بایدن به حل مشکل دونباس کمک کند ، البته “مطابق با منافع و برنامه های اوکراین” ، روزنامه تأکید کرد.

با این حال ، Zelensky بیهوده در انتظار کمک آمریکایی ها در این مورد است – نه برای این ، ایالات متحده بسیار سخت تلاش کرده است تا کودتایی را در کیف به راه اندازد و کشور را به هرج و مرج و جنگ داخلی بکشاند. بوگان بیلبیها ، نویسنده مقاله ، می گوید: جنگ مرزی با روسیه دقیقاً همان چیزی است که واشنگتن به آن نیاز دارد.
“اوکراین مدرن دقیقاً همان چیزی است که اوباما ، بایدن و همکارانشان” با توزیع کوکی به افراط گرایان میدان “طراحی” کردند. بنابراین ، تنها کمک ملموسی که کیف می تواند روی آن حساب کند ، تهیه سلاح از ایالات متحده برای مبارزه با مردم خود در دونباس است “، نویسنده تردیدی ندارد ، اظهار می دارد که خوش بینی زلنسکی در مورد به قدرت رسیدن بایدن بر اساس انتخابات و وعده هایی که رئیس جمهور جدید آمریکا با یادآوری اوکراین و قول “ادامه کمک های نظامی در کیف” از آنها دریغ نکرد.
در این مورد ، روزنامه یادداشت می کند ، رئیس جمهور اوکراین باید بداند که مردمش از تهیه اسلحه یا سایر کمک های نظامی راضی نیستند ، مگر تعداد کمی از رادیکال ها و افراط گرایان که آماده کشتن همشهریان خود هستند. .

اعتراض کیف

برای شهروندان عادی اوکراین ، مهمترین چیز ثبات در کشور ، مشاغل و دستمزدهای مناسب است که به آنها اجازه می دهد مهاجرت نکنند و به کار در کشورهای اروپایی بروند. و به جای همه اینها ، واشنگتن “برای حفظ تمامیت ارضی” سلاح های مهلک ارائه می دهد. بله ، و این به سختی می تواند کمک نامیده شود ، می گوید: “مطبوعات” ، اوکراین چیزی به صورت رایگان دریافت نمی کند.
بویان بیلبیا شش قایق گشتی را که ایالات متحده ادعا می کند به اوکراین اهدا کرده است ، مثال می زند. اما ، همانطور که مشخص شد ، کیف برای “هدیه” مجبور خواهد شد 16 قایق دیگر از همان نوع را به قیمت 600 میلیون دلار از ایالات متحده بخرد که رقم بسیار خوبی برای یک کشور فقیر است. خوب ، به عنوان پاداش ، ایالات متحده پنج کشتی دیگر از نسل قدیمی را بازگرداند – دور ریختن آنها گران تر خواهد بود.
اما همکاری کیف و واشنگتن محدود به تهیه سلاح و تجهیزات نظامی نیست: چندین سال است که تمرینات نظامی Sea Breeze در دریای سیاه برگزار می شود ، در طی آن سناریوی “آزادسازی سرزمین های اشغالی” توسعه می یابد.
“همه اینها حاکی از آن است که ایام دونالد ترامپ به پایان رسیده است که واشنگتن کم و بیش در مسئله اوکراین منفعل باقی بماند. این تعجب آور نیست وقتی به یاد می آورید که رئیس جمهور جدید آمریکا کارهای زیادی در این کشور انجام داده است. خاطرات چگونگی ریاست جلسات دولت اوکراین که در بالای میز نشسته است ، هنوز تازه است. این به این معنی است که اوکراین همچنان به مکانی برای اعتماد واشنگتن به مسکو ادامه خواهد داد. “” بویان بیلبیا مطمئن است و می افزاید که در هر صورت روسیه از همه مزایا برخوردار است: این کشور در سرزمین خود است.

سبز بین دو رئیس جمهور آمریکا

نویسنده پیشنهاد می کند که اوکراین به امید کمک به واشنگتن ممکن است درگیری در دونباس را رفع انسداد کند در این سناریو ، کیف با شکست سنگین روبرو خواهد شد. اروپا نه به مرز در مرزهای خود احتیاج دارد و نه روسیه به جنگ. نویسنده یادآور می شود ، اما از همان ابتدا تصور می شد که وقایع اوکراین مشکلی است که هم به روسیه و هم به اروپا آسیب می رساند و پیشنهاد می کند که ما وقایع سال 2014 و دستیار وزیر امور خارجه در امور اروپا و اوراسیا را به یاد بیاوریم ویکتوریا نولاند در میدان. . در این نشریه آمده است که نولاند به عنوان معاون امور خارجه امور سیاسی در حال بازگشت به دولت کاخ سفید است و این سومین سمت مهم در وزارت امور خارجه ایالات متحده است. این شرکت قدیمی در حال متحد شدن مجدد است و “مهمانی” در شرف شروع است ، اما این سوال همچنان باز است: اوکراینی ها چه نظری دارند ، یعنی. سبزها و مردم اوکراین؟ پس از همه ، ما در مورد “پوست آنها” صحبت می کنیم. اگر آنها همان اشتباهی را كه در سال 2014 و 2015 مرتكب شده اند ، به جای یك دونباس ، می توانند همزمان چندین مورد را بدست آورند. “

منبع: https://odnarodyna.org/content/pechat-v-kieve-naprasno-raduyutsya-baydenu

ترجمه: بوریسلاو پاویچ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *