[ad_1]

رسانه های اسرائیلی: غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ایران بزرگترین گام به سمت سلاح هسته ای است

به دنبال تصمیم اخیر ایران در مورد افزایش غنی سازی اورانیوم به میزان 20٪ ، روزنامه یهودی جروزالم پست گزارش داد که “این مهمترین و بزرگترین اقدامی است که ایران از زمان توافق هسته ای در سال 2015 انجام داده است ، و نتانیاهو می گوید که به او اجازه تولید سلاح هسته ای را نمی دهد. “

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در مورد اقدام ایران اظهار نظر کرد و گفت: “تصمیم ایران برای ادامه نقض تعهدات خود ، افزایش سطح غنی سازی اورانیوم و تجهیز پتانسیل های صنعتی برای غنی سازی اورانیوم در تأسیسات زیرزمینی تنها با قصد توضیح داده می شود. ایران همچنان به نیت خود برای توسعه یک برنامه هسته ای نظامی ادامه خواهد داد. ” اسرائیل “به ایران اجازه تولید سلاح هسته ای نمی دهد.”

روزنامه یهودی جروزالم پست گزارش داد که افزایش 20 درصدی غنی سازی اورانیوم “گامی بزرگ به سمت بمب هسته ای است و مهمترین گامی است که جمهوری اسلامی از زمان توافق هسته ای 2015 برداشت.”

این روزنامه می افزاید اگرچه تولید سلاح هسته ای به 90 درصد غنی سازی اورانیوم نیاز دارد ، اما متخصصان اطلاعاتی اسلحه و سلاح هسته ای به جروزالم پست گفتند: “جهش 5 تا 20 درصدی غنی سازی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا جهش 5 درصدی 20٪ دشوارتر از تغییر 20٪ به 90٪ است.

این روزنامه می گوید: ایران باید در نظر داشته باشد که برای آخرین بار 20٪ ثروتمندتر شده است. اسرائیل “شروع به صحبت بلندتر و جدی تر درباره حمله پیشگیرانه به نیروگاه های هسته ای جمهوری اسلامی کرده است.”

وی تأکید کرد که “آرامش اسرائیل” ، ترامپ و بایدن می تواند گمراه کننده باشد ، توضیح داد که “هیچ کس نمی خواهد در چند هفته ترامپ یا چند هفته اول بایدن بحران ایجاد کند.” اما همه مانور را برای فشار آوردن ادامه می دهند.

نتانیاهو ایران را با غنی سازی اورانیوم تهدید می کند

آژانس مهر ایران به نقل از سخنگوی دولت ایران علی ربیعی گفت: “ما از چند ساعت قبل غنی سازی اورانیوم تا 20٪ را شروع کردیم” در سایت هسته ای فورد ، معروف به مجموعه علی محمدی.
و اظهارات متعدد ایرانی اخیراً درباره ایران غنی سازی اورانیوم تا 20 درصد در کارخانه وردو اندکی پس از اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی آغاز خواهد شد و این به تصمیم رئیس جمهور حسن روحانی بستگی دارد.

این امر پس از ترور دانشمند ایرانی محسن فهری زاده (مرتكب شده توسط موساد اسرائیلی) صورت گرفت ، بلافاصله پس از این واقعه ، پارلمان ایران به موافقت دولت برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم رأی داد. ، در تحول جدیدی که به دنبال تصمیم قبلی ایران در کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای 2015 در پاسخ به خروج آمریکا از آن توافق انجام شد.

منبع: المیادین شماره – ترجمه: فادی حداد

—————————————–

اسقف دزموند توتو از آفریقای جنوبی

روز قبل ، سخنان مهمی از طرف اسقف و برنده جایزه صلح نوبل ، دزموند توتو ، بیان شد
دزموند توتو ، آفریقای جنوبی ، نماد مبارزه با آپارتاید و برنده جایزه صلح نوبل ، وی از پیوست های تاریخی دولت های پی در پی آمریکا به واحد اشغالگر اسرائیل و توطئه آنها برای سرپوش گذاشتن بر جنایات اسرائیل علیه فلسطینی ها و سلاح های هسته ای مخفی آن ، که میلیون ها انسان را تهدید می کند ، انتقاد کرد.

توتو در مقاله ای که در 31 دسامبر گذشته توسط گاردین انگلیس منتشر شد ، گفت كه “هر دولت اخیر آمریكا هنگام روی كار آمدن آیین انحرافی را انجام داده است. همه با امضای نامه های محرمانه موافقت كردند كه قانون آمریكا را تضعیف كنند و بیان كنند كه آنها چیزی را كه همه می دانند به رسمیت نمی شناسند: اینكه اسرائیل زرادخانه ای از سلاح های هسته ای دارد.

وی افزود بخشی از دلیل این امر جلوگیری از تمرکز مردم بر توانایی اسرائیل در خرد کردن دهها شهر است. اسقف اعظم همچنین رژیم فلسطین را که توسط فلسطینیان ناشی از اسرائیل تجربه شده محکوم کرد.
این عدم مقابله با تهدیدات زرادخانه وحشتناک اسرائیل dوی به نخست وزیر خود ، بنیامین نتانیاهو ، احساس قدرت و مصونیت از مجازات می دهد که به اسرائیل اجازه می دهد شرایط را به دیگران حکم کند.
اما اثر دیگر رویکرد شترمرغ دولت ایالات متحده این است که از استناد به قوانین ایالات متحده که به خاتمه بخشندگی مودیان برای تکثیر کنندگان هسته ای نیاز دارد ، اجتناب می کند.
اسرائیل در واقع تولید کننده بسیاری از سلاح های هسته ای است. شواهد زیادی وجود دارد که وی در دهه 1970 پیشنهاد فروش سلاح هسته ای به رژیم آپارتاید در آفریقای جنوبی را داد و حتی آزمایش های مشترک هسته ای را نیز انجام داد.
دولت آمریكا سعی كرده این واقعیت ها را پنهان كند. علاوه بر این ، وی هرگز پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده است.
با این وجود دولت های ایالات متحده و اسرائیل بر اساس دروغ در مورد ورود ابرهای قارچ به حمله به عراق فشار می آورند. همانطور که مخبر هسته ای اسرائیلی موردخای وانونو گفت: سلاح های هسته ای در عراق نبوده بلکه در اسرائیل بوده است.
(……………)

منبع: ضد دیپلماتیک

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *