[ad_1]

رسانه های اسرائیلی: موشک های دقیق حزب الله می تواند سیستم های استراتژیک اسرائیل را فلج کند

آلون بن دیوید ، مفسر نظامی اسرائیلی در مقاله ای در روزنامه Maariv تأیید کرد که حزب الله تاکنون موفق به ساخت موشک های با برد متوسط ​​و دوربرد دقیق شده است “و گفت که” به هر حمله اسرائیل به خاک لبنان با آتش پاسخ خواهد داد. “

بن دیوید خودش در تحلیل خود معتقد است که تهدید اصلی استراتژیک برای اسرائیل در سوریه نیست ، بلکه در لبنان است و حتی اکنون اسرائیل از آن اجتناب می کند.

بن دیوید در مقاله ای در روزنامه اسرائیلی Maariv به بحث درباره تهدید استراتژیک موشک های دقیق پرداخت و گفت که حملات مکرر منتسب به اسرائیل در سوریه مانع تلاش حزب الله برای نصب توانمندی قادر به تولید و نصب موشک های دقیق نیست. خاک لبنان ».

حزب الله در شکل گیری

بن دیوید توضیح داد: برآورد در اسرائیل این است که حزب الله موفق به ساخت چند صد موشک دقیق میان برد و دوربرد شده است و اکنون چندین نصب در لبنان وجود دارد که حاوی اجزای موشک دقیق است.

این مفسر نظامی اسرائیلی در مقاله خود گفت كه “از سال 2012 ، معادله بازدارندگی تعریف شده است كه بر اساس آن حزب الله با هرگونه حمله اسرائیل به خاک لبنان با آتش پاسخ خواهد داد” ، تأکید کرد که “ارتش اسرائیل تهدید موشک های دقیق را در نظر گرفته است از لبنان به عنوان یک تهدید استراتژیک برای اسرائیل. “

بن دیوید افزود: توانایی موشک های دقیق می تواند سیستم های استراتژیک را برای اسرائیل فلج کند و حزب الله با موشک های دقیق می تواند به پایگاه هاکاریا در تل آویو ، جایی که وزارت امنیت و ستاد کل مستقر است ، حمله کند. “

بن دیوید همچنین در مقاله ای در Maariv گفت كه “در سالهای پس از خروج از لبنان ، ارتش اسرائیل مسلح شدن سریع حزب الله را مسخره كرد و گفت كه موشكها در انبارها زنگ می زنند” ، افزود: اما در سال 2006 موشكها زنگ زده هستند. ” در حقیقت ، ناگهان هزاران نفر از ما سقوط کردیم.

نصرالا در جمع صحبت می کند

جالب اینجاست که سید حسن نصرالله ، رهبر حزب الله ، در اواخر سال 2020 در “گفتگوی عمومی” خود با المیادین گفت که “تعداد موشک های دقیق در دسترس مقاومت در حال حاضر نسبت به قبل دو برابر شده است. سال “، با تأکید بر اینکه ما جرات می کنیم شناسایی دقیق” هر هدف در خاک فلسطین اشغالی را بدست آوریم. ما این فرصت را داریم که با دقت به آن ضربه بزنیم ، “بنابراین اسرائیل باید قبل از هر اقدام احمقانه ای علیه جنبش ما ، علیه لبنان و جوامع ما بسیار دقیق فکر کند.

منبع: المیادین

ترجمه: فادی حداد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *