[ad_1]

منتشر شده در 7 ژانویه 2021 در ساعت 2:53 بعد از ظهر.
آمریکا و کانادا

بسیاری از رهبران جهان حمله 6 ژانویه به واشنگتن را محکوم کرده و برخی نیز مسئولیت های رئیس جمهور معزول را تأکید کرده اند. سکوت ولادیمیر پوتین و روسیه در مورد این موضوع خودنمایی می کند.

آنجا شورش وی اجباراً جلسه مشترک كنگره را كه تصویب پیروزی جو بایدن در انتخابات بود ، به حالت تعلیق درآورد. در حالی که هنوز حوادث ادامه داشت ، برخی از رهبران برای درخواست انتقال منظم و مسالمت آمیز قدرت ، مداخله کردند و آنچه اتفاق افتاد را “وحشتناک” و “حمله به دموکراسی” توصیف کردند.

در انگلیس ، نخست وزیر بوریس جانسون او “صحنه های شرم آور” را محکوم کرد. وی در توئیتر نوشت: “ایالات متحده نمایانگر دموکراسی در جهان است و ضروری است که یک انتقال مسالمت آمیز و منظم قدرت صورت گیرد.” سایر سیاستمداران انگلیس نیز با انتقاد از خشونت به او پیوستند. کیر استارمر رهبر مخالفان این وقایع را “حمله مستقیم به دموکراسی” خواند. پریتی پاتل ، وزیر کشور ، ترامپ را متهم کرد که سخنرانی وی “مستقیماً” باعث حمله طرفدارانش به کنگره و درگیری با پلیس شد.

در آلمان ، رئیس دانشگاه آنگلا مرکل وی گفت کسانی که به پایتخت حمله کردند “متجاوز و آشوب” بودند و افزود که پس از دیدن تصاویر واشنگتن احساس “عصبانیت و حتی ناراحتی” می کند. وی در جلسه حزب خود گفت: “من بسیار متاسفم که رئیس جمهور ترامپ هنوز شکست خود را تصدیق نکرده و همچنان در مورد انتخابات شک و تردید ایجاد می کند.”

از فرانسه ، رئیس جمهور امانوئل مکرون گفت: “در یکی از قدیمی ترین دموکراسی های جهان ، طرفداران یک رئیس جمهور مستعفی سلاح برمی دارند تا نتایج قانونی انتخابات را به چالش بکشند ، ایده جهانی – ایده یک نفر ، یک رای – تضعیف شده است.” به گفته ماکرون ، آنچه در واشنگتن رخ داده “قطعاً آمریکایی نیست”. رئیس جمهور فرانسه افزود که او هنوز هم به قدرت دموکراسی ها به طور کلی و به ویژه در ایالات متحده معتقد است.

حتی اصول رهبر اتحادیه اروپا نظرات خود را بیان کرده اند چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا گفت که او به ایالات متحده اعتقاد دارد ، که باید “انتقال صلح آمیز قدرت” به بایدن را تضمین کند. رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین افزود که او مشتاقانه منتظر همکاری با رئیس جمهور دموکرات ، “پیروز انتخابات” است. دیوید ساسولی ، رئیس پارلمان اروپا ، گفت: “حمله به پایتخت یک روز تاریک است که آثار خود را برجای می گذارد. اما خشونت و ارعاب حاکم نخواهد بود. امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، ما در کنار آزادی و دموکراسی هستیم. “

اشاره ویژه به مداخله در اشاره دارد

“onclick =” __ gaTracker (“ارسال” ، “رویداد” ، “مقاله خروجی” ، “http: //

‘،’ دبیرکل ناتو ‘)؛ “> دبیرکل ناتو، جنس استولتنبرگ ، به دلیل اینکه اتحاد معمولاً در مورد مسائل سیاست داخلی وارد عمل نمی شود. در 6 ژانویه ، دبیرکل خشونت را محکوم کرد و از نهادهای آمریکایی خواست که به نتایج انتخابات احترام بگذارند. صحنه های تکان دهنده در واشنگتن. نتیجه این انتخابات دموکراتیک باید احترام گذاشته شود “، استولتنبرگ در حالی که وقایع هنوز ادامه داشت ، در توییتر نوشت. به گفته سخنگوی خود ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که از وقایع کاپیتول “ناراحت” است.

از جانب

“onclick =” __ gaTracker (“ارسال” ، “رویداد” ، “مقاله خروجی” ، “http: //

‘،’ کانادا ‘)؛ “> کانادانخست وزیر جاستین ترودو گفت که کانادایی ها “از حمله 6 ژانویه به دموکراسی به شدت نگران و اندوهگین هستند”. “خشونت هرگز نخواهد توانست بر اراده مردم غلبه کند. ترودو در توییتر خود نوشت: “از دموکراسی در ایالات متحده باید حمایت شود – و این نیز خواهد شد.”

“onclick =” __ gaTracker (“ارسال” ، “رویداد” ، “مقاله خروجی” ، “http: //

‘،’ نیوزلند ‘)؛ “> نیوزیلند، جایی که نخست وزیر Jacinda Ardern در توییت خود نوشت: “دموکراسی – حق مردم برای رأی دادن ، صدای آنها برای شنیدن و سپس تأیید صلح آمیز این تصمیم – هرگز نباید توسط یک گروه لغو شود.”

آنجا چینوی به نوبه خود فعالان کنگره را با معترضان طرفدار دموکراسی که به مجلس قانونگذاری هنگ کنگ هجوم می آورند مقایسه کرد. هوآ چونونگ سخنگوی وزارت امور خارجه او اعلام کرده است وقایع هنگ کنگ “جدی تر” از حوادث واشنگتن بود و تأکید کرد که هیچ تظاهر کننده ای به همین مناسبت جان خود را از دست نداده است. با این حال ، تعداد کشته شدگان در 6 ژانویه 4 کشته بود. تقابل این دو حادثه موجب خشم فعالان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ و طرفداران آنها شد.

که در اسرائيلنخست وزیر بنیامین نتانیاهو نیز حمله به پایتخت را محکوم کرد و آن را “شرم آور” خواند. نخست وزیر گفت که این رویدادها مغایر ارزش های آمریکا و اسرائیل است. نتانیاهو چنین اظهاراتی را بیان کرد در 7 ژانویه، به همراه وزیر خزانه داری آمریکا ، استیو مانوچین ، در سفر به اورشلیم. نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خود هرگز به نام ترامپ یا شرایطی که این حمله رخ داده است اشاره نکرد. اندکی بعد ، نتانیاهو رئیس جمهور آمریکا را به دلیل نقش وی در عادی سازی روابط اسرائیل و چند کشور عربی ستود و شخصاً از وی تشکر کرد.

سرانجام ، از روسیه، سکوت رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، که اظهاراتی در مورد وقایع ایالات متحده نکرد ، هنگامی برجسته می شود که وی پس از حضور در کریسمس ارتدکس ، مختصر با خبرنگاران صحبت کرد. از طرف خود ، وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به این حمله در کنگره ، گفت که روند انتخابات ایالات متحده باستانی و در معرض بی نظمی است. وزارت امور خارجه روسیه گفت: “حوادث واشنگتن نشان می دهد روند انتخابات ایالات متحده باستانی است ، از استانداردهای مدرن مطابقت ندارد و مورد نقض است.”

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *