[ad_1]

واشنگتن ، رئیس جمهور بایدن: پخش مستقیم روز بازیگری

واشنگتن. رئیس جمهور منتخب جو بایدن در کپیتول هیل سوگند یاد کرد. این زوج ریاست جمهوری به همراه معاون تازه انتخاب شده كامالا هریس و همسرش داگلاس امهوف توسط یك نگهبان افتخار كه در پله ها صف بندی شده و رهبران دموكرات و جمهوری خواه در كنگره مورد استقبال قرار گرفتند. اوژن گودمن ، افسر پلیس کاپیتول آفریقایی-آمریکایی که سناتورها را در حمله 6 ژانویه توسط طرفداران دونالد ترامپ به کنگره نجات داد ، کمالا هریس را همراهی کرد

گودمن ، نماینده آفریقایی-آمریکایی ، سناتورها را به همین ترتیب نجات داد: “او قهرمان Capitol Hill است.”

راهپیمایی رئیس جمهور منتخب پس از مراسم مذهبی در کلیسای جامع سنت متیو از واشنگتن که عمدتا متروک بود ، راه پیدا کرد. خیابان ها ، که به طور معمول مملو از هزاران نفر از تماشاگران است ، با حضور گسترده نیروهای امنیتی با ماشین های نظامی و نیروهای مسلح احاطه شده است. حدود 25000 نفر از اعضای گارد ملی پس از حمله دو هفته پیش به پایتخت ایالات متحده به واشنگتن اعزام شدند. بایدن قبل از ورود به ساختمان برای استقبال از پله های Capitol متوقف شد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور و میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا ، دو متحد سابق دونالد ترامپ نیز برای شرکت در مراسم تحلیف در کاپیتول بودند. ایلین چائو ، همسر وزیر حمل و نقل سابق دولت ترامپ ، به مک کانل پیوست.

روز افتتاح: هر آنچه بین سنت و همه گیر باید بدانید

کلمات سوگند
به نقل از بایدن ، قاضی دادگاه عالی جان رابرتز گفت: “من رسماً قسم می خورم که رئیس جمهور وفادار ایالات متحده باشم و از قانون اساسی ایالات متحده در حد توانم حفظ ، دفاع و دفاع می کنم.” این فرمول مطابق با ماده 2 ، بخش 1 قانون اساسی ایالات متحده است.

سوگند جو بایدن: وی چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده است

اولین مراسم تحلیف در آمریکا در تاریخ 30 آوریل 1789 برگزار شد: جورج واشنگتن در مقابل تالار فدرال نیویورک ، از بالکن مشرف به وال استریت ، در دستان رابرت لیوینگستون ، صدراعظم ، سوگند یاد کرد. اولین مراسم در واشنگتن دی سی در کپیتول هیل در 4 مارس 1801 بود ، زمانی که توماس جفرسون به عنوان سومین رئیس جمهور سوگند یاد کرد و به مجلس سنا سخنرانی کرد.

ایالات متحده ، کامالا هریس در مراسم تحلیف به کتاب مقدس قسم می خورد

تقدیم بایدن به همسرش
بایدن در توئیتر درباره عکسهای ویدئویی از وی که دست همسرش را گرفته است ، نوشت: “من تو را دوست دارم ، جیلی ، و نمی توانم بیشتر سپاسگزار باشم که در راه پیش رو با من هستی.”

از 5 نوامبر تا 20 ژانویه ، 76 روزی که ایالات متحده را لرزاند: هرج و مرج ایجاد شده توسط ترامپ به این ترتیب بود

هشدار بمب جعلی در دیوان عالی کشور

سیگنال روز تحلیف وی حداکثر بود: زنگ خطر بمب دروغین ، گزارش CNN ، دادگاه عالی را مجبور به برکناری کرد درست زمانی که رئیس جمهور منتخب در راه رفتن به کپیتول هیل بود. ساختمان دادگاه عالی در روبروی ساختمان کنگره ایالات متحده واقع شده است ، جایی که رئیس جمهور منتخب جو بایدن ظهر به وقت آمریکا سوگند یاد کرد.

ترامپ برای آخرین بار به عنوان رئیس جمهور وارد نیروی هوایی یک می شود

پیام ترامپ روی میز کاخ سفید
رئیس جمهور مستعفی پیام سنتی را برای جانشین خود در دفتر بیضی کاخ سفید گذاشت: جاد دیر سخنگوی ترامپ بدون پیش بینی محتوای نامه این موضوع را تأیید کرد. اولین رئیس جمهور کناره گیری که سنت پیام های جانشین خود را کشف کرد ، رونالد ریگان بود که به جورج دبلیو بوش نوشت: “اجازه ندهید بوقلمون ها شما را سرنگون کنند.” باراک اوباما این پیام را روی میز دونالد ترامپ گذاشته بود ، اما اینکه او یادداشتی برای بایدن که نمی خواست به کاخ سفید خوش آمد بگوید ، قطعی شد.

نامه حمایت از نمایندگان حزب جمهوری خواه
در همین حال ، هفده عضو منتخب جمهوری خواه به رهبری بث ون دون نامه ای به بایدن ارسال کرده و قصد خود را برای همکاری با وی ابراز داشته اند. آنها نوشتند: “ما كاملاً اعتقاد داریم كه آنچه ما را به عنوان آمریكایی متحد می كند بسیار بیشتر از هر چیزی است كه بتواند ما را از هم جدا كند”. آنها خاطرنشان كردند كه هدف آنها “نگه داشتن ایالات متحده به عنوان بهترین كشور جهان” است. ” این نامه با امضای مدیسون کوتورن ، باری مور ، برگس اونز ، ماریان میلر و دیگران افزود: “آمریکایی ها فقط می خواهند ببینند رهبران هر دو طرف در مورد موضوعاتی که برای خانواده ها ، کارگران و مشاغل آمریکایی مهم است کار می کنند.” -میکس ، پیتر مایر ، اشلی هینسون و کارلوس آ. خیمنز.

یک روز تحلیف که در هنگام سوگند در کنار روسای جمهور بود: تفاوت در سبک

روسای جمهور سابق این مراسم
جورج دبلیو بوش و همسرش ، لورا ، ساعاتی قبل از مراسم تحلیف ، ابتدا وارد آنجا شدند. کمی بعد باراک و میشل اوباما ، بیل و هیلاری کلینتون در راهپیمایی های جداگانه به محل رسیدند. رئیس جمهور سابق دیگر زنده ، جیمی کارتر ، 96 ساله ، قبلاً اعلام کرده بود که در آن شرکت نخواهد کرد. کارتر و همسرش روزالین کارتر 93 ساله در زمان شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی در خانه خود در پلینز ، جورجیا زندگی می کردند.

ترامپ در فلوریدا فرود آمد
در حالی که همه چیز برای مراسم تحلیف در واشنگتن آماده بود ، دونالد ترامپ و همسرش ملانیا قبل از عزیمت به استراحتگاه مار-لا-لاگو ، محل اقامت جدید خود ، در فلوریدا فرود آمدند. ترامپ شاهد آغاز مراسم هنگام پرواز با هواپیمای Air Force One برای پالم بیچ بود.

باراک و میشل اوباما برای رونمایی از بایدن به کاپیتول می رسند

*** تواریخ سلول

کف زدن برای پنس
یک سلام دو طرفه گرم برای مایک پنس و همسرش هنگام ترک کاپیتول هیل برای نشستن در جایگاه های جای جو بایدن و کمالا هریس. تشویق های صورت گرفته در این صورتجلسه ، اما پس از جنجال های داغ روزهای اخیر درباره نقش پنس که به دونالد ترامپ پشت کرد ، چندان واضح نبود.

بایدن و هریس برای سوگند به صحنه آمدند
جو بایدن و كامالا هریس با همراهی همسرانشان برای سوگند به صحنه آمدند و با تشویق تشویق كردند.

دعا
مراسم در پایتخت آمریكا با دعا آغاز شد: “امروز روز میهن پرستی آمریكا است.”

لیدی گاگا سرود را می خواند
همه در حالی که دستان خود را روی سینه های خود ایستاده بودند در هنگام سرود ملی ، که توسط لیدی گاگا خوانده شد ، و گروهی از تفنگداران دریایی آنها را همراهی کردند. او که دامنی بلند و قرمز و پیراهن مشکی بر تن داشت ، هنگام نگه داشتن میکروفون طلا ، نت های سرود را می خواند. وقتی کارش تمام شد ، برای استقبال از جو بایدن و کمالا هریس چند ثانیه مکث کرد.

در روز افتتاحیه ، لیدی گاگا سرود ملی بایدن و هریس را می خواند

وقت قسم خوردن است
اولین نفری که در کامالا هریس ، اولین زن آفریقایی-آمریکایی معاون رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد کرد. یک لحظه تاریخی برای آمریکا. یک زن سیاه پوست هرگز به این موقعیت نرسیده است.

بایدن قسم خورد
جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در برابر جان رابرتز ، رئیس دادگاه عالی ، سوگند یاد کرد که یک کتاب مقدس خانوادگی قدیمی (با قدمت 127 ساله) داشت که همسرش جیل نگهداری می کرد. “من رسماً قسم می خورم که یک رئیس جمهور وفادار ایالات متحده باشم و از قانون اساسی در حد توانم محافظت ، دفاع و دفاع کنم. خدا به من کمک کند. “

روز افتتاحیه ، جنیفر لوپز “این سرزمین سرزمین توست” را برای صحنه بایدن می خواند

سخنرانی رئیس جمهور: “ما یک داستان امید خواهیم نوشت”
“امروز روز دموکراسی است ، دموکراسی لرزید اما غالب شد”: سخنرانی چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده با این جملات آغاز شد – واضح و روشن به ترامپ اشاره داشت. “این روز آمریکا ، دموکراسی ، تاریخ و امید ، تجدید ، یک لحظه مهم است. خواست مردم شنیده می شود. سالها امریکا مورد آزمایش قرار گرفته است ، امروز ما پیروزی نه یک نامزد بلکه دموکراسی را جشن می گیریم. دموکراسی ارزشمند ، شکننده است ، در آن زمان غالب بود.

رئیس جمهور جدید ایالات متحده قول احترام به حقیقت را داد و خواستار “رد” فرهنگ دستکاری واقعیت ها شد ، که اشاره دیگری غیر مستقیم به ترامپ است. بایدن خواستار اتحاد است: “بیایید ملت را متحد کنیم ، در این امر به من بپیوندید.” وی گفت: “ممکن است کسی مخالف باشد ، اما با آرامش. من رئیس جمهور همه آمریکایی ها خواهم بود و برای کسانی که از من حمایت نکردند می جنگم. ما اولین معاون زن رئیس جمهور ، کمالا هریس را داریم: به من نگو ​​همه چیز نمی تواند تغییر کند. “وی تعهد خود را برای” شکست دادن رژیم سفید پوستان و تروریسم داخلی “اعلام کرد. بین ایده آل آمریکایی مبنی بر اینکه همه ما برابر هستیم و واقعیت زشت نژادپرستی ، ملی گرایی ، ترس ، اهریمن سازی که مدتهاست ما را از هم جدا کرده است “ما پیروز شدیم و در این لحظات برای حرکت به جلو متحد شدیم. اکنون می توانیم این کار را انجام دهیم ، تاریخ ، ایمان و عقل راه وحدت را به ما نشان می دهد.”

بایدن بخشی از سخنان خود را به روابط خارج از آمریکا اختصاص داد: “جهان ما را تماشا می کند ، ما اتحاد خود را دوباره خواهیم ساخت.” سپس نمی تواند رئیس جمهور جدید ، اورژانس ویروس کرونا و بسیاری از مرگ ها را فراموش کند: “وی می گوید ،” ویروس باعث تلفات بیشتر از تلفات آمریکایی ها در جنگ جهانی دوم شده است. ” ما می توانیم ویروس را شکست دهیم. او همه را به نماز دعوت کرد و در سکوت مکث کرد.

بایدن در سخنرانی مقدماتی خود هرگز صریحاً از دونالد ترامپ نام برد و فقط هنگامی كه از “حمله به دموكراسی و حقیقت” صحبت می كرد ، درباره لزوم رد فرهنگ واقعیتهای دستكاری شده و حتی خیالی ، او را به طور غیرمستقیم به چالش كشید. بلکه در دعوت پرشور وحدت کشور.

حساب توئیتر ریاست جمهوری آمریکا از ترامپ به بایدن رسید
حساب رسمی Potus در توییتر به محض سوگند خوردن به طور رسمی به جو بایدن منتقل شد. در طی سخنان رئیس جمهور جدید ، این حساب همچنین از یک میلیون پیرو فراتر رفت. توسط توییتر ، بایدن از ابتدا شروع کرده بود و میلیون ها پیرو ترامپ را قبل از اوباما به ارث نبرد.

جو بایدن در اولین توئیت خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در توییتی نوشت: “هیچ وقت برای از دست دادن در برابر بحران وجود ندارد.” خانواده های آمریکایی ».

ایالات متحده ، ترامپ کاخ سفید را ترک می کند و قول می دهد: “ما به نوعی باز خواهیم گشت”

تعظیم به سرباز گمنام
در پایان مراسم تحلیف ، بایدن رئیس جمهور جدید با قرار دادن تاج گل به کمال هریس ، معاون رئیس جمهور ، به قبر یک سرباز گمنام در قبرستان آرلینگتون ، ویرجینیا ادای احترام کرد. آنها سه معاون رئیس جمهور حاضر در مراسم تحلیف همراه بودند: باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون. میشل اوباما ، بانوی اول سابق ، لورا بوش و هیلاری کلینتون نیز حضور داشتند. اندکی قبل ، بایدن و هریس در مروری سنتی که در ادای احترام به انتقال مسالمت آمیز قدرت به یک فرمانده کل قوا جدید شرکت کرده بود ، شرکت کردند. بایدن و هریس با همراهی همسرانشان رژه نظامی در پله های جبهه شرقی پایتخت را تماشا می کردند. اعضای ارتش از رئیس جمهور جدید استقبال کردند و برخی از نوازندگان آهنگ های میهن دوستانه سنتی را اجرا کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *