[ad_1]

اولین رویارویی رئیس جمهور روسیه در 26 ژانویه رخ داد ، ولادیمیر پوتینو مستاجر جدید کاخ سفید ، جو بایدن. دو رئیس دولت از طریق تمدید توافق نامه شروع جدید تا پرونده ناوالنی ، چندین موضوع جالب را از طریق تلفن گفتگو کردند و نحوه و لحن گفتگو نشان دهنده قابل پیش بینی بودن بایدن است.

همه چیز همانطور که انتظار می رفت

احتمالاً اوباما نیست ، اما ترکیب و دستور کار از دولت گاتوپاردسکا بایدن نشان می دهد که حداقل در برخی از تئاترها ، مانند روسیه، ممکن است احساس زندگی کنید دژاوو ناامیدی. علاوه بر این ، بایدن سیاستمداری تحصیل کرده در جنگ سرد ، پیرو مکتب جفرسون و پرچمدار انترناسیونالیسم لیبرال است که ، realpolitik از این گذشته ، او تمایل دارد که نگاهی دوگانه به روابط بین الملل داشته باشد و از این امر قاطعانه متقاعد شده است ایالات متحده “مردم بی بدیل” هستند که به گسترش ارزشهای لیبرال-دموکراتیک در جهان اختصاص یافته اند.

روسیه، در دید بایدن، رقیب معمولی امپراتوری آزادی است (امپراتوری آزادی) و در سالهای آینده نیز ادامه خواهد داشت. محتوای تماس تلفنی 26 ژانویه جای کمی برای تفسیر دارد. طبق وب سایت کاخ سفید ، بایدن “حمایت قاطع خود از حاکمیت اوکراین را تأیید کرد و سایر موارد نگران کننده ، از جمله هک SolarWinds ، گزارش جوایز روسیه به سربازان آمریکایی در افغانستان ، دخالت در انتخابات 2020 آمریکا و مسمومیت الکسی ناوالنی را مطرح کرد.”

این تماس به طرز کاملاً متفاوتی در مسکو تبلیغ شد ، با تمرکز بر گسترش شروع جدید، معاهده کاهش تسلیحات هسته ای که به ابتکار بایدن ، معاون وقت رئیس جمهور اوباما در سال 2010 توسط دو طرف امضا شد و در صورت عدم ارائه پیشنهادات و ابتکارات ، ماه آینده منقضی می شود. با این حال ، دولت روسیه او پیش بینی کرد که “هرگونه اقدام مخرب توسط ایالات متحده در زمینه کنترل تسلیحات […] این می تواند مسکو را به کنار گذاشتن این پیمان سوق دهد. “

دژاوو ، دژا وکو

مکالمه تلفنی پوتین و بایدن توسط یک حادثه شبه دیپلماتیک برنامه ریزی شد. در 22 ژانویه سفارت ایالات متحده در مسکو اطلاعات مربوطه را منتشر می کند مسیری که برگزارکنندگان تظاهرات غیرمجاز برای آزادی ناوالنی ، برنامه ریزی شده برای روز بعد ، طی می کنند. این واقعیت توسط دیپلماسی روسیه به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است ، زیرا این امر می تواند بر میزان مشارکت در اعتراضات تأثیر بگذارد و فقط می تواند خاطره بینندگان ، خوانندگان و تحلیلگران را به یک دهه قبل از انقلاب به اصطلاح “برف” برگرداند. “

فساد و نخبه ستیزی نیروهای محرک اعتراضات گسترده ای هستند که از نظر غرب در سال 2011 می تواند منجر به تغییر رژیم در روسیه شود. بین غرب و شرق ، به لطف لازم الاجرا شدن شروع جدید ، “شروع مجدد” تازه کشف شده بود و سایه یورو میادان هنوز دور بود. با این حال، دولت اوباما از وقایع استقبال کرد، به عنوان “نشانه ای مثبت برای همه کسانی که از روند دموکراتیک حمایت می کنند” خوانده می شود.

ده سال پس از تجربه ضعیف انقلاب رنگی ، فساد و ضد نخبه گرایی (و امروز نیز دوستانه زیست محیطی) آنها همچنان انگیزه های اصلی هستند که می توانند روس ها را در خیابان ها در هر سنی ، طبقاتی و وابستگی های سیاسی سوق دهند و خواب رهبری مسکو را واقعا آشفته کنند. در مقایسه با گذشته ، گرچه درست است که کرملین مکانیسم های قدرت سیاسی و کنترل اجتماعی را تقویت و تثبیت کرده است ، اما باید فوراً در نظر گرفت که کاخ سفید تکنیک های جنگ از راه دور را کامل کرده است ، همانطور که یورو میادان نشان می دهد. در درجه اول از ظهور واقعی ناوالنی به قهرمان مخالفت ضد سیستمی e در چند ثانیه از قطع ارتباط نخبگان و نسل های Y و Z – دو واقعه ای که می توانند در لرزش پایه های نظم پوتین بسیار مفید واقع شوند.

در سال 2021 ، مانند سال 2011 ، بین مسکو و واشنگتن است دژاوویا بهتر بگوییم الف دژا-وکوزیرا همکاری در بخشهای خاص در سایه یک طرح بی ثبات کننده – در طرف آمریکایی – با هدف اصلی تحقق یک رویای پنهان انجام خواهد شد: پایان دوره پوتین از طریق فشار از پایین به بالا یا بهره برداری از تخمیر اجتماعی و یک حاشیه و حمله به جهان روسیه.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *