[ad_1]

روز گذشته بیش از 3500 معترض به دلیل تظاهرات دعوت شده توسط حریف در روسیه دستگیر شدند الکسی ناوالنی: بالاترین رقم در تاریخ روسیه مدرن ، نشانه این است که مقامات یک سانتی متر دست نخواهند داد ، به ویژه با توجه به انتخابات قانونگذاری که در سپتامبر آینده برگزار می شود.

صدها شهر از مسکو تا ولادی وستوک در شرق دور روسیه خواستار راهپیمایی هایی برای آزادی این فعال بازمانده هستند مسمومیت با یک تازه کار و دستگیر شد به 30 روز زندان محکوم شد یک هفته پیش در بازگشت به روسیه پس از ترمیم او در آلمان ، بلکه برای محکوم کردن فساد در قدرت ، متبلور به اصطلاح “کاخ پوتین”، یک اقامتگاه بسیار لوکس در دریای سیاه ، که طبق صندوق ضد فساد فله ای خواهد بود 100 میلیارد روبل هزینه دارد بودجه وفاداران رئیس جمهور.

دستگیری اعتراضات طرفدار نیروی دریایی

اعتراضات مجاز نبودند و تقریباً در همه جا منجر به دستگیری شد ، درگیریهایی اغلب خشونت آمیز و – غیرقابل شنیده – بین معترضین و نیروهای پلیس. براساس این سازمان غیردولتی Ovd-info که در پی تجمعات و راهپیمایی ها انجام شده است ، 3،512 نفر در سراسر کشور دستگیر شده اند ، از جمله 1،396 در مسکو ، 525 در سن پترزبورگ و بیش از 90 نفر در نووسیبیرسک ، کازان و ورونژ.

وی گفت كه بیشتر آنها آزاد شده اند والری فدیف، رئیس شورای مشورتی حقوق بشر در نزدیکی کرملین. اما همچنین به لطف قوانین محدود کننده ای که در اواخر سال 2020 به تصویب رسید ، کمیته تحقیق روسیه تعدادی از مراحل کیفری را به ویژه در مورد استفاده از خشونت علیه نیروهای پلیس آغاز کرده است. با این حال ، در سن پترزبورگ ، دادستان تحقیقات در مورد خشونت انجام شده توسط “نیروهای اجرای قانون” را نیز آغاز کرد.

پرونده زنی که توسط پلیس از ناحیه شکم شلیک شد پس از آنکه وی از آنها خواست چرا یک معترض جوان غیرمسلح را دستگیر می کنند محبوب شد. زن شناسایی شده است مارگاریتا جودینا، اکنون “در شرایط جدی” در بیمارستان بستری خواهد شد.

عفو بین الملل پلیس را به “ضرب و شتم بی رویه و دستگیری خودسرانه” توسط معترضان متهم کرد. اتحادیه اروپا و ایالات متحده نیز این سرکوب را محکوم کردند.

کرملین عقب نشینی کرده و ایالات متحده را به مداخله متهم کرده است

کرملین مقیاس تظاهرات را کم اهمیت جلوه داد. “تعداد کمی از مردم به خیابانها ریختند ، بسیاری به آنها رأی دادند ولادیمیر پوتینسخنگو گفت دیمیتری پسکوفمحکوم کردن تلاش برای “تضعیف وضعیت داخلی” در کشور.

به ویژه وی از سفارت آمریکا در مسکو انتقاد کرد که مانع از شرکت همشهریانش در موکب ها شد اما مکان های تجمع را مشخص کرد. اشاره ای که قبلاً توسط انجام شده است ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به عنوان تلاشی برای ترویج “راهپیمایی ها علیه کرملین” ، که پسکوف آن را “مداخله مطلق در امور داخلی ما” خواند. سفارت آمریكا گفت: “این یك روال معمول است” مانند سیگنالهای مختلفی كه به شهروندان در سراسر جهان داده می شود.

کرملین آماده گفتگو با ایالات متحده است

به نقل از اینترفکس پسکوف ، کرملین گفته است که آماده گفتگو با دولت جدید بایدن است. وی گفت: “گفتگویی برگزار می شود كه البته باید به اختلافات اشاره كرد. اما در عین حال گفتگو فرصتی برای یافتن هسته های ذهنی است ، آن قسمتهایی كه روابط ما می تواند افزایش یابد.” . “و اگر دولت جدید برای این روش آماده باشد ، من مطمئن هستم كه رئیس جمهور ما نیز به همان روش پاسخ خواهد داد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *