[ad_1]

وقتی الکسی فله او سوار هواپیمایی شد که می توانست او را به وطنش بازگرداند ، پس از مداوایی که در آلمان داشت ، از استقبال در هنگام فرود و خطر زندان آگاه بود. ناوالنی به اتهام نقض مشروط (به دلیل مسمومیت و بستری شدن در بیمارستان) به دلیل مجازات در سال 2014 ، به مدت 30 روز دستگیر شد و اکنون به 3 سال و نیم زندان محکوم شده است. با این حال، با این حال ، او تصمیم گرفت به روسیه بازگردد تا رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را آشکارا به چالش بکشد.

توهین با عواقب ، حداقل تا حدی ، محاسبه شده. در واقع تأثیر رسانه ها در سطح بین المللی بسیار زیاد بود و اهمیت زیادی برای امر وی داشت. پس از آن ، تأیید بیش از صد میلیون بازدید از تحقیقات ویدئویی ، منتشر شده توسط پروفایل های اجتماعی ناوالنی در اولین روزهای زندان ، در کاخ مخفی که رئیس جمهور روسیه با رشوه می ساخت. آ حرکتی که بیانگر اراده مخالف برای شکستن مردم است با موضوع فساد دولتی. از زندان ، او همچنین به روس ها متوسل شد و از آنها خواست “نه برای آزادی او ، بلکه برای آینده همه” “به خیابان ها بروند” و به گفته وی این چیزی است که پوتین بیشتر از آن می ترسد.

فله ، بین تظاهرات و زندان

دعوت ناوالنی سریع پاسخ داد. در ده ها شهر ، از مسکو تا شرق دور ، هزاران نفر به خیابانها ریختند. تصاویر مردم در میدان یاکوتچه ، با آواز در دمای 50- درجه ، جهان را گشته و نمادی از درجه پدیده هستند. موجی از تظاهرات با ابعاد مهم ، همانطور که در روسیه در سالهای اخیر هرگز رخ نداده است ، که علاوه بر اعتراض به آزادی حریف ، در برخی موارد (به ویژه در شرق کشور) با نارضایتی عمومی از مرکز دولت

برخی از ویژگی های آنها وجود دارد روز جنجال که به نظر می رسد تلاش های جدی جامعه روسیه برای غلبه بر “پوتینیسم” را نشان می دهد. علاوه بر پوشش گسترده از قلمرو ملی قبلا ذکر شده ، مشارکت بسیاری از جوانان به اصطلاح “نسل پوتین” یا جوانان متولد و بزرگ شده با رهبر قدرت ، و خشونت هایی که در برخی اوقات با پلیس ضد شورش ، پلیس ضد شورش روسیه ایجاد شد.

در حقیقت ، سرکوب علیه مسکو دیری نپایید. حدود 4000 نفر توسط نیروهای امنیتی دستگیر و دهها نفر زخمی شدند. به گفته ایوان ژدانف ، رئیس صندوق مبارزه با فساد ، حتی نزدیک ترین دستیاران ناوالنی نیز پس از بازرسی از منازل و دفاترشان ، به دلیل عدم رعایت برخی اقدامات علیه کوید به مدت 48 ساعت به حالت تعلیق درآمدند.

بنابراین ، کرملین از این امر پشتیبانی می کند خط سختی خالصاما از طرف دیگر ، پوتین معتقد است گزینه های زیادی وجود ندارد. رئیس جمهور روسیه با توجه به انتخابات پارلمانی که در ماه سپتامبر برگزار می شود ، توانایی افزایش اعتراضات و تقویت مخالفان را ندارد ، این یک آزمایش مهم برای قدرت رهبر کشور است. در سال های اخیر ، پوتین و به ویژه در ماه های اخیر سعی کرده است از نامزد خود به هیچ وجه مشروعیت بخشد ، به عنوان مثال هرگز نامی از او نبرد. اما امروز ، حرکت ناوالنی هزینه نورافکنی را که در طول کار روشن کرده است ، می پردازد. به همین دلیل پوتین دوست دارد در بدو تولد خود تظاهرات را خفه کند ، حتی به قیمت پاسخ دادن به خشم و محکومیت سایر بازیگران بین المللی.

مداخله عمده ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا

واکنش هایی از دنیا که دیر نشده بود. شروع با ایالات متحده ، که به گفته وزیر خارجه جدید آنتونی بلینکن و بیانیه رسمی ، از دستگیری ناوالنی انتقاد کرد و خواستار آزادی وی شد. اقدامی که تعجب آور نبود ، کرملین انتظار داشت ، با توجه به اظهارات جو بایدن در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ، که در آن وی به واشنگتن تعهد بیشتری به حقوق شهروندی و توجه ویژه به روسیه قول داد. فقط مستاجر جدید کاخ سفید از پوتین خواست تا “نگرانی” خود را ابراز کند برای مسمومیت و دستگیری مخالف و سرکوب اجباری تظاهرات.

همچنین اتحادیه اروپا صدای خود را ، شاید ترسوترتر ساخته است، هم با اورسولا فون در لاین و هم با رهبران اصلی قاره. موقعیت هایی ، به ویژه موقعیت هایی با ستاره و راه راه ، که با این وجود پوتین را عصبانی کرد ، وی این اقدامات را برای مداخله در مدیریت یک روش داخلی مانند ناوالنی می دانست.

اما در عین حال اعتراضات متوقف نمی شود. قرار ملاقات توسط یک شبکه نزدیک به حریف ، برای یکشنبه ، 31 ژانویه ، در مسکو در مقابل ساختمانهای FSB (سرویس های مخفی روسیه) است ، جایی که تظاهرات جدید و احتمالاً سرکوب های جدید در آنجا برگزار می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *