[ad_1]

ROME – “در میدان وجود دارد دهه بیست، دانش آموزان: آنها همیشه و فقط پوتین را در قدرت دیده اند، آنها تفکر انتقادی دارند ، آنها اطلاعات را از اینترنت می گیرند ، نه از تلویزیون رژیم “. ژانا نمتسوا، دختر بوریس نمتسوف، معاون نخست وزیر پیشین پس از مخالف شدن در سایه کرملین کشته شد ، از شهر نیژنی نووگورود صحبت می کند. در مرکز گفتگو با آژانس Dire ، از طریق پیوند ویدئویی ، اعتراضاتی است که در آخر هفته برگزار شد و هنوز هم روز یکشنبه در مراکز مختلف روسیه ، از مسکو تا ولادیوستوک برگزار می شود. جرقه دستگیری الکسی ناوالنی ، وکیل برجسته حزب آینده روسیه بود که پس از پرونده مسمومیت ، بستری شدن و بهبودی در آلمان به کشور بازگشت.

همچنین بخوانید: ناوالنی در مسکو دستگیر شد ، محکومیت شدید اتحادیه اروپا علیه روسیه

نمتسوا ، 36 ساله ، روزنامه نگار و فعال دویچه وله ، نیز از برلین به روسیه بازگشت. وی گفت: “من می خواستم مادرم را ببینم و سپس خبر دستگیری را شنیدم.” “شک نداشتم و روز شنبه همراه با هزاران نفر در تظاهرات در نیژنی نوگورود ، با برف و دمای زیر صفر شرکت کردم.تقریباً همه افراد در سنین 20 تا 40 سالگی ، با اشاره به آنچه نمتسوا گفت ، فاز “کیفیت متفاوت” در اعتراضات علیه دولت پوتین در قدرت از سال 2000 است.

عوامل تغییر اساساً دو عامل خواهد بود. “نسل جدیدی در میدان وجود دارد“پایان نامه این فعال. “بسیاری از تظاهرکنندگان در دوران ریاست جمهوری پوتین به دنیا آمدند و بزرگ شدند. آنها دانشجو هستند ، جز پوتین چیزی ندیده اند ، اما تفکر انتقادی دارند. آنها بلند پرواز هستند ، می خواهند به طور حرفه ای رشد کنند و می خواهند فرزندان خود را در کشوری پرورش دهند که قانون حاکم است. ” به گفته نمتسوف ، این دانشجویان “اطلاعات را از اینترنت می گیرند و تبلیغات تلویزیونی را تماشا نمی کنندوی گفت: “در این صورت جنبه دوم نیز وجود خواهد داشت. این اعتراض نه تنها در حمایت از ناوالنی است ، بلکه بیشتر علیه رژیمی است که بسیار فاسد است.” “امروز در روسیه ، دولت به قانون یا قانون قانون احترام نمی گذارد. “این اتهام همچنین با شروع یک تجربه شخصی دردناک ، به بلوغ رسید تا یادآوری کند که امروز است بنیاد آزادی بوریس نمتسوف، یک واقعیت غیردولتی که آزادی های مدنی و سیاسی را ارتقا می بخشد. این یادبود به یاد معاون نخست وزیر پیشین ، دستیار سابق لیبرال بوریس یلتسین ، که در 55 سالگی در فوریه 2015 هنگام عبور از پلی روی رودخانه مسکو ، چند صد متری برج کرملین کشته شد ، تقدیم می شود. سال بعد ، پنج نفر از نژاد چچنی به جرم این قتل محکوم شدند ، اما به گفته نمتسوا ، مدیر بنیاد ، هنوز هیچ مسئولیت واقعی و تحریک کنندگان سیاسی روشن نشده است.

تا زمانی که پوتین در قدرت بماند ، عدالت امکان پذیر نخواهد بود“، می گوید این فعال. با این حال ، ما متقاعد شده ایم که امروزه چیزی در حال حرکت است. نمتسوا گفت: “من معتقدم که پس از این اعتراضات و انتشار تحقیقات ویدیویی ناوالنی در مورد کاخ دریای سیاه پوتین ، رئیس جمهور برخی از مشروعیت خود را از دست داده است.” “این واقعیت که اکثر روس ها از او حمایت می کنند فقط یک افسانه است.” رئیس جمهور در این هفته به اتهامات ناوالنی مبنی بر ویلایی به ارزش بیش از 1 میلیارد یورو پاسخ داد ، كه توسط یك دانشجو از شهر اوفا خواسته شد. وی در یک کنفرانس آنلاین گفت: “این متعلق نیست و هرگز متعلق به من و خانواده ام نبود.”

از طرف دیگر ، پوتین روز گذشته با جو بایدن در مورد ناوالنی تلفنی صحبت کرد. رئیس جمهور آمریکا “نگرانی” خود را ابراز کرد. در همین راستا ، G-7 ، که در یادداشت مشترکی از روسیه خواسته بود “همه افرادی را که در اعمال حق خود برای اجتماعات مسالمت آمیز دستگیر کرده اند ، آزاد کند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *