[ad_1]

مترو K 0 – مسکو – مقامات روسیه چندین تلاش برای محدود کردن اعتراضات به زندان انداختن رهبر مخالف الکسی ناوالنی ، برنامه ریزی شده توسط حامیان وی برای روز شنبه در بیش از 60 شهر روسیه انجام داده اند. همرزمان ناوالنی در مسکو و مناطق دیگر قبل از تظاهرات دستگیر شدند. طرفداران مخالفت e

K متر 0 – مسکو – مقامات روسیه تلاش های مختلفی برای جلوگیری از اعتراض به زندانی شدن رهبر مخالف الکسی ناوالنی ، برنامه ریزی شده توسط طرفداران وی برای روز شنبه در بیش از 60 شهر روسیه انجام داده اند.

همرزمان ناوالنی در مسکو و مناطق دیگر قبل از تظاهرات دستگیر شدند. پلیس با هشدارهای رسمی در مورد اعتراضات به طرفداران مخالف و روزنامه نگاران مستقل نزدیک شد.

دانشگاه ها و کالج ها در چندین منطقه روسیه از دانشجویان خواسته اند که در تجمع ها شرکت نکنند ، به گفته برخی دانشجویان ممکن است تحت تعقیب انضباطی از جمله اخراج باشند.

سخنگوی کرملین دیمیتری پسکوف امروز اعلام کرد که داشتن هشدار در مورد عواقب احتمالی عدم رعایت قانون طبیعی است ، زیرا درخواست هایی برای وقایع غیر مجاز و غیرقانونی وجود دارد ، گزارش AP.

ناوالنی روز یکشنبه هنگام بازگشت از آلمان به روسیه دستگیر شد ، جایی که نزدیک به پنج ماه را در بهبودی مسمومیت عصبی گذراند. روز دوشنبه ، یک قاضی دستور داد که ناوالنی به مدت 30 روز زندانی شود.

طرفداران ناوالنی روز شنبه خواستار تجمعات سراسری برای تحت فشار قرار دادن دولت برای آزادی سیاست شدند ، اما خود آنها تحت فشار بودند.

پنجشنبه شب ، پلیس مسکو سه دستیار اصلی ناوالنی را دستگیر کرد. سخنگوی وی کیرا یارمیش به نه روز زندان ، متحد نزدیک وی لیوبوف سوبول پنجشنبه شب آزاد شد و به جریمه نقدی محکوم شد و جورجی آلبوروف همچنان در بازداشت و منتظر محاکمه است. بیش از دوازده فعال و متحدان ناوالنی در مناطق مختلف روسیه نیز دستگیر شده اند.

دفتر دادستان کل و پلیس روسیه نسبت به مشارکت یا درخواست تظاهرات غیر مجاز هشدار عمومی می دهند. دادستان ها همچنین از Roskomnadzor ، سرپرست سازمان ، س askedال کردند رسانه و اینترنت روسیه دسترسی به وب سایت های خواستار اعتراض روز شنبه را محدود می کند. امروز بزرگترین شبکه اجتماعی روسی VKontakte تمام صفحات اختصاص داده شده به تجمعات را مسدود می کند.

Roskomnadzor نیز این را اعلام کرد شرکت های رسانه های اجتماعی را به دلیل تشویق خردسالان برای شرکت در اعتراضات جریمه خواهد کرد.

وزارت آموزش و پرورش روسیه با صدور بیانیه ای از والدین خواست تا از فرزندان خود در برابر حوادث روز شنبه محافظت کنند و گفت هیچ کس حق ندارد جوانان را درگیر اقدامات سیاسی مختلف و تحریکات کند. متحدان ناوالنی به هواداران خود می گویند که دلسرد نشوند و به اعتراضات بپیوندند.

در همین حال ، بازیگران ، نوازندگان ، روزنامه نگاران ، نویسندگان ، ورزشکاران و وبلاگ نویسان برجسته بیانیه هایی در حمایت از ناوالنی داده اند و برخی نیز قول داده اند که در تظاهرات شرکت کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.