[ad_1]

عصبانیت در خون جوانان روسی حتی در دمای زیر صفر می جوشد. در هر منطقه زمانی و در هر شهر: با کمی ترس از سرما ، حتی باتوم و دستگیری کمتر. این قول وفا شد: افراد الکسی ناوالنی درست همانطور که قول داده بودند همین یک هفته پیش به خیابانهای روسیه بازگشتند. اولین نفری که به میادین حمله کرد شرقی ترین شهر فدراسیون در اعتراض به بازداشت دشمن بود: ولادیووستوک.

ژنرال وینتر ، متحد کرملین: در کراسنودارسک برای جلوگیری از تجمع معترضین در مرکز شهر ، دو “Sugrob”، انبوهی از برف به عنوان سد معبر برای جلوگیری از دسترسی به دو میدان مورد استفاده قرار گرفت که به طور تصادفی ، از قضا یا با سرنوشت استعاره – میدان سرخ و میدان انقلاب خوانده می شوند. پسران سن پترزبورگ با حیرت از سلاح هایی که پس از آن پلیس تصمیم گرفت از آنها برای پراکنده کردن استفاده کند ، فریاد زدند: “روسیه آزاد خواهد شد”.

مسکو یک سنگر است: نقشه پایتخت زره پوش این یکشنبه با خطوط قرمز و مستقیم پوشیده شده است: هفت ایستگاه مترو برای جلوگیری از رسیدن معترضان به لبیانکا ، مقر KGB بسته شده است. سرویس های مخفی توسط ناوالنی متهم به مسئولیت مسمومیت خود شدند. همسر وبلاگ نویس جولیا ناوالنایا هنگامی که به دیوارهای زندان ، جایی که شوهرش در آن است ، رسید ، بار دیگر جلوی لباس فرم خود را گرفت و چند ساعت بعد آزاد شد.

از خاباروفسک تا نووسیبیرسک هزاران نفر در خیابان های اورال وجود دارد. اگر عصبانیت جوانان روس یک آخر هفته پس از دیگری افزایش یابد ، قدرت مستقر پلیس ضد شورش برای مبارزه با شورش ها نیز افزایش می یابد. “Massovye zaderzhanya” ، یا دستگیری های گسترده ، “عنوان کوتاهی در مطبوعات روسیه است که تعداد بازداشت شدگان را با رشد تصاعدی از یک طرف کشور به آن طرف دیگر به روز می کند: این قطعاً یک رقم نیست بلکه یک واقعیت است. رکورد هفته گذشته – هنگامی که بیش از 4000 نفر زندانی شدند – قبل از تاریکی هوا شکسته شد. در عصر ، بودجه بیش از 5000 متوقف شده است ، با بیش از 80 روزنامه نگار در لیست.

اگر ناوالنی در گذشته در 17 ژانویه هنگام بازگشت از برلین به خانه ، از دستبندهایی که در فرودگاه منتظر او بودند ، آگاه بود ، خواستار تشدید راهپیمایی ها علیه ولادیمیر پوتین بود ، اکنون شجاعت قمار را می بیند ، که موفقیت آمیز ، پاداش آور ، حتی اگر در برابر کرملین بسیار کشنده باشد. پیش بینی فشاری که پس از تغییر قدرت در کاخ سفید بر مسکو اعمال خواهد شد ، چقدر صحیح بود.

ایالات متحده منتظر ارسال پیام های محکومیت نیست. آنتونی بلینکن هنگامی که هنوز در واشنگتن طلوع آفتاب بود ، توییت کرد: وزیر امور خارجه منصوب شده توسط رئیس جمهور جدید ، بایدن برای محکوم کردن “تاکتیک های وحشیانه ای که علیه معترضان صلح طلب و روزنامه نگاران به کار گرفته شده است در حال بازگشت: ما درخواست خود را از روسیه برای آزادی بازداشت شدگان تجدید می کنیم”.

پوتین یک کلمه نمی گوید که با شدت شدید پاسخ دهد ، وزارت خارجه مسکو است ، که آمریکایی ها را نه تنها به “مداخله فاحش” در کشور ، بلکه همچنین به مسئولیت رهبری اعتراضات متهم می کند: Blinken تأیید دیگری بر نقش واشنگتن در پشت صحنه است. “

باید چند ساعت صبر کنیم تا شایعات مربوط به محکومیت از بروکسل برسد. کمیسر اقتصادی ، پائولو جنتیلونی ، نخست در همبستگی با معترضین در توئیتی این کار را انجام داد که تصاویر جمعیت در مسکو را با عبارت “دموکراسی قلب را گرم می کند” همراه کرد. جوزف بورل ، نماینده عالی امور خارجه ، با نزدیک شدن روز با لحن سنتی دیپلماسی ، همچنین از طریق توییتر ، این کار را انجام می دهد و دستگیری ها و استفاده نامتناسب از زور را محکوم می کند. “مردم باید بتوانند بدون ترس از سرکوب از حق خود در تظاهرات استفاده کنند. اسپانیایی نوشت: “روسیه باید به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.”

وی کسی است که جمعه آینده با سرگئی لاوروف ، همتای روس خود ، پشت میز می نشیند تا در مورد پرونده ناوالنی اطلاعاتی را بخواهد ، اما بدون قصد و نیت مبارز زیاد. اروپا تهدیدهایی را تهدید نمی کند و اگر اقدامات مجازاتی انجام نشود ، سخنان محکومیت ، مانند اغلب موارد ، به زودی فراموش می شوند. احساس محکومیت شدید “سرکوب وحشیانه” نیز از فرنسینا نشأت گرفته است ، زیرا افراد داخلی خواستار “آزاد شدن دستگیرشدگان فقط به این دلیل که صدای آنها صلح آمیز شنیده شده و بدون خشونت عقایدشان را بیان کرده اند”.

مسابقه رئیس جمهور روسیه ، وقتی روس ها به خیابان می آیند ، همیشه در دو جبهه است ، حتی اگر یکی در خارج از پنجره او باشد و دیگری در خارج از کشور. کرملین به کسانی که سناریوی بلاروس را برای فدراسیون تصور می کنند پاسخ می دهد و با گفتار و کردار یادآوری می کند که مسکو مینسک نیست ، روسیه تمایل ندارد. پوتین می داند حتی کسانی که دیگر او را در قدرت نمی خواهند بدون او بیشتر از روسیه می ترسند. و حتی اگر روسیه ناوالنی هر یکشنبه باشد ، هر دوشنبه او می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *