[ad_1]

شکنجه ، ناپدید شدن اجباری و بازداشت غیرقانونی از جمله اتهاماتی است که قضات تصمیم گرفتند شکایت اوکراین از مسکو را تأیید کنند.

دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ گفته است كه مدارك كافي براي آغاز ارزيابي برخي ادعاهاي كيف به مسكو در رابطه با آنچه در كريما اتفاق افتاده ، در دست دارد. منطقه ای که به دنبال بحران نهادی و اعتراضات یورو میادان علیه ویکتور یانوکوویچ ، رئیس جمهور طرفدار روسیه اوکراین ، در سال 2014 به طور یک جانبه به مسکو الحاق شد ، که به استعفا پایان یافت.

کیف جرایم شکنجه و نقض حق دادرسی عادلانه و همچنین تبعیض را استخدام می کند. برای قضات ، این اقدامات مکرر است و علاوه بر یورش به خانه های شخصی ، سرکوب رسانه های غیر روسی ، مصادره اموال بدون جبران خسارت و نقض احتمالی حقوق قومی و قومی ، چراغ سبز برای ادامه ناپدید شدن اجباری ، بازداشت های غیرقانونی و بدرفتاری است. حقوق.

از طرف دیگر ، دادگاه هیچ مدرک ثابتی از قتل و استفاده از سلاح گرم و همچنین بازداشت روزنامه نگاران خارجی و ملی شدن اموال سربازان اوکراینی پیدا نکرد.

با این حال ، استراسبورگ اذعان کرد که روسیه از 27 فوریه 2014 ، هنگامی که حضور نظامی مسکو دو برابر شد ، “کنترل موثر” بر منطقه در جنوب اوکراین اعمال می کند. استدلال های کرملین مبنی بر اینکه نیروهای روسی در ابتدا نظاره گر منفعل بودند ، رد شد.

اوکراین سکوی کریمه را راه اندازی می کند و همچنین روسیه اشغالگر را دعوت می کند

معاون اول وزیر خارجه اوکراین در مصاحبه اختصاصی با Euractiv در مورد ابتکار جدید کشورش برای جلب توجه جامعه جهانی به اشغال شبه جزیره دریای سیاه صحبت کرد.

از اوکراین یک پیام آرامش بخش و یک سیگنال مشخص برای …

این امر به قضات این امکان را می داد كه لزوماً در مورد قانونی بودن یا نبودن همه پرسی الحاق (كه توسط روسیه برگزار شد) كه در مارس همان سال برگزار شد ، تصمیم نگیرند ، زیرا این احتمال وجود داشت كه نقض حقوق بشر به طور مستقل رخ داده باشد. از همه پرسی

دادگاه سپس اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد تمایل آشکار برای کنترل منطقه را در نظر گرفت. به ویژه ، قضات بر روی بخشی از مصاحبه تمرکز کردند که در آن رئیس دولت گفته است که می خواهد “کار بازگشت کریمه به فدراسیون روسیه” را شروع کند ، همانطور که در یک مستند تبلیغاتی روسیه 2017 نشان داده شده است.

تا به امروز ، اوکراین پنج دادخواست علیه روسیه در دادگاه استراسبورگ تشکیل داده است ، از جمله یکی به دلیل خشونت در مناطق شرقی جمهوری شوروی سابق. علاوه بر این ، بیش از 7000 شکایت فردی در مورد وقایع کریمه ، دریای آزوف و درگیری ها در شرق اوکراین گزارش شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *