[ad_1]

روسیه سیستم ضد موشکی ناوهای ناتو را در دریای سیاه فعال کرده است

ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی روسیه به دلیل ورود سومین کشتی آمریکایی با موشک های هدایت شونده به آن آبها ، سامانه های ضد موشکی را روی کشتی های خود فعال کرده است.

ناو “دریاسالار ماکاروف” طبق دستورالعمل های ارائه شده توسط فرماندهی ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی فدراسیون روسیه ، تمریناتی برای دفاع هوایی و آمادگی رزمی انجام داد ، روز جمعه خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد.

رسانه های روسی گزارش دادند که این مانورهای مقدماتی به ورود ناو آمریکایی USS Porter ، ششمین ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده به آبهای دریای سیاه برای پیوستن به دو ناو آمریکایی مستقر در منطقه و پشتیبانی از مأموریت های دیگر کشتی های سازمان ملل پاسخ داد. (ناتو)

روسیه در حال مشاهده مانورهای ناو USS Porter در دریای سیاه است.
اینترفاکس با استناد به بیانیه ناوگان دریای سیاه گزارش داد: “خدمه این ناوچه تمرینات مشترکی را با سیستم پدافند ساحلی استحکامات سنگر انجام داده اند.”

ناوگان ششم نیروی دریایی ایالات متحده اخیراً اعلام کرد که هدف از سفر خود در آبهای دریای سیاه “انجام عملیات امنیتی دریایی در منطقه” است ، زیرا کشتی ها و هواپیماهای آمریکایی برای حمایت از متفقین و شرکا به طور منظم در این آبراه فعالیت می کنند.

در مواجهه با این چالش ، نیروی دریایی روسیه سیستم دفاع موشکی باستیون را در سواحل کریمه مستقر کرده و هواپیماهای جنگی روسیه فعالیت های ناوشکن موشکی آرلی بورک به رهبری آمریکا ، دونالد کوک را رصد می کنند. مجهز به سیستم موشک بالستیک Aegis.

کشتی های روسی در سواستوپل کریمه

روسیه کشتی موشک کروز آمریکا را در دریای سیاه دنبال می کند
مقامات روسی می گویند سیستم های باستیون قادر به هدف قرار دادن 350 کیلومتری ساحل و 450 کیلومتری خشکی است. این سیستم ها در تمام ناوگان های ناوگان روسی وجود دارد.

روسیه درباره افزایش حضور ناتو در دریای سیاه هشدار داد

یک سناتور روسی می گوید اتهامات ناتو علیه روسیه به افزایش فعالیت ها در دریای سیاه بهانه ای برای گسترش حضور آن در منطقه است.

“ناتو [Organizzazione del Trattato del Nord Atlantico] سرگئی تسکوف ، سناتور کریمه روز چهارشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت ، در حال افزایش حضور خود در منطقه است ، و در پشت افزایش ادعایی فعالیت روسیه در آنجا پنهان شده است.

روسیه به ناتو هشدار می دهد تا شبح تهدید روسیه را پایان دهد
این نماینده مجلس هشدار داد که این شخص مشترکی که توسط اتحاد آتلانتیک برای توجیه حضور خود در نزدیکی جناح غربی مرزهای روسیه ایجاد شده است ، موضوعی است که به نوعی موجب نگرانی مقامات مسکو می شود.

با این حال ، تزکوف تأکید کرد که “روسیه در کریمه و منطقه دریای سیاه منحصراً در چارچوب حفاظت از امنیت خود عمل می کند” و “در پاسخ به سیاست تهاجمی ناتو”.
اظهارات این سیاستمدار روسی به رسانه های محلی در پاسخ به اظهارات قبلی “جنس استولتنبرگ” دبیرکل ناتو بود که وی روسیه را به افزایش قدرت نظامی خود در شبه جزیره کریمه و دریای سیاه متهم کرد و ادعا کرد که نیروهای متفقین غربی با آمریکا پیشرو هستند ” پاسخ دادن به این حضور با تقویت دفاع از طریق زمین ، دریا و هوا “در آن منطقه.

کشتی های روسی ، تمرینات دریای سیاه

روسیه و کشورهای غربی هنوز نتوانسته اند تنش ها را پس از ورود کریمه به فدراسیون روسیه در سال 2014 از طریق همه پرسی کاهش دهند. از آن زمان ، واشنگتن و متحدانش در اقیانوس اطلس با بهانه تهدید روسیه ، حضور نظامی خود را در اروپای شرقی ، به ویژه در کشورهای بالتیک و لهستان افزایش داده اند.

منبع: هیسپان

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *