[ad_1]

این است ولادیمیر پوتین عبوس ، بدبین و گاه مبهم تهدیدآمیز است، کسی که تا حدی به طور شگفت انگیزی در مجمع جهانی اقتصاد آنلاین به صورت آنلاین سخنرانی می کند. او همان کاری را انجام می دهد که از قبل اعلام نشده بود ، روزی که جوزپه کنته در صورت عدم استعفا از نخست وزیری قرار بود صحبت کند. به جای وی ، رئیس جمهور فدراسیون روسیه در صفحه نمایش تحقق یافت و درباره “چالش های دهه سوم قرن” صحبت کرد (که این نیز دهه سوم حکومت او در مسکو است). و پس از بیش از نیم ساعت ، او طرح هایی از دستگیره ، با اعتماد به نفس حرکتی ، اما با یک ورق کاغذ در دست ، پر از چهره در حمایت از استدلال های خود ، – دیدگاهی نسبتاً منفی نسبت به آینده امور جهان. ایده اصلی پوتین بلافاصله ظهور کرد: سیستم بین المللی به طور فزاینده ای شکننده و خطرناک می شود زیرا غرب دلایل انحطاط خود را نمی شناسد و از اعطای عزت به نیروها بر اساس مدلهای مختلف امتناع می ورزد (البته روسیه پوتین ، بلکه شی جین پینگ چین نیز).

هشدار پوتین: “آینده غیرقابل پیش بینی است”

وی گفت: “همه گیری ها مشکلات و عدم تعادل را تشدید کرده است.” تنش ها می توانند در هر زمینه ای بدتر شوند. “از این تجزیه و تحلیل از انسان کرملین (“مردی در سنگر خود” ، همانطور که الکسی ناوالنی تعریف کرده است، دشمن بزرگ او ابتدا مسموم شد و اکنون در زندان است) هشدارهای تاریکی درباره آینده صادر می کند. رئیس جمهور روسیه اذعان می کند که تمدید پیمان آغازهای جدید برای کنترل بر تسلیحاتی که روز گذشته با جو بایدن در اولین تماس تلفنی با مستاجر جدید کاخ سفید توافق شد “حرکت درست” است. اما او گفت که این کافی نیست. “تناقضات در حال افزایش است. پوتین گفت: “امروز درگیری مانند جنگ جهانی دوم غیر قابل تصور است.” “ولی اتفاقی که می تواند بیفتد ، غیرقابل پیش بینی و غیرقابل کنترل است اگر ما بی صدا بایستیم. خطر فروپاشی توسعه جهانی وجود دارد و خطر اینکه همه علیه همه بجنگند»، او جلوی دوربین های مجمع جهانی اقتصاد قطع کرد. پوتین ، همانطور که تقریباً همیشه در صحنه بین المللی اتفاق می افتد ، بازهم زیرک و گاه باهوش است: ممکن است اتهام مفصل وی در مورد علل و ماهیت انحطاط آمریکا و غرب توسط یک روشنفکر لیبرال در دانشگاه کلمبیا یا هاروارد مطرح شده باشد.

ایالات متحده ، روسیه و رشد نابرابری

پوتین ، نابرابری رو به رشد در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل می کند ، که جامعه را بین اقشار فقیر و طبقه متوسط ​​جامعه تقسیم و قطب بندی می کند ، که عقب مانده است و ، وی تأکید می کند ، “تمایل به رسیدن به موقعیت های شدیدتر دارد ، همانطور که در ایالات متحده دیده ایم به تازگی.”مهم نیست که در روسیه 1٪ از جمعیت 42.6٪ از ثروت را بر اساس پایگاه جهانی نابرابری کنترل می کنند، بالاترین سطح از گذشته). رئیس جمهور روسیه همچنین شکایت دارد که گروه های بزرگ فناوری آمریکایی اکنون از قدرت انحصاری استفاده می کنند ، که به گفته وی “با کشورها رقابت می کند”. این دقیقاً همان موضوعی است که بیشتر و بیشتر توسط آن استفاده می شود منتقدان بزرگ فنی با دیدگاه آزادیخواهانه ، در گذشته نیز تحلیل شده اند خدمات پیکو همین امروز توسط ماریت شااک ، مدیر مرکز سیاست سایبری در استنفورد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ارتباط با مجمع جهانی اقتصاد (Afp)
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ارتباط با مجمع جهانی اقتصاد (Afp)

سکوت پوتین در مورد پرونده ناوالنی

پوتین ماهرانه این استدلال ها را رهگیری می کند ، چند روز پس از آنکه توئیتر و فیس بوک ناگهان تصمیم به خاموش شدن گرفتند دونالد ترامپ پس از سالها جعل و تحریک رئیس جمهور سابق. البته ، رئیس جمهور روسیه اضافه نکرد که شواهد زیادی در مورد دخالت ترول های روسی در انتخابات ایالات متحده و همه پرسی انگلیس در سال 2016 وجود دارد. ویدیویی که ناوالنی در ویلای مخفی رئیس جمهور روسیه به مبلغ 1.1 میلیارد یورو منتشر کرد در دریای سیاه که طی هشت روز 95 میلیون بازدید در YouTube داشته است. و پوتین تقریباً دقیقاً دو روز پیش سخنان شی جین پینگ رهبر چین در مجمع جهانی اقتصاد را تکرار کرد: “چند جانبه گرایی نباید بهانه ای برای دفاع از منافع خود باشد. دوران سیستم تک قطبی (به رهبری آمریکا ، ویرایش شده) تمام شد. در واقع ، هرگز شروع نشده است.

روسیه و چین دو ابرقدرت نوظهور هستند

جهان بینی او از غرب معکوس است. برای مرد قدرتمند مسکو ، دو ابرقدرت وجود دارد که پیشرفت بزرگی می کنند ، البته روسیه و چین. “ما تعداد افراد فقیر را از 64 میلیون نفر در سال 1999 (زمانی كه خود پوتین نخست وزیر شد) به پنج میلیون نفر امروز كاهش دادیم. و جمهوری خلق چین آنها را از 1.1 میلیارد دلار در سال 1990 به کمتر از 300 میلیون نفر در سالهای اخیر کاهش داده است. از طرف دیگر ، از دید پوتینیان ، دنیای غربی وجود دارد که تناقضات خود را به رسمیت نمی شناسد و می خواهد توافق نامه های بین المللی را به روشی نا هم زمان به نفع خود بسپارد. “فقر مطلق در ایالات متحده افزایش یافته است. در همین حال ، افزایش قابل توجهی در سود گروه های بزرگ جهانی که عمدتاً اروپایی و آمریکایی هستند ، وجود داشته است. این سودها به چه کسی می رسد؟ تا یک درصد ثروتمندترین جمعیت در غرب. و چه اتفاقی برای افراد دیگر افتاده است؟ پوتین با خواندن اطلاعات موجود در جزوه خود گفت: “در سی یا چهل سال گذشته ، درآمد طبقه متوسط ​​در کشورهای پیشرفته بدون تغییر مانده است ، اما هزینه تحصیل یا بهداشت 3 برابر شده است.” “این امید به آینده را از بین می برد و به تنش های اجتماعی داخلی و بحران های ارزشی دامن می زند ، که پیامدهای منفی نیز در جهان دارد.”

اقتصاد متزلزل اروپا و ایالات متحده

نتیجه گیری پوتین: “این عدم تعادل ها نتیجه یک اتفاق نظر در واشنگتن است (سیاست های توصیف شده توسط ایالات متحده و صندوق بین المللی پول از زمان سقوط دیوار برلین در سراسر جهان. “پوتین گفت ، کل سیستم مالی غرب و اقتصاد در اروپا و ایالات متحده اکنون فقط مبتنی بر مداخلات بسیار بزرگ در وی اضافه می کند ، حمایت از بانک های مرکزی و دولت ها است. اما این خریدهای بانک مرکزی است که باعث تقویت مصنوعی بازارهای مالی و ثروتمند شدن آمریکا می شود و قابل توجه است که حتی خودکامه یک الیگارشی نفت مبتنی بر نفت و شبکه های سیاسی مانند پوتین قبلاً ضعف غرب را احساس کرد و از بازتاب های بحث آمریکایی و اروپایی علیه کسانی که به عنوان مخالف خود می بینید استفاده کنید و اگر این مورد برای بایدن خوش آمد بود ، چالش مستاجر جدید کاخ سفید تازه آغاز شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.