[ad_1]


:

16 Gennaio 2021

بینشی در مورد آنچه امروز در ایالات متحده اتفاق می افتد وجود دارد که عمدتا مورد بی توجهی قرار می گیرد رسانه های جمعی ایتالیایی ها: نقش مسیحیت بنیادگرا در حمایت از پروژه های خرابکارانه ترامپ (اکثراً انجیلی که به خیابان ها ریختند و در بسیاری از بی نظمی ها شرکت کردند ، اما همچنین کاتولیک ها).

حتی امروز ، یک صفحه کامل از تجزیه و تحلیل Corriere della Sera اختصاص داده شده به کسانی که به ساختمان Capitol حمله کردند ، از نقشی که مسیحیان به طرز قابل توجهی بازی کرده اند ، اشاره ای نمی کند.

رئیس جمهور پیشین فعلی در حال مبارزات انتخاباتی است ، همیشه کتاب مقدس خود را تکان می دهد و ژست خود را پس می دهد.

علائم حین محاصره پارلمان به اهتزاز درآمد “عیسی نجات می دهد” و پرچم هایی با شعار “عیسی 2020” که از گرافیک پرچم ترامپ تقلید کرده است. برخی از شرکت کنندگان با سازماندهی یک مورد خشونت را قانونی جلوه دادند “راهپیمایی جریکو”. آنها بازی کردند شوفر، شاخهای آیینی یهودیان هنگام گردش در پایتخت ، یادآوری محاصره شهر اریحا توسط بنی اسرائیل ، که در کتاب جوشوا در کتاب مقدس توصیف شده است و با فرو ریختن دیوارها ، تخریب ساکنان آن و حتی حیوانات آنها پایان می یابد.

یک ویدئو پرچم مسیحی را نشان می دهد ، سفید با گوشه ای آبی حاوی صلیب سرخ و مورد استفاده بسیاری از کلیساهای انجیلی سفید ، پس از شکستن درها و تخلیه نمایندگان کنگره ، در سالن خالی کنگره نمایش داده می شود.

“ما به یاد می آوریم که این لحظه تاریخی ، اما همچنین تقسیمات چهار سال گذشته ، باید در تصویر آشفتگی در جبهه های مذهبی و جمعیتی گنجانده شود. از سال 2008 ، این کشور از یک ملت مسیحی با اکثریت به کشوری تبدیل شده است که مسیحیان سفیدپوست در آن اقلیت شده اند (از 54٪ به 44٪). این تغییر در زمان تصدی اولین رئیس جمهور آفریقایی-آمریکایی ما اتفاق افتاد. اختلال عملکرد و خشونتی که ما تجربه می کنیم عمدتاً تلاشی است برای حفظ چشم انداز آمریکای سفید مسیحی که در شرف ظهور است.

تمایل به آشوب های چهارشنبه گذشته [il giorno dell’assalto al Parlamento] اعتقاد به تئوری های توطئه گرانه اسراف و عدم تمایل آنها برای پذیرش نتایج انتخابات اساساً از یک ریشه است: نیاز مبرم برخی از مسیحیان سفیدپوست به تمایل به داشتن کشوری که در مرحله ایجاد “تکثر” است.

همانطور که بسیاری به درستی خاطرنشان می کنند ، بی توجهی خشونت آمیز به حاکمیت قانون که شاهد آن هستیم ، بهترین نیست. اما اگر می خواهیم ملت خود را شفا دهیم ، باید بپذیریم که این بخش از هویت ما ، حتی امروز ، عنصری نگران کننده از میراث سیاسی و مذهبی آمریکا باقی مانده است. “رابرت پی. جونز ، موسسه تحقیقات عمومی درباره دین در واشنگتن دی سی).

علاوه بر این ، شورای ملی کلیساهای مسیح در ایالات متحده (NCC) ، که 38 کلیسا و اجتماع به نمایندگی از 40 میلیون مسیحی در ایالات متحده را جمع می کند (کاتولیک ها ، پروتستان های تاریخی: جماعت طلبان پروتستان ، متدیست ها ، اسقف اعظم ، اصلاح طلبان و بسیاری از باپتیست ها) ، واقعیت ها را به طور صریح محکوم کرد و خواستار بازگرداندن مشروعیت دموکراتیک شد: “هرج و مرج حاکم است ، سلاح کشیده می شود و دموکراسی ما در محاصره است. این رسوایی ، غیر قابل قبول ، شرم آور است. مأموران اجرای قانون باید تمام تلاش خود را برای برقراری سریع نظم انجام دهند

رئیس جمهورNCCجیم وینکلر ، یک روز پس از حمله به کپیتول هیل ، ریاست جمهوری ترامپ را در نسخه ای خشن آزاد کرد و نوشت: “چهار سال طولانی کاخ سفید ، مشخص شده توسط هرزگی ، نژادپرستی ، بی رحمی ، برتری سفید و بی کفایتی”.

آزمایشی که در انتظار کل مردم آمریکا است بسیار دشوار است. بسیاری از تصاویر شورش ها سیاه پوستان آمریکایی را نشان نمی دهد.

این روزها خیلی ها تولد مارتین لوتر کینگ را به یاد آوردند. اگر هنوز زنده بود 92 ساله می شد.

همانطور که پائولو ناسو ، استاد جامعه شناسی سیاسی و یک متخصص عمیق روح دینی آمریکایی ، گفت: “رویای کینگ در مورد یک جامعه محبوب ، جامعه ای که در عشق آشتی کرده باشد ، به یک کابوس تبدیل شده است.”

برچسب:

پایتخت ، کلیسای کاتولیک ، کلیساهای پروتستان ، مسیحیت ، دونالد ترامپ ، مارتین لوتر کینگ جونیور

گربه:

آمریکا ، دین

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *