[ad_1]

زکی ، طبق رسانه های مصری ، 45 روز بازداشت دیگر تصمیم گرفتم

روزنامه های مصری “کمتر از دو ساعت پس از پایان دادرسی” در مصر درباره آزادی پاتریک زکی ، خبر را مبنی بر تمدید بازداشت پاتریک به مدت 45 روز آغاز کردند ، اما وکلای پاتریک هنوز به طور رسمی از این تصمیم مطلع نشده اند. “بنابراین ، صفحه فیس بوک پاتریک لیبرو ، که بسیار مراقب پرونده دانشجوی جوان مصری از دانشگاه بولونیا است ، در زندان در 6 فوریه سال 2020.

این نشریه در پایان نوشت: “تا فردا ، ما باید بدانیم كه آیا این روزنامه صحت آن را قبل از وكلاى پاتریک می دانسته است یا خیر. ما همچنان امیدواریم که این خبر دیوانه صحت نداشته باشد و پاتریک بیش از یک سال در بازداشت نماند.” .

زکی: همه چیز متوقف می شود

امروز جلسه دادرسی در مورد تمدید بازداشت پاتریک جورج زکی در قاهره برگزار شد. این دانشجوی مصری از آگوست 2019 در ایتالیا و ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه بولونیا تقریباً یک سال پیش در بازگشت به وطن خود دستگیر شد. پیش بینی می شود فردا حکم زندان وی صادر شود ، در حالی که احزاب سیاسی ، نهادهای اروپایی ، سازمان های بین المللی حقوق بشر و NGO ها خواستار آزادی وی هستند. در زیر مراحل اصلی داستان آورده شده است.

– 7 فوریه 2020 – بازداشت زکی آغاز می شود. این دستگیری هنگامی انجام شد که مرد جوان در بازگشت به کشورش در فرودگاه قاهره فرود آمد. این مرد جوان ، مدیر سابق مبارزات انتخاباتی خالد علی ، مخالف رئیس السیسی ، برای تعطیلاتی کوتاه در شهر خود منصوره به مصر بازگشته بود.

– 8 فوریه 2020 – به گفته وکلای وی ، زکی به “انتشار اخبار دروغ ، ترویج تروریسم و ​​انتشار اظهاراتی که صلح اجتماعی را نقض می کنند” متهم شده است. این دستگیری در اجرای دستور بازداشت صادر شده در 23 سپتامبر 2019 صورت گرفت و اولین بازداشت 15 روزه برای وی صادر شد.

– 11 فوریه 2020: به گفته وکیل وی ، به نقل از عفو بین الملل ، زکی در طول کل بازجویی 17 ساعته در فرودگاه و سپس در مکانی که توسط آن کشف نشده بود ، توسط کارمندان آژانس امنیت ملی (NSA) چشم بسته و دست بسته شد. NSA در منصورا. از این دانشجو در مورد کارش در زمینه حقوق بشر و هدف از اقامت در ایتالیا سال شد. به گفته این وکیل ، وی بارها مورد تهدید قرار گرفت ، از ناحیه شکم ، کمر مورد اصابت قرار گرفت و با برق گرفتگی شکنجه شد. خانواده مصاحبه شده توسط Repubblica تصور می کنند که مرد جوان برای اطلاعات در مورد پرونده Giulio Regeni متوقف شده است.

– 13 فوریه 2020: سازمان غیردولتی اِیپر گزارش می دهد که مرد جوان از ایستگاه پلیس در منصورا ، زادگاهش ، به مرکز پلیس تالکا منتقل شده است. خانواده و یكی از همكاران وی موفق شدند برای “مدت كوتاهی” وی را در اواخر بعد از ظهر در ایستگاه پلیس تلكه ملاقات كنند ، جایی كه – EIPR می نویسد – “وی با شرایط مطلوب تر نسبت به مرحله اول بازداشت شد ، اما وی در ملاقات بسیار کوتاه – کمتر از یک دقیقه به طول انجامید – که با او بدرفتاری نکرده و به هیچ وجه به محل نگهداری جدیدش هدایت نشده است. “

– 5 مارس 2020 – زکی برای سومین بار منتقل می شود. وی از منصوره ، زادگاهش ، به زندانی در قاهره ، تورات ، در حومه شهر منتقل شد که به دلیل ازدحام جمعیت و شرایط نامطلوب شهرت دارد. وکیل وی هدی نصرالا افزود ، پلیس خود را به اطلاع نزدیکان وی که از وی در بازداشتگاه منصورا بازدید کرده و به او گفتند که مرد جوان به قاهره منتقل شده محدود کرد.

– 26 ژوئیه 2020: پستی توسط پاتریک لیبرو ، صفحه ای در فیس بوک که توسط فعالان متقاضی آزادی وی ایجاد شده است ، اعلام می کند که برای اولین بار از 7 مارس ، پاتریک زکی برای صدور حکم مجازات زندان در مقابل قاضی حاضر می شود. 24 ساعت بعد.

– 27 ژوئیه 2020 – قضات مصری بازداشت پیشگیرانه پاتریک زکی را به مدت 45 روز تمدید کردند. لوئیجی دی مایو ، وزیر امور خارجه ایتالیا خواستار آزادی وی شد: “سفیر ما در مصر به اقدامات آگاهی بخشی در مقامات ذیصلاح ادامه می دهد و خواستار آزادی پاتریک زاکی به دلایل بشردوستانه است.”

– 7 اکتبر 2020: طبق دادگاه غیر دولتی Eipr ، دادگاه در مورد تجدید تصمیم جدید تصمیم می گیرد: دانش آموز مصری باید حداقل 45 روز دیگر در زندان مصر بماند.

– 20 نوامبر 2020 ، سه بازداشت اعضای سازمان غیردولتی مصر “ابتکار مصر برای حقوق شخصی” (Eipr) ، که زکی با آنها همکاری می کند ، در چهار روز ثبت شد. عملی که به عنوان “شکار انسانی” واقعی تعریف شده است. این محمد بشیر ، مدیر اداری ایپر است که در خانه اش در قاهره دستگیر شد. کریم انارا ، رئیس دادگستری کیفری که در تعطیلات در دهاب دستگیر شد ، و عبدالرازک ، مدیرکل سازمان غیردولتی ، توسط نیروهای امنیتی از خانه خود در قاهره ربوده شدند. سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر ، Revina Shamdasani گفت: “یک تحول بسیار نگران کننده که آسیب پذیری شدید جامعه مدنی در مصر را برجسته می کند.

– 12 دسامبر 2020 – “من هنوز هم مشکل کمر دارم و به تسکین درد و محصولات قوی نیاز دارم تا بتوانم بهتر بخوابم. از آخرین شنوایی تاکنون وضعیت روحی من خیلی خوب نبوده است. من از دست دادم بدون اینکه کسی دلیل همه اینها را بداند. “فرازهایی از یکی از دو نامه نمایشی که پاتریک زکی از زندان تورات در مصر برای خانواده اش ارسال کرده است ، در صفحه فیس بوک پاتریک لیبرو منتشر شده است. نامه ها مربوط به 22 است نوامبر و 12 دسامبر ، اما با هم تحویل داده شدند.

– 11 ژانویه 2021: پاتریک زکی شهروند افتخاری بولونیا شد ، تصمیم شورای شهر به ریاست سینکادو مرولا با رأی وحدت رویه تصمیم گرفت.

– 16 ژانویه 2021: زکی از دوست دخترش در زندان ملاقات می کند. این موضوع توسط سایت فیس بوک “پاتریک لیبرو” اعلام شد ، و توضیح داد که در طول بازدید ، پاتریک گفت که “بسیار هیجان زده و بسیار سپاسگزار” برای شناسایی است ، و اضافه کرد که او نمی تواند صبر کند تا به بولونیا و دانشگاه خود برگردد.

– 19 ژانویه 2021: “پس از 48 ساعت انتظار بی رحمانه ، نتیجه دادرسی روز یکشنبه رسید: 15 روز بازداشت پیشگیرانه دیگر برای پاتریک زکی.” اعلام خبر به تعویق انداختن جدید توسط ریکاردو نوری سخنگوی سازمان عفو ​​بین الملل در توییتر اعلام شد.

– 1 فوریه 2021: جلسه دادرسی صریح درباره تجدید دستگیری پاتریک زکی پایان یافت. این را سازمان عفو ​​بین الملل اعلام کرد. این حکم احتمالاً فردا اعلام می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *