[ad_1]

چهار روز پس از افتتاح رسمی جو بایدن، دولتی به ریاست آن دونالد ترامپ آخرین شلیک را به داخل انداخت چین. پس از معاشقه با تایوان ، خشمگین شدن از پکن ، ایالات متحده بازگشت تا در مورد آن صحبت کند.منشا ویروس کرونا. وزارت امور خارجه ایالات متحده گزارش را منتشر کنید با عنوان نشان: صفحه واقعیت: فعالیت های موسسه ویروس شناسی ووهان. حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) “برای بیش از یک سال” آغاز به کار کرد ، گزارشی که در ایالات متحده ویرایش شد به طور سیستماتیک از تحقیق شفاف و دقیق در مورد ریشه های بیماری همه گیر Covid-19 جلوگیری کرد ، در عوض تصمیم گرفت منابع زیادی را به تقلب و اطلاعات غلط اختصاص دهد.

با توجه به ادعاهای معمول ، که اکنون در حال خسته شدن است ، توسط همکار رد شده و به دلیل فقدان عینی شواهد محکوم نشده است ، بخشی از سند وجود دارد که شایسته توجه ویژه است. این یکی است که در آن محققان موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) ، آزمایشگاه بدنام ووهان ، اولین مرکز شناخته شده همه گیری. دولت ایالات متحده ادعا می کند (اصطلاح دقیق “دلیل برای باور وجود دارد”) که چندین دانشمند از WIV افراد بیمار قبلاً در پاییز سال 2019 ، یعنی قبل از اولین مورد شیوع یک بیماری همه گیر. با این حال ، دشوار است که با اطمینان درباره Covid صحبت کنید ، با توجه به اینکه بیماری آنها علائمی را ایجاد می کند که با هر دو سازگار باشد SARS-CoV-2 نسبت به بیماری های کلاسیک فصلی. علاوه بر این ، هیچ دلیل محکمی برای اثبات چنین ادعایی روی میز وجود ندارد.

آزمایشگاه ووهان

موضوعی که ایالات متحده قصد دارد توجه خود را به آن معطوف کند ، به صحت اظهارات شی جنلی ، محقق ارشد این موسسه مربوط می شود. ویروس شناس معروف چینی – همچنین با نام مستعار زن خفاش شناخته می شود – وی اظهار داشت که در پاییز 2019 هیچ کس در آزمایشگاه قرارداد امضا نکرده است عفونت ها از هر نوع به عبارت دیگر ، هیچ عضوی از این مرکز به ویروسی شبیه ویروس کرونا ویروس جدید (یا نزدیکترین بستگان آن) آلوده نخواهد شد. ایالات متحده در عوض ، آنها ادعا می کنند که برخی از محققان WIV علائم مشکوکی را نشان داده اند.

برای بدتر کردن شرایط ، مقاله نقل قول می کند قبلی توسط سارس: “عفونت های تصادفی در آزمایشگاه ها (نسخه چینی) باعث شیوع ویروس های زیادی در چین و سایر مناطق شده است ، از جمله شیوع SARS در سال 2004.” رفع شک و تردید غیرممکن است ، زیرا “ح.ک.چ از روزنامه نگاران مستقل ، محققان و مقامات بهداشت جهانی از مصاحبه با محققان WIV ، از جمله کسانی که در پاییز 2019 بیمار شدند ، جلوگیری کرده است.” انتشار گزارش ، از جمله ، همزمان با مأموریت انجام شدسازمان بهداشت جهانی (WHO) در چین. ایالات متحده با بهره گیری از حضور بیش از دیوار یک گروه کاری از متخصصان بین المللی ، اصرار داشت که “هر تحقیق معتبری در مورد منشا ویروس” شامل “مصاحبه با این محققان و گزارش کامل بیماری های قبلی گزارش نشده” است.

بین آزمایش ها و سلاح های بیولوژیکی

این بار ایالات متحده با نوشتن فرضیه های بسیار دشوار سیاه و سفید فراتر رفت. اول از همه ، لازم به ذکر است که “حداقل از سال 2016 ، محققان WIV انجام داده اند آزمایش از جمله RaTG13 ، ویروس کرونا ویروس خفاش که در ژانویه سال 2020 توسط این موسسه به عنوان نزدیکترین نمونه خود به Sars-CoV-2 شناخته شد (مشابه 96.2٪). وزارت امور خارجه آمریكا سپس به چگونگی تبدیل شدن آزمایشگاه ووهان به سنگ بنای اپیدمی سارس در سال 2003 اشاره كرد. مطالعات بین المللی در ویروس های کرونا. از آن به بعد ، WIV حیواناتی مانند موش ، خفاش است پنگولین ها. با تلفیق این نکات – اما ، بدون نشان دادن شواهد علمی ، تکرار می کنیم – واشنگتن کاملاً صریحاً بیان می کند که منشا of بیماری همه گیر Covid-19 ممکن است به نوعی با آزمایشگاه مرتبط باشد.

برای یک آزمایش اشتباه؟ نه فقط. روزنامه همچنین در مورد صحبت می کند سلاح های بیولوژیکی (“برای سالهای زیادی ، ایالات متحده علناً در مورد کار گذشته چین در مورد سلاح های بیولوژیکی ابراز نگرانی کرده است ، که پکن نه آن را مستند کرده است و نه آن را به طور قطعی حذف کرده است”) و ادعای ارتباط بین WIVhan WIV وارتش چین. به گفته کاخ سفید ، این موسسه “اگرچه خود را به عنوان یک نهاد غیرنظامی معرفی می کند” حداقل از سال 2017 به نمایندگی از ارتش چین “در نشریات و پروژه های مخفی با ارتش چین همکاری می کند” و به آزمایش حیوانات آزمایشگاهی می پردازد. ” کنایات واشنگتن بیش از هر زمان دیگری گزنده است. و با وجود این ، علی رغم حدس و گمان ها ، “دولت ایالات متحده دقیقاً نمی داند ویروس Covid-19 از کجا ، چه زمانی و چگونه به انسان منتقل شده است. ما مشخص نکردیم که آیا این اپیدمی از طریق تماس با حیوانات آلوده آغاز شده است یا نتیجه تصادف در آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.