[ad_1]

اولین دموکراسی جهان در حال فروپاشی است. دیشب، دسته ای از تندروها به کپیتول هیل حمله کردندجایی که جمهوری خواهان و دموکرات ها برای تصویب نامزدی جو بایدن برای ریاست ایالات متحده دیدار کردند ، مطابق با نتیجه انتخابات نوامبر گذشته.

انحطاط “آمریکای جنوبی” ، آغشته به سنتی ترین نمادگرایی در یک نوار ستاره ای ، از جمله کلاه های شمانی و پرچم های کنفدراسیون. در ردیف اول پسران مغرور و بوگالو، بیانگر راست افراطی آمریکایی ، در رژه کارناوال – همراه با کشته و زخمی – که ساعت ها نگاه جهانیان را به واشنگتن معطوف داشت.

همانطور که مشخص است هدف این بوده است جلوگیری از تصویب حکم انتخاباتی، مطابق با درخواست اسلحه دونالد ترامپ ، سپس تحت فشار پایگاه جمهوری خواهان مجبور به عقب نشینی شد. اما بسیار دیر بود.

مارپیچی از خشونت ، این ، وال استریت بسیار نادیده گرفته شدبا ادامه آتش سوزی های پوپولیستی در قلب نهادهای آمریکایی ، سرمایه گذاران همچنان به قمار می پردازند. شاخص داو جونز در تمام سابقه خود – 31،000 واحد – تجدید نظر کرد و S & P500 ، که ضربان قلب یک سبد از پانصد شرکت برتر ایالات متحده را از نظر سرمایه بازار اندازه گیری می کند ، نیز به قلمرو مثبت منتقل شد.

عملکرد تا حدودی شگفت آور است ، اما مطابق با ماهیت بازارهای مالی است که احساسات آنها مطابقت دارد آنها به طور سنتی به شرایط اقتصادی مورد انتظار بستگی دارند: جزئیات.

واشنگتن در هرج و مرج است ، اما وال استریت به آینده چشم دوخته است

با نگاهی به گذشته ، وال استریت قبلاً در طول موج اول همه گیری ، مقاومت قابل ستایش نشان داده بود: در حالی که اقتصاد واقعی با اقدامات محدود کننده و محرک های مالی در آغاز و در واقع ، بازارهای سهام – به استثنای فروش موقت – از مارس – ذوب شد. آنها همچنان یک فصل دیگر از گاو نر را تجربه کردند، به عنوان بخش فناوری بازار سهام آمریکا حتی از یک رالی منحصر به فرد استقبال می کند.

در آن صورت ، بیش از همه چیز بود مداخله به موقع بانکهای مرکزی برای جلوگیری از برداشت سرمایه گذاران ، مانند سیاست Qe و نرخ بهره در مورد نرخ بهره ، که در نهایت اشتیاق تقریباً نامناسب را در بازارهای مالی ایجاد می کند.

اما این بار برای آرامش روحیه بازارها به هیچ عامل خارجی احتیاج نیست، فقط به این دلیل که روحیه اخیر در زمان حمله کنگره نسبتاً سرد باقی مانده است: زمان کنونی ابعاد زمانی چندان محبوبی در سالن های مالی نیست.

بلکه آینده همان چیزی است که ما را نگران می کند و از این نظر نتیجه از قبل مشخص است: ایالات متحده در دست جو بایدن است، که شب گذشته اولین سخنرانی واقعی خود را به ملت ایراد کرد – در حالی که معترضان هنوز در اتاق های مقدس دولت ایالات متحده پرچم های خود را به اهتزاز در می آوردند. نشانه ای از امید برای وال استریت.

شاخص های داو جونز و S&P 500 ، که سلامت ستاره ها و گروه های مالی را اندازه گیری می کنند ، به جلو صعود کرده اند ، همچنین از تصویب مجلس سنا توسط دموکرات ها مصون مانده اند ، که می تواند منجر شود – به لطف کنترل حزب الاغ بر همه نهادهای مهم ایالات متحده – در افزایش مالیات مورد حمایت جو بایدن.

در واقع ، وال استریت ، در یک موج خوش بینی غیرقابل پیش بینی ، تصمیم گرفت که با موج آبی که دو ماه پیش منحرف شده بود ، خودش را تضعیف نکند. علاوه بر این ، با نتیجه رای گیری در جورجیا ، نه تنها خطر اقدامات اصلاحی در سیستم مالیاتی ایالات متحده وجود دارد ، بلکه همچنین امکان مشوق های مالی جدید. برای ادامه کار بازارها کافی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *