[ad_1]

جهان

URL کوتاه

پس از توقف کوتاه مدت شبکه اجتماعی ، توئیتر به رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هشدار داد که اگر از نقض قوانین سیستم عامل دست بردارد ، برای همیشه ممنوع خواهد شد. چند روز بعد ، توییتر سرانجام رئیس جمهور مستعفی را ممنوع کرد.

جک دورسی ، مدیر عامل توییتر چهارشنبه شب به سکوی رسانه های اجتماعی خود رفت تا در پاسخ به ممنوعیت بحث برانگیز حساب شخصی ترامپ ، موضوعی طولانی ارسال کند.

دورسی گفت: “من جشن نمی گیرم و افتخار نمی کنم که مجبورمrealDonaldTrump را از توییتر یا نحوه رسیدن به اینجا ممنوع کنم.” “پس از اخطار واضح مبنی بر اینکه این اقدام را انجام خواهیم داد ، با بهترین اطلاعاتی که بر اساس تهدیدهای امنیتی فیزیکی چه در توییتر و چه در خارج از آن در اختیار داشتیم ، تصمیم گرفتیم.”

مدیر عامل توییتر تأکید کرد که موافقت کرده است با تصمیم، زیرا این سکوی “باید با یک شرایط خارق العاده و ناپایدار روبرو می شد که ما را مجبور می کند تمام اقدامات خود را بر روی ایمنی عمومی متمرکز کنیم”.

وی گفت: “صدمه ای که در واقع ناشی از گفتار آنلاین است ، به وضوح واقعی است و بیش از هر چیز انگیزه سیاست و اجرای ما است.”

در همان زمان ، وی خاطرنشان کرد که “عواقب واقعی و قابل توجهی” در ممنوعیت حساب کاربری وجود دارد ، به خصوص حساب کاربری با بیش از 88 میلیون دنبال کننده ، و خاطرنشان کرد که به اعتقاد وی این اقدام یک پیشینه “خطرناک” است.

دورسی اذعان کرد که این شرکت باید “ناسازگاری ها را به طور انتقادی بررسی کند و سیاست های ما را اجرا کند” ، “بررسی می کند که چگونه خدمات ما می تواند حواس پرتی و آسیب را تحریک کند” و “شفافیت بیشتر در عملیات تعدیل ما” را فراهم می کند. اینترنت “.

به گفته مدیرعامل توئیتر ، پلتفرم آن تلاش خواهد کرد تا حدی با “تأمین بودجه ابتکاری در مورد استاندارد باز غیرمتمرکز برای رسانه های اجتماعی” به این اهداف برسد.

وی گفت: “هدف ما مشتری بودن این استاندارد برای سطح گفتگوی عمومی در اینترنت است. ما آن راbluesky می نامیم.”

اظهارات دورسی حدود یک ساعت پس از بازگشت غیررسمی رئیس جمهور آمریکا به توییتر از طریق فیلم منتشر شده در حساب رسمی کاخ سفید صورت گرفت.

ترامپ که صحبت از یکسری مسائل بود ، وقت گذاشت و پیشنهاد کرد که شرکت های فناوری و سیستم عامل های آنها “حمله بی سابقه ای به آزادی بیان” را انجام می دهند.

ترامپ در ویدئویی از کاخ سفید گفت: “تلاش برای سانسور ، تخریب و لیست سیاه همشهریان ما اشتباه و خطرناک است.” “آنچه اکنون به آن نیاز داریم گوش دادن است ، نه بستن دهان.”

سقوط سهام در توییتر

سهام توییتر در بورس اوراق بهادار نیویورک آنها بی ارزش شدند با 10.7٪ ، پس از کسوف کردن حساب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، به 45.97 دلار رسید. در سهام شرکت قبل از بازار آنها ثبت نام کرده بودند یک قطره بیش از 8٪

اتهامات عنوان شده علیه ترامپ

روز چهارشنبه ، مجلس نمایندگان ایالات متحده برای دومین بار به اتهامات علیه رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده رای داد ، بعد از اینکه او را متهم کرد “تحریک قیام”. این کیفرخواست به سخنرانی رئیس جمهور در 6 ژانویه در حضور هواداران قبل از حمله به پایتخت ایالات متحده آمریکا در اواخر روز مرتبط است که منجر به پنج کشته و خسارت گسترده و خرابکاری شد.

ترامپ با اشاره به اینکه از طرفداران خود خواسته است از رفتارهای خشونت آمیز خودداری کنند ، این ادعاها را “تقلب” رد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *