[ad_1]

شبح یکی انتشار مجدد Euromaidan در سس بلاروس رد شده است و همینطور باشد ولادیمیر پوتین که الكساندر لوكاشنكو می تواند با آرامش آه بکشد: بلاروس امن است و همچنان بخشی جدایی ناپذیر از هزاره جهان روسیه خواهد بود (جهان روسی) درست است: تظاهرکنندگان هرگز به طور کامل میدان ها را رها نکردند – و در مینسک نیز در سکوت رسانه ها به اعتراض ادامه می دهند – اما ناخشنودی کنترل شد و به دلیل ترکیبی از عوامل ، آستانه خطر کاهش یافت ، یعنی استحکام سیستم سرکوب و امنیت ، ورود زمستان ، پرواز رهبران مخالف به خارج از کشور ، در درجه اول سوتلانا تیخانوفسکایا، و خنثی سازی روح اصلی جنبش ها ، به عنوان اسقف اعظم Tadeusz Kondrusiewicz.

سیستم لوكاشنكو حداقل در حال حاضر در برابر موج شوك مقاومت كرده است ، اما بدون حمایت نامحسوس و فعلی كرملین امكان پذیر نبود. بلاروس نیستاوکراین، به همین دلیل است که تلاش یورومیدان نتیجه نمی دهد و به همین دلیل ، به ریاست تیخانوفسکایا، (با ناموفق) سعی در ایجاد کانال گفتگو با پوتین ، ارائه ضمانت در ازای چراغ سبز تغییر رژیم داشت.

خواستگاری ناموفق بود: تصویر Tikhanovskaya هنگام فرار به ویلنیوس به طور جبران ناپذیری آسیب دید ، از آنجا تور اتحادیه اروپا آغاز شد، و کرملین تصمیم گرفت لوکاشنکو ضعیف ، غیر قابل اعتماد و در عین حال مفید را زنده نگه دارد. با این حال ، خسارت وارد شده و غیرقابل جبران است: این واژگونی به اصطلاح نخواهد بود آخرین دیکتاتور اروپا از E40 ، ابتکار سه دریا است متنوع سازی انرژی “بدون فراموش کردن.” دستگیری چشمگیر سربازان گروه واگنر – برای متقاعد کردن پوتین به مهربانی متحد (سابق) ، که معلوم شد یک مأمور مضاعف بی تجربه است و آینده اش مهر و موم شده است.

قانون اساسی جدید ، رئیس جمهور جدید؟

از نیمه دوم ماه اوت ، لوكاشنكو پیشنهاد تغییر قانون اساسی را داده است برای پاسخگویی به نیازهای مدرنیزاسیون و دموکراتیزه کردن که جامعه طی 20 سال گذشته کاملاً تغییر یافته است. آنچه حداقل در ابتدا می توان به تلاش های رئیس جمهور برای آرامش روح تظاهرکنندگان در طول زمان تعبیر کرد ، در قالب وعده های واقعی است.

رویداد آب بدون شک اجلاس سوچی در 27 سپتامبر بود. این روز ، لوکاشنکو حداکثر یک میلیارد و پانصد میلیون دلار وام دریافت کرد و پوتین کنترل فرآیند انتقال را به رهن گرفته است ، این امر نشان می دهد این واقعیت است که از آن زمان ، اظهارات رئیس جمهور بلاروس در مورد تمایل به اصلاح قانون اساسی بر تعداد دفعات و ثبات آن افزایش یافته است. با این حال ، این اظهارات با اقدامات مشخص دنبال نشد و بنابراین کرملین فشار خود را بر مینسک افزایش داد.

در 26 نوامبر ، دو ماه پس از بازی دو جانبه در سوچی ، سرگئی لاوروف در پایتخت بلاروس فرود آمد برای یادآوری پیمان خاموش نشدنی که با پوتین در ازای نجات دستور لوکاشنکو به لوکاشنکو یادآوری کرد. خود لاوروف ، مطبوعات ، در مورد اهمیت شروع روند اصلاح قانون اساسی برای تثبیت اوضاع صحبت کردند.

لحظه تغییر مورد انتظار هر دو کرملین و بلاروسی ممکن است به زودی فرا برسد. لوکاشنکو ، اخیراً خبرگزاری خبر داده است RIA Novosti، مایل است روند نوشتن قانون اساسی جدید را تا پایان سال 2021 به پایان برساند و سپس آن را به خواست مردم تحویل دهد. تاریخ همه پرسی را می توان ماه آینده ، طی جلسه دو روزه کنگره ملی (11 تا 12 فوریه) اعلام کرد.

آینده لوکاشنکو

دلیل تغییر پذیری لوکاشنکو – که گاهی اوقات برای ترک ریاست جمهوری بر اساس نتیجه همه پرسی آزاد است ، در موارد دیگر ظاهراً در اراده خود برای استعفا فقط از طریق انتخابات جدید قاطع است – این نیست که او خودش تصمیم می گیرد. کرملین است. مناسبات فرصت طلبانه با روسیه فصلی از معاملات دوگانه را که دقیقاً یک سال به طول انجامید لغو نکرد ، با ورود جان بولتون به مینسک در آگوست 2019 آغاز شد. و فقط در اوت سال 2020 به دلیل شورش های پس از انتخابات خاتمه یافت ، که هزینه های خروج و غرق شدن رویای ایجاد یک سلسله برای لوکاشنکو است.

ابلاغ قانون اساسی جدید بازگشت مقدماتی به صندوق های رای است ، که شاید توسط یک دولت انتقالی هدایت شود ، که بر اساس انتظارات کرملین ، می تواند و باید پیروزی یک قدرت حزبی را که قادر به ارائه تضمین های ثبات جهانی است ، تحریم کند. روسی و پیش بینی در سیاست خارجی. تیخانوسکایا به سختی می تواند چهره ای باشد که مسکو به دنبال آن است – همچنین به این دلیل که در کانال های تلگرامی مرتبط با او ، در درجه اول محبوب بعدی، به منفورترین فرد در کرملین قابل مشاهده است ، الکسی ناوالنی – بنابراین تشکیل یک حزب جدید یا ورود نمی تواند منتفی باشد سیاستمداران طرفدار روسیه (و کاریزماتیک) در مسابقه ارث.

برای مسکو ، حذف سیاسی لوکاشنکو ضروری است ، زیرا به حل قسمت قابل توجهی از مشکلات مربوط به پرونده بلاروس کمک خواهد کرد ، و به همان اندازه مهم است که انتقال قدرت به کنترل از راه دور ، همانطور که دولت بایدن انجام می دهد حاضر و آماده استفاده از فرصت.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *