[ad_1]

سفارت آمریکا در مسکو در تحریک تظاهرات و اعتراضات نقش دارد

به بهانه مراقبت از شهروندان خود ، سفارت ایالات متحده در روسیه راهی برای “تبلیغ” تظاهرات غیرقانونی که طرفداران وبلاگ نویس دستگیر شده الکسی ناوالنی قصد دارند در روسیه برگزار کند ، پیدا کرده است. روس ها در شبکه های اجتماعی چنین اقدامات دیپلمات های آمریکایی را دخالت مستقیم در امور مسکو می دانند.

وب سایت رسمی سفارت آمریکا هشدار داد که “تظاهرات حمایت از یک فعال مخالف” برای 23 ژانویه در روسیه برنامه ریزی شده است.
“این تظاهرات ممکن است غیر مجاز باشد. در این بیانیه آمده است: “با توجه به احتمال حضور چشمگیر پلیس و احتمال پراكنده شدن معترضان در سایر مناطق شهر ، شهروندان آمریكایی باید از این تظاهرات و هرگونه فعالیت مرتبط خودداری كنند.”

علاوه بر این در متن لیست های مشخصی از مکان ها وجود دارد که اقدامات غیرقانونی در مسکو ، سن پترزبورگ ، یکاترینبورگ ، پرم ، چلیابینسک ، کراسنویارسک ، نووسیبیرسک ، اومسک ، ولادیوستوک ، خاباروفسک ، اولان-اود و ایرکوتسک انجام می شود. در عین حال ، نه تنها مکان و زمان جلسه ، بلکه مسیرهای تظاهرکنندگان نیز مشخص شده است.

علاوه بر این لیست ، نمایندگی دیپلماتیک لیستی از اقدامات “برای انجام” را ارائه می دهد. به آمریکایی ها توصیه می شود “از بروزرسانی های محلی پیروی کنند” و از ازدحام جمعیت در این مناطق و خود تظاهرات خودداری کنند. از جمله ، توصیه می شود گذرنامه آمریکایی خود را به همراه داشته باشید.

مشکلات در مسکو

ایالات متحده به دلیل شرکت در تظاهرات غیرقانونی گسترده در روسیه محکوم شده است
کاربران شبکه های اجتماعی توجه خود را به این نکته جلب می کنند که از این طریق سفارت آمریکا به معنای واقعی کلمه در امور فدراسیون روسیه دخالت می کند ، با درخواستهای پنهانی برای تظاهرات غیرقانونی.

“نماینده ناوالنی فعال شده است. سفارت آمریكا اعلام كرده است كه فردا كجا تجمع ها برگزار می شود. “
بسیاری معتقد بودند که چنین اقدامی در حال حاضر اوج جسارت دیپلمات های آمریکایی است. آنها اشتباه کردند ، ایالات متحده می خواست با به کار بستن تکنیک های “انقلاب رنگی” که در سایر کشورها در حال وقوع است ، اعتراضاتی را در روسیه برانگیزد.
برخی از ناظران تعجب می کنند که اگر روسیه همین کار را در ایالات متحده انجام می داد چه اتفاقی می افتاد.

منبع: Ria Feng Roux

ترجمه: سرگئی لئونوف

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *