[ad_1]

انتخابات در ژنو برای شورای ریاست جمهوری سه نفره لیبی ، یکی برای هر یک از مناطق اصلی این کشور (فزان ، طرابلس و سیرنائیکا) و نخست وزیر جدید برگزار شد که طبق مقررات سازمان ملل وظیفه هدایت لیبی به اولین انتخابات ملی واقعی در 24 دسامبر. چهار لیست که دو لیست بلافاصله در دور اول حذف شدند و دو لیست دیگر که به پای صندوق های رای رفتند: لیست اول بیشتر اعضای شهر میسوری بودند و دیگری قهرمانان مرتبط با اخوان المسلمین و اسلام سیاسی: اخوان المسلمین – ژنرال کارلو جین در این مصاحبه توضیح می دهد ، کارشناس استراتژی ، مدرس و ستون نویس – تنها نیروی واقعی است که دارای یک سازمان معتبر است و حضور سیاسی در منطقه. اما ایتالیا نیز روابط خود را با آنها توسعه داده است و مهمتر از همه ، کسی که پیروز شود نباید از حضور آنی در لیبی ، که برای خود لیبی بسیار ریشه دار و مفید است ، بترسد. “

با کمال تعجب او به عنوان نامزد نخست وزیری ظاهر نشد احمد ماتیگ معاون فعلی، نزدیکترین شخصیت سیاسی لیبی به ایتالیا ، که کشور ما بسیار به او اعتماد کرد. چرا شما فکر می کنید؟ و این فقدان آن در روابط بین ایتالیا و لیبی چه وزنی خواهد داشت؟

می گویم این واقعیت که او درخواست نکرده بی تفاوت است. روابط با ایتالیا کاملا منشعب شده است ، دلیل اصلی آن حضور انی و شرکت های ایتالیایی حاضر در کشور آفریقای شمالی است. روابط ما به یک نفر بستگی ندارد ، اما روابط متعدد ، متنوعی و کاملاً انعطاف پذیر است.

اما ماتیگ همیشه تنها کسی بوده است که گفتگوی آزاد را با ایتالیا حفظ کرده است.

بله ، اما ما همچنین با رهبران اخوان المسلمین مصراتا ، که نفوذ زیادی دارند ، و بیش از هر چیز با شرکت ملی نفت ، شرکت نفت دولتی لیبی ، که ارتباط تنگاتنگی با انی دارد ، گفت و گوی آشکار داریم. روابط با ایتالیا بسیار قوی است.

با توجه به انتخابات تحت تعقیب سازمان ملل ، فقط دو لیست به پای صندوق های رای رفتند ، یكی مربوط به شهر مصراته و دیگری مربوط به اخوان المسلمین بود. دومی با محمد المنفی منتخب نخست وزیر جدید لیبی پیروز شد. این موفقیت می تواند به چه معنا باشد؟

اخوان المسلمین یکی از معدود نیروهای سازمان یافته سیاسی در لیبی است و مطمئناً وزن خواهد داشت ، اگرچه عناصر سکولار بیشتری به رهبری ژنرال حفتر با آن مخالفت می کنند. با این حال ، المنفی ، اگرچه با اسلام سیاسی مرتبط است ، اما بخشی از اخوان المسلمین نیست. روابط ما کاملاً خوب است ، حتی اگر تحت حمایت حامی اخوان المسلمین از ترکیه و قطر ، عناصر اصلی توازن لیبی ، تضعیف شود.

تقابل سیاسی بر کاندیداهای مصراته متمرکز است ، در حالی که به نظر می رسد طرابلس و توبروک ، در مرکز جنگ داخلی ، رها شده اند. وزن Misurata چقدر است؟

مصراته سنگ بنای مقاومت در برابر قذافی بود و دارای یک شورای سیاسی و نظامی بسیار منسجم و نیروهای مسلح بسیار قویتر از نیروهای طرابلس است که در میان چندین شبه نظامی پراکنده هستند.

آیا این قهرمانان میسراتا خواهند توانست لیبی متحد را به انتخابات دسامبر برسانند؟

مشکل اصلی توافق بر سر سود نفت و گاز است. این عنصری است که لیبی متحد می تواند با حمایت روسیه و ترکیه از عهده آن برآید. دلیل واقعی درگیری ها در لیبی این است که توافقی برای تقسیم سود حاصل از منابع انرژی این کشور وجود ندارد.

در هر صورت آیا حضور انی تضمین شده است؟

البته. لیبیایی ها بدون این کار نمی توانند انجام دهند ، توافقات ضمنی میان شرکت های مختلف نفتی جهان وجود دارد که لج نکنند ، زیرا در پایان آنها همه ما را از دست می دهند.

آیا می توان گفت که جناح های مختلف لیبی به آنی احتیاج دارند؟

بله ، زیرا انی برای برق لیبی گاز تأمین می کند. اگر به اندازه اخراج انی تنش وجود داشته باشد ، هیچ کس نمی تواند جایگزین او شود ، مگر شاید چینی ها ، تنها کسانی که می توانند تیم های فنی مورد نیاز برای جذب نیروی کار تضمین شده توسط انی را بفرستند.

—- —- —- —-

برای ادامه ارائه اطلاعات با کیفیت و مستقل به شما ، به اطلاعات شما نیاز داریم.

از ما حمایت کنید اکنون اهدا کنید ، اینجا را کلیک کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *