[ad_1]

. (عکس AP)


بیروت – در پی تیراندازی نیروهای امنیتی کرد به معترضان طرفدار دولت در شهری در شمال شرقی کشور ، یک سوری کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. رسانه های دولتی در این باره گزارش دادند. خبرگزاری سانا گزارش داد که نیروهای کرد به سمت معترضان معترض به محاصره محله خود در شهر هاساکا تیراندازی کردند. این منطقه به عنوان میدان امنیتی شناخته می شود و توسط نیروهای دولتی کنترل می شود. ویدئو از این تظاهرات نشان می دهد که ده ها مرد در یک روز بارانی در خیابان جمع می شوند و در حالی که اسلحه به صدا در می آید شعارهایی به نفع رئیس جمهور سوریه بشار اسد می خوانند و اعضای آن پس از آن آتش باز می کنند. این آژانس گفت که این درگیری ها منجر به کشته شدن یکی از اعضای امنیت دولت شد. حساب های مختلف نمی توانند بلافاصله در شهری که هر دو نیروی امنیتی در آن مستقر هستند مستقل باشند.

کردها ، بزرگترین اقلیت قومی سوریه ، از زمان شروع جنگ داخلی در سال 2011 یک محوطه نیمه خودمختار در شمال این کشور ایجاد کرده اند. آنها مشاغل شخصی خود را در منطقه اداره می کنند و بیشتر منابع نفتی این کشور را کنترل می کنند. در هر دو شهر هاساکا و کامیشلی ، آنها با نیروهای دولتی مستقر در مناطق امنیتی ، نزدیک فرودگاه و برخی از محله ها کنترل مشترک دارند. هر دو شهر دارای جمعیت قابل توجهی از کردها هستند. بین دو کشور اغلب تنش وجود دارد ، اما نیروهای کرد حضور و کنترل بیشتری بر سرزمین دارند. در هفته های اخیر ، نیروهای کرد محاصره محوطه دولت حساکا و تا حدودی کامیشلی را محاصره کرده اند. در حساکا ، نیروهای کرد از ورود آرد به مناطق تحت کنترل دولت جلوگیری کردند و هفته گذشته نانوایی ها را مجبور به تعطیلی کردند. همچنین از عبور سوخت و آب از طریق ایست های بازرسی در اطراف محلات جلوگیری شد. در میان تنش ها ، دو کشور مبارزات علیه حامیان مربوطه و اعضای امنیتی خود را آغاز کرده اند.

هیچ اظهار نظری از سوی نیروهای کرد صورت نگرفت. اما مقامات کرد قبلاً گفته بودند که آنها به نیروهای دولتی پاسخ می دهند که محله های تحت سلطه کردها را در شمال غربی استان حلب ، جایی که دولت کنترل می کند ، محاصره و آزار داده اند. نیروهای کرد تحت حمایت ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده قرار دارند ، که با آن با جنگجویان “دولت اسلامی” در سوریه جنگیدند و با یک کارزار نظامی که در سال 2019 پایان یافت ، کنترل ارضی خود را بر مناطق وسیعی از کشور پایان دادند. ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده هنوز هم وجود دارد نیروهای در مناطق تحت کنترل کردها در سوریه. حضور نیروهای آمریکایی منبع تنش دیگری بین نیروهای کرد و دولت است. روسیه که در شمال شرقی سوریه گشت می زند و از حامیان اصلی دولت سوریه است ، پیشنهاد کرده است میان نیروهای کرد و دولت میانجی گری کند. دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس گفته است که نیروهای دولتی ماه ها مناطق کرد نشین در شمال غربی حلب را محاصره کرده و مواد غذایی و تجهیزات پزشکی را ممنوع کرده اند. نیروهای کرد طی 21 روز گذشته با محاصره مناطق دولتی در این دو شهر پاسخ داده اند. رصدخانه گفت که مشخص نیست معترض غیرنظامی است یا عضوی از نیروهای امنیتی دولت است.

لاپرس

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *