[ad_1]

منتشر شده در 28 ژانویه 2021 در 10:32 بعد از ظهر
خاورمیانه سوریه

نمایندگان فرمانداری درعا در جنوب سوریه موافقت کرده اند که سلاح های متعلق به مبارزان مخالف سابق را تحویل دهند ، اما از اخراج گروه های غیرنظامی به شمال سوریه امتناع ورزیدند ، همانطور که دولت دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه خواستار آن شد.

طبق آنچه روزنامه گزارش می دهد العربی الجدیدمذاکرات بین نمایندگان اسد و به اصطلاح کمیته مرکزی درعا عصر 27 ژانویه به پایان رسید ، پس از چند روز تنش که دولت دمشق را در معرض خطر یک عملیات نظامی قرار داد اگر گروه های درعا درخواست های او را نپذیرفتند. و انتقال شهروندان ، عمدتا مبارزان سابق از گروه های مخالف ، به ادلب ، منطقه ای در شمال غربی سوریه که هنوز تحت کنترل گروه های شورشی است.

به گفته فعال محلی محمد الحورانی ، جلسه ای در تاریخ 28 ژانویه پیش بینی می شود ، آخرین مهلت تسلیم احتمالی ، که در آن از مقامات اسد خواسته می شود انتقال ساکنان درعا را لغو یا به تعویق بیندازند. از ترس اینکه این می تواند عواقب منفی برای کل منطقه جنوب داشته باشد. در همین حال ، این فعال گفت ، به نظر می رسد این رژیم در موضع خود استوار است و خواستار جابجایی شش جنگجوی سابق و خانواده های آنها به شمال سوریه است و تهدید به مداخله در مناطق غربی در صورت عدم رعایت این قوانین است.

عملیات احتمالی عمدتا به تافاس ، شهری در حومه دره متمرکز می شود. دلیل اینکه چرا ، در روز 27 ژانویهنیروهای اسد برای اولین بار از سال 2008 برای پرواز احتمالی همزمان با پرواز هواپیماهای جنگی در منطقه ، نیروهای اضافی را به منطقه غربی فرستادند و برای حمله احتمالی آماده شدند. در همان زمان ، ورود نان و آرد به مقصد مردم محلی به ساکنان را ترغیب کند خواسته های دمشق را بپذیرند. در حال حاضر ، سرنوشت درعا هنوز نامشخص به نظر می رسد و جمعیت در انتظار نتیجه نهایی نشست روز پنجشنبه هستند.

منطقه درعا به عنوان مهد انقلاب در سوریه شناخته شده است که از 15 مارس 2011 آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد. به ویژه ، برخی از شورشیان جوان یکی از اولین شعارهای ضد رژیم را بر روی دیوار نوشته بودند ، از جمله “نوبت شماست دکتر” ، اشاره به رئیس جمهور سوریه اسد. توافقنامه آتش بس در داراا ، قنیطره و سویدا به ژوئیه 2017 برمی گردد که ایالات متحده ، روسیه و اردن نیز در آن شرکت داشتند. جنگنده ها و خانواده های محلی پس از هفته ها بمب گذاری شدید ، و در پی توافق تسلیم با رژیم سوریه و روسیه ، منطقه را در جولای 2018 تخلیه کردند.

بر خلاف سایر مناطق اطراف ، که سرانجام به رژیم بازگشتند ، ارتش اسد با تکیه بر متحدان حاضر برای تأمین امنیت استان ، نیروهایی را در منطقه مستقر نکرد. با این حال ، تعداد زیادی از مبارزان مخالف در صندلی فرماندار باقی ماندند و کنترل مناطق بزرگ روستایی در جنوب ، شرق و غرب را حفظ کردند. برخی با نهادهای دولتی همکاری می کنند ، برخی دیگر به گروه ارتش رژیم مورد حمایت روسیه پیوسته اند. بنابراین ، گروه های مختلف مخالف در استان درعا تا حدی تحت حمایت مسکو قرار دارند ، با اشاره خاص به کسانی که در شمال و شمال شرقی واقع شده اند ، در حالی که گروه های دیگر از تهران و حزب الله پشتیبانی می کنند.

در همین حال ، نمی توان گفت که درگیری های سوریه ، که در آن ارتش مورد حمایت اسد توسط مسکو و گروه های مخالف مورد حمایت آنکارا پایان یافته است. در ادلب ، در شمال غربی ، نیروهای دمشقی به طور پراکنده آتش بس برقرار شده توسط روسیه و ترکیه را در 5 مارس 2020 ، که مانع از یک عملیات خشونت آمیز در آخرین قلعه تحت کنترل شورشیان شد ، ادامه می دهند. در همان زمان ، در شمال شرقی ، اعضای ارتش آزاد سوریه (ESL) مورد حمایت آنکارا در تلاش برای کنترل منطقه ، به حومه عین عیسی و هاساکا حمله می کنند ، در حالی که نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) با پشتیبانی نیروهای آمریکایی به عملیات خود در دیر الزور ، شرق سوریه ادامه می دهند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، را بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *