[ad_1]

منتشر شده در 18 ژانویه 2021 در ساعت 5:34 بعد از ظهر
خاورمیانه سوریه

روز دوشنبه (18 ژانویه) ، گروه های مخالف سوریه نیروهای ارتش را در دمشق پس زدند که سعی داشتند به مناطق ادلب ، استان واقع در شمال غربی سوریه ، پیشروی کنند. در همین حال ، تنش ها در زکیه ، جنوب پایتخت حاکم است.

برای گزارش آن ، این روزنامه است العربی الجدید، بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع محلی ، که طبق آن تلاش های ارتش مربوط به رئیس جمهور سوریه بشار اسد رد شد ، اما باعث کشته و زخمی شدن طرف های درگیر شد. به ویژه این درگیری ها سحرگاه 18 ژانویه در محور دیر آفتاب ، یک روستای سوریه واقع در منطقه آریها در ادلب رخ داد و استفاده از سلاح های سنگین مشاهده شد. اما در مقابل تلفات ، افراد اسد مجبور به عقب نشینی شدند.

در این زمینه ، طبق یکی از به روزرسانی های اخیر ، در تاریخ 18 ژانویه یک انفجار شدید به شهر ادلب برخورد کرد ، در حالی که دو اتومبیل حامل غیرنظامیان توسط نیروهای طرفدار دولت در حومه غربی بمباران شدند. از حماه ، باعث صدمات و خسارات مالی به موازات این ، یک انفجار جدید در انبار اسلحه در مرکز ادلب باعث کشته شدن بیشتر افراد شده است.

در همین حال ، به گفته العربی الجدید ، شهر زکیه در جنوب استان دمشق با توجه به حملات نیروهای اسد طی دو روز گذشته شاهد تنش هایی بوده است. این حملات ، به نوبه خود ، در پاسخ به اعتراضات در زاکیا علیه دستگیری دو شهروند بود که به گفته مردم محلی ، بدون دلیل خوبی بازداشت شدند. براساس گزارش ها از ساکنان زکیه ، نیروهای امنیتی سوریه در هفته گذشته چندین معترض را به اتهام عضویت در گروه های مخالف دستگیر کرده اند. در میان آنها زنان و کودکان وجود دارد.

استان ادلب ، واقع در شمال غربی سوریه ، آخرین سنگر است که هنوز تحت کنترل مخالفان است و در مرکز حمله خشونت آمیز بود که از آوریل 2019 آغاز شد. سپس ، در 5 مارس 2020 ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای در مورد آتش بس در منطقه با هدف حمایت از بازگشت آوارگان و پناهندگان سوریه توافق کرد. نکته دیگر در این توافقنامه ، سازماندهی عملیات گشت مشترک بین مسکو و آنکارا را پیش بینی می کند که عمدتا در بزرگراه M4 ، حدود 30 کیلومتری مرز جنوبی ترکیه انجام می شود. گشت ها ، اگرچه می توانستند چندین دور بزنند ، اما اغلب نه تنها توسط گروه های شورشی محلی بلکه توسط حیات تحریر الشام نیز با مشکل روبرو می شدند. با این حال ، در مورد آتش بس ، می توان گفت که این امر تا حد زیادی رعایت می شود ، اگرچه حملات پراکنده توسط نیروی هوایی سوریه و درگیری در زمین هرگز غایب نبوده است. با این حال ، توافق نامه 5 مارس از خطر حمله خشونت آمیز تمام عیار جلوگیری کرد. با این حال ارتش اسد هنوز آماده نیست به گروه های مخالف اجازه دهد کنترل نهایی ادلب را به دست بگیرند.

سپس تصویر ادامه بی ثباتی شامل اپیزودی است که در 17 ژانویه رخ داد 3 سرباز اسد جان خود را از دست دادند پس از حمله به ایست بازرسی واقع در منطقه غیرنظامی جولان ، در قنیطره ، در جنوب سوریه. هویت مهاجمان مشخص نیست اما برخی منابع می گویند “حمله تروریستی” با کمک مواد منفجره انجام شده است. اگرچه نیروهای رژیم و گروه های مسلح متحد در سال 2018 کنترل استان های درعا و قنیطره را به دست گرفتند ، اما حملات گروه های مسلح به سایت های دولتی در جنوب سوریه به طور دوره ای گزارش می شود.

در همین حال ، نیروهای سوری مورد حمایت مسکو در حال تلاش برای تأمین امنیت مناطق دیرالزور و حمص هستند ، جایی که تصور می شود سلولهای دولت اسلامی هنوز در آنجا فعال هستند. آخرین عملیات در 17 ژانویه آغاز شد ، اما در 24 ساعت پس از منفجر شدن مین داعش ، 9 نفر کشته شدند. یکی از آخرین کمین های منتسب به سازمان تروریستی به اول ژانویه برمی گردد ، زمانی که 12 نفر از اعضای رژیم و 3 غیرنظامی در حمله به اتومبیل خود در بزرگراه اتصال دمشق و رقه کشته شدند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، را بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *